dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marek Ż

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    2

    Domyślnie Pomóżci! Czy warto stawiać kominek ?

    Kupuje mieszkanie w starym budownictwie (kamienica 5 rodzin). Mieszkanie na I pietrze (nade mną mieszkanie na poddaszu). W moim przyszlym mieszkaniu jest ogrzewanie gazowe (kiedys byly piece). Mieszkanie ma 58.5 metra, dwa pokaźne pokoje, dużą kuchnię i WC z łązienką. Zawsze marzyłem o kominku i teraz jest ku temu okazja. Nie wiem tylko czy mi sie kalkuluje postawić kominek grzejący całe mieszkanie i jeszcze może wodę użytkową. Proszę o słowo komentarza.

  2. #2

    Domyślnie

    Niewiem co rozumiesz pod slowem kalkuluje? Ja Ci polecam kominek z plaszczem wodnym ogrzewanie napewno wyjdzie duzo taniej nizeli gazowe i klimat w mieszkaniu bedzie lepszy. Tylko musisz najpierw spradzic przewody kominowe czy sie nadaja do podlaczenia kominka tzn czy przekrój nie jest ich za maly. Osobiscie jak masz zamiar remontowac to mieszkanie i istnieje mozliwoasc podlaczenia kominka to ja bym go podlaczyl.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: Pomóżci! Czy warto stawiać kominek ?

    Cytat Napisał Marek Ż
    Zawsze marzyłem o kominku i teraz jest ku temu okazja. Nie wiem tylko czy mi sie kalkuluje postawić kominek grzejący całe mieszkanie i jeszcze może wodę użytkową.
    jeżeli jest to tylko ogrzewanie pomocnicze (główne gaz) + efekt wizualny to chyba warto i nie chodzi tutaj o kalkulacje, ale o marzenia
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  4. #4

    Domyślnie

    Marek Z

    Skoro marzyles o kominku,a teraz mozesz go miec,to po co sie zastanawiasz.
    Nie bardzo da sie marzen rozpatrywac w kategoriach oplacalnosci.
    Bo to sa marzenia.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Rozpatrz , czy Ci sie kalkuluje wnosic na plecach drewno do kominka na 1 piętro. Cale dziecinstwo targalem wegiel do piecow w mieszkaniu. Cos o tym wiem. Jak masz niefart to z tym drewnem przywleczesz troche robakow. To przeciwwaga do leczenia marzen.
    Nie oznacza to ze odradzam.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mabo11

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    4

    Domyślnie kominek

    Poza tym pozostaje problem suszenia drewna. Wcale niebagatelny. By mogło się ono w miarę przyzwoicie palić w kominku, powinno być sezonowane. Trudno to osiągnąć nie mając działki. Chyba, że masz ją jednak, lub jakieś inne możliwości (zakup gotowego, ale to kosztuje)

  7. #7

    Domyślnie Re: Pomóżci! Czy warto stawiać kominek ?

    Cytat Napisał Marek Ż
    Nie wiem tylko czy mi sie kalkuluje postawić kominek grzejący całe mieszkanie i jeszcze może wodę użytkową.
    Wszystko zależy od tego jak chcesz ten kominek traktować. Jeśli jako przyjemne, ciepłe miejsce przy którym sobie w długie zimowe wieczory siądziesz z rodziną czy znajomymi to warto postawić zwykły kominek. Jeśli chcesz go traktować jak zwykły piec w którym palisz aby było w domu ciepło ale nie masz tego przyjemnego ciepełka bijącego od kominka to kup taki z płaszczem wodnym. Jeśli nic z powyższego Ci nie odpowiada nie kupuj nic. Najpierw zacznij od sprawdzenia czy jest go gdzie podłączyć.

  8. #8

    Domyślnie Re: Pomóżci! Czy warto stawiać kominek ?

    Cytat Napisał Marek Ż
    Zawsze marzyłem o kominku i teraz jest ku temu okazja.
    pomijając aspekty techniczne (drożność i przekrój przewodów, noszenie drewna), daj sobie spokój z pozyskiwaniem CWU z kominka z płaszczem - ty chcesz zrealizwoac swoje marzenie - najprostszym i najtańszym sposobem będzie zakup nie wkładu i budowa kominka a zakup gotowego pieca vel. kozy, a twoje 60 m2 przy takim piecu i tak się ogrzeje konwekcyjnie, powietrze się wymiesza,a ty za niewielkie pieniądze będziesz miał swój FAN !!!!!!

    2 pieczenie na 1 ogniu

  9. #9

    Domyślnie

    tak, pod warunkiem, że będziesz z niego korzystał i nie jest Ci straszne noszenie drzewa.

  10. #10

    Domyślnie

    Na pewno sie oplaci, ale nie C.O.
    Koszt budowy tego systemu Cię zeżre a przy tak malej powierzchni nie ma to sensu!
    Zyskujesz tylko wodę użytkową i nic po za tym.
    Na taką powierzchnie wystarczy proste grawitacyjne DGP.
    A noszenie drzewa też nie jest tak straszne jeśli nie kupisz kiepskiego wkladu
    zobacz tu;
    http://kominek.info.pl/forum/viewforum.php?f=8
    chcesz więcej informacji o kominkach i ogrzewaniach kominkowych;
    http://www.kominek.info.pl
    redagują fachowcy z 15-letnim doświadczeniem

  11. #11

    Domyślnie

    Realizuj marzenia a nie buduj nowego systemu ogrzewczego, przeksztacając jeden pokój w kotłownię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony