dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Dobór zmiękczacza wody

    Witam chciałbym zamontować stację zmiękczająca wodę mam już kilka modeli na oku ale nie wiem co wybrać. Wodę mam z wodociągów tak około 18 GH zapotrzebowanie jest na wodę dla 4 osób do jednorodzinny. Mam już wstępne filtry na wejściu oraz możliwość montażu stacji jest wszystko co potrzeba. Zastanawiałem się nad trzema urządzeniami nie wiem już które jest lepsze mój budżet to tak 2500 zł max. Te modele brałem pod uwagę:
    -Water technic 26
    -Viteco kzw 20l
    - AMII EOS-XL
    To są modele które gdzieś pozbierałem z polecenia ,ale bardziej chodzi mi o to jaki warto wybrać nie musi być koniecznie z tego grona. Proszę o jakieś propozycje najlepiej z jakąś argumentacją głebszą niż mam i nawet działa. Zależy mi na trwałości i ekonomi użytkowania i wiadomo skuteczności. Dobrze żeby była funkcja ustawiania porządanej twardości. Pozdrawiam i czekam na konstruktywne odpowiedzi.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Przy takiej twardości i zużyciu dla 4 osób (przyjmując ok 12 m3 miesięcznie) potrzebujesz zmiękczacza z 30-35 litrami złoża. Te z Twojej listy są mniejsze... też będą działały ale ekonomia użytkowania będzie mniejsza.
    Po drugie - najważniejszym elementem zmiękczacza jest jego złoża i głowica sterująca. W tych modelach głowice są albo chińskie albo nietypowe, co w obu przypadkach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Co do złoża to w żadnym modelu nie znalazłem informacji o jego konkretnej marce, co zazwyczaj świadczy o tym, że nie ma się czym chwalić.
    Niestety przy ograniczonym budżecie możesz mieć problem aby połączyć ze sobą wszystkie wymagania (jakość komponentów, wielkość złoża, cena) więc wybór będziesz miał trudniejszy. Jak podpowiesz na czym Ci najbardziej zależy to może będzie łatwiej coś doradzić... bo "nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka"

  3. #3

    Domyślnie

    Water technic 26 ma żywice monosferyczną Lewatit S1567.
    Viteco kzw 20l żywica Purolite.

    Zależy mi na ekonomiczny działaniu w takim razie powinienem szukać z większym złożem żeby rzadziej płukało ? Zdaje sobie sprawę że przy tym budżecie nie mogę szaleć stąd też cały ten temat ,bo nie wiem na co patrzeć i czy coś jest chińskie to już będzie zwyczajnie nie warte zakupu. Dobrze żeby miał funkcje zwiększania twardości najlepiej jakoś z poziomu sterownika a nie na śrubkę pytanie tylko czy takie coś jest szczególnie w ograniczonym budżecie

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał fluorescent Zobacz post
    Zależy mi na ekonomiczny działaniu w takim razie powinienem szukać z większym złożem żeby rzadziej płukało ?
    Tak.

    Zdaje sobie sprawę że przy tym budżecie nie mogę szaleć stąd też cały ten temat ,bo nie wiem na co patrzeć i czy coś jest chińskie to już będzie zwyczajnie nie warte zakupu. Dobrze żeby miał funkcje zwiększania twardości najlepiej jakoś z poziomu sterownika a nie na śrubkę pytanie tylko czy takie coś jest szczególnie w ograniczonym budżecie
    Regulacja twardości to zawsze "śrubka". W sterowniku możesz tylko wprowadzić ustawioną na śrubce wartość, żeby została ona uwzględniona w obliczeniach (jeśli głowica takie robi).

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cześć,

    Zerknij na model Ecoperla Toro 35 ze złożem Lewatit.

    Recenzja na kanale Youtube: https://youtu.be/qTo239BmY8U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo fajny sprzęt niestety ale nie mieści się on w moim budżecie. Film obejrzałem ale szczerze mówiąc oglądając filmy innych producentów nie wiedzę czegoś co szczególnie wyróżnia któryś z produktów na co mam zwrócić uwagę bo nawet nie podają ilości wody do płukania złoża więc ekonomia raczej trudna do określenia. Czy jest coś wartego uwagi w moim przedziale cenowym ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał fluorescent Zobacz post
    Bardzo fajny sprzęt niestety ale nie mieści się on w moim budżecie. Film obejrzałem ale szczerze mówiąc oglądając filmy innych producentów nie wiedzę czegoś co szczególnie wyróżnia któryś z produktów na co mam zwrócić uwagę bo nawet nie podają ilości wody do płukania złoża więc ekonomia raczej trudna do określenia. Czy jest coś wartego uwagi w moim przedziale cenowym ?
    Można wiedzieć co ostatecznie zostało wybrane, bo sam się zastanawiam ?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał lemak Zobacz post
    Można wiedzieć co ostatecznie zostało wybrane, bo sam się zastanawiam ?
    Jeżeli pamięć nas nie zawodzi, finalnie Pan zakupił Ecoperla Toro 35.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony