dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie Czy to ździerstwo czy normalka ???

    Witam !!!!

    Człowiek którego mam zamiar wynająć jako kierownika budowy ( robił mi tez adaptacje projektu) powiedział że chce około 5 tyś zł za kierowanie budową od początku do końca .Jako wytłumaczenie tak wysokich kosztów stwierdził że jest to za duża odpowiedzialność aby za np. 1500 zł podpisywać własnym nazwiskiem poszczególne etapy budowy domu i byc na niej raz na tydzień (bo za małe pieniądze tak by musiało być ).On ma zamiar być prawie codziennie lub na każde zawołanie. Co wy na to ??? Czy to ździerstwo czy normalka ???

    pozdro D.RZ

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli ma być codziennie przez cały czas budowy - to normalka. Ale lepiej żeby majster był kumaty, a KB wpadł dwa razy w tygodniu.
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie Re: Czy to ździerstwo czy normalka ???

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam !!!!

    Człowiek którego mam zamiar wynająć jako kierownika budowy ( robił mi tez adaptacje projektu) powiedział że chce około 5 tyś zł za kierowanie budową od początku do końca .Jako wytłumaczenie tak wysokich kosztów stwierdził że jest to za duża odpowiedzialność aby za np. 1500 zł podpisywać własnym nazwiskiem poszczególne etapy budowy domu i byc na niej raz na tydzień (bo za małe pieniądze tak by musiało być ).On ma zamiar być prawie codziennie lub na każde zawołanie. Co wy na to ??? Czy to ździerstwo czy normalka ???

    pozdro D.RZ
    Ja bym go wynajął za te pieniądze ale pod warunkiem, że będzie codziennie na budowie i robił zaprawę w betoniarce, podawał materiał murarzom, sprzatał budowę a wieczorem pisał dziennik.

    To ździerswto!
    Przegoń pyszałka!
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam !!!

    Powarznie -pogonić go ??? To ile wynosi teraz rozsądna cena ,ale nie za figure tylko za prawdziwy nadzór ??

    pozdro D.RZ

  5. #5

    Domyślnie

    Prawdziwy nadzór to Ty a nie kierownik.
    Najlepiej rozejrzyj się za rzetelnym wykonawcą, jeżeli takiego nie znasz to możesz skorzystać z ogłoszeń prasowych. Ale uwaga!
    MUSZISZ sprawdzić referencje takiego wykonawcy, niech on poda Tobie adresy budów, które wykonywał a Ty porozmawiaj z tymi inwestorami, nie krepuj się o to pytać wykonawcy czy inwestora bo takie praktyki się stosuje, jak jest dobry wykonawca to sam podsunie taki pomysł.
    Mój kierownik kasuje mnie na 1000zł ale zaczynalem trzy lata temu.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam !!!

    Ja już to zrobiłem w tamtym roku .Mam ekipę i rozmawialem z wlaścicielami postawionych przez nich domów . same pozytywy .Ale kierownik tez ważny

    pozdro D.RZ

  7. #7

    Domyślnie

    witam, a mnie mój kieroenik skasował na 1500tysiąca za mały domek, nie był codziennie ale mi wsyztsk doradził i nawet zmienił pare rzeczy poza projektem ;P ale mi to pasowało i teraz jest naprawde wygodniej żyć . A jeśli ktoś chce 5 tysięcy to go pogoń i to kijem POZDRAWIAM acha cena ta była w katowicach w razie czego

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    A jeśli ktoś chce 5 tysięcy to go pogoń i to kijem
    To ździerswto!
    Przegoń pyszałka!
    Ludzie!!!!! Cóż wy wypisujecie...

    Facet przed zanim podpisał umowę i podjął się obowiązków kierownika budowy uczciwie powiedział swoja cenę i określił co za tę cenę wykona.
    Czy jest to cena wysoka czy też niska - nie mnie to oceniać. Jest to cena tego konkretnego człowieka.
    Być może cenę tę można negocjować. A może już nie.
    Ale na pewno można w sposób kulturalny powiedzieć - Nie, dziękuję. Ta cena jest dla mnie nie do przyjęcia.
    Darek Rz nie ma obowiązku zatrudnienia właśnie tego człowieka.
    Darek Rz ma w kim wybierać.
    Oto lin do wykazu strninternetowych regionalnych izb inzynierów budownictwa http://www.maz.piib.org.pl/izb_okr.php

    Powtarzam, ten człowiek uczciwie przedstawił swoje oczekiwania finansowe.
    Nie postąpił tak jak wielu innych wykonawców którzy nie chcą z góry ustalić swojej ceny powtarzając wyświechtane powiedzonka w stylu "dogadamy się" "do wójta nie pójdziemy" a potem gdy robota wykonana to przedstawia rachunek którego wysokość zadawala tylko jego.
    Był na Forum post rozżalonego Forumowicza który stanął pod ścianą gdy kierownik budowy z którym nie uzgodnił poprzednio ceny (jakoś się dogadamy) zażądał od inwestora dużych pieniędzy na zakończenie prac.
    Zażądał a właściwie zaszantażował gdyż odmówił wydania lekkomyślnie przekazanych mu Dziennika budowy i innych dokumentów.
    W taki przypadku owszem, kije cisna się na myśl....
    Ale nie w przypadku opisanym przez Darka Rz.
    Koledzy, panujcie nad swoimi emocjami.

    Jeszcze jedno - jeśli ten człowiek zobowiązał się bywać codziennie na placu budowy. Jeśli jest to fachowiec o odpowiednich (czytaj wysokich) kwalifikacjach. Jeśli ten człowiek swoim doświadczeniem zawodowym uwolni Cię od bezsennych nocy które upływają na rozmyślaniu w stylu czy izolację na fundamencie pod scianą nośną zwinąć w dwie czy też trzy warstwy i czy między warstwami je przesmarować - to wyrażę swoją opinie w tym zakresie - WARTO.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  9. #9

    Domyślnie

    Niestety prosze Panstwa,ale Wowka ma racje.
    Nic dodac,nic ujac.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Ja tez zgadzam sie z Wowka .
    Nic tu dodac nic ujac

  11. #11

    Domyślnie

    Witam !!!

    dziękuję wszystkim za porady a w szczególności Wowce .

    pozdrawiam D.RZ

  12. #12

    Domyślnie

    No trochę napyskowałem, . Przepraszam.

    Darek Rz napisz jaki budujesz dom, szczególnie chodzi mi o wielkość bo na ten temat nic nie wspomniałeś a to jest poniekąd istotny punkt odniesienia do ilości/trudności pracy kierownika budowy.

    Ciekawy jestem czy bedziesz zadowolony z wyboru tego kierownika, gdybyś znalazł czas to napisz o tym.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam !!!!

    Domek nie jest chyba zbyt skomplikowany ,a jesli chodzi o wielkość to standart bo 145mkw . Oto on :
    http://www.dobredomy.pl/?id_project=34

    pozdro D.RZ

  14. #14

    Domyślnie

    Jeżeli mogę doradzić, to ustal z nim konkretnie ile dni w tygodniu będzie na budowie (proponuję 4 + na żądanie w krytycznych momentach, wątpie, że codziennie będzie jeździł).
    No i rozdziel zapłatę (np. miesięczne raty).

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam pytanie. Czy bedziesz mial inspektora nadzoru bo to tez wazne?
    Nie wiem jak to sie buduje systemem gospodarczym i wynajmuje kierownika. Ja buduje z generalnym wykonawca, ktory ma swojego kierownika budowy. My wynajelismy inspektora nadzoru za 1600 zł. I to on dla nas jest wiarygodny, jest sumienny, zawsze na budowie kiedy chcemy i czasami sam zaglada gdy jesst w poblizu, A kierownik budowy..Szkoda gadac nie wiem dlaczego wykonawca jeszcze z niego nie zrezygnowal .
    Moim zdaniem lepiej dac wiecej ale miec poleconego, zaufanego, mądrego kierownika budowy niz potem załowac. Jak czegos nie dopilnuje to Ty mozesz go zwonic ale kto zaplaci szkody?

  16. #16

    Domyślnie

    Aha jeszcze dodam w naszym przypadku jak kierownik nie dopilnuje to koszty ponosi Generalny Wykonawca a nie my.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam !!!

    Inspektora nadzoru miec nie będę . Kierownik budowy to człowiek z wieloletnim doświadczeniem który jednak nie zna ekipy która będzie budowała i raczej jest zwolennikiem ,tego aby wszystko przy budowie robić zgodnie z projektem i po inzyniersku jak to on nazwał .

    pozdro D.RZ

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam !!!

    Inspektora nadzoru miec nie będę . Kierownik budowy to człowiek z wieloletnim doświadczeniem który jednak nie zna ekipy która będzie budowała i raczej jest zwolennikiem ,tego aby wszystko przy budowie robić zgodnie z projektem i po inzyniersku jak to on nazwał .

    pozdro D.RZ
    To, że kierownik budowy nie zna ekipy jest olbrzymim plusem.
    Najorszą z możliwych jest sytuacja gdy kierownikiem budowy jest szef ekipy wykonującej prace.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  19. #19

    Domyślnie

    Zgadzam sie z Wowka ze kierownik nie powinien byc od wykonawcy, my (nie mielismy innego wyjscia) dlatego mamy dobrego inspektora nadzoru.
    Plusem jest jak nie zna ekipy i bedzie starannie wszystkiego pilnowal wiec radze nie oszczedzac na kierowniku budowy ( jaki to koszt w stosunku do calosci domu???)
    Zycze powodzenia
    [/quote]

  20. #20

    Domyślnie

    ja płaciłem kierownikowi 1000zł. miesięcznie [ale tylko za dniówki pracy ekipy tzn. ekipa -wolne "on" nie liczy dni ] wyszło na budowę 2 miesiące + VAT 2400 , był przy wszystkich ważnych etapach budowy ,doradzał drobne przeróbki , prowadził dokumentację - również foto. Zawsze dostępny jeżeli nie osobiści to przynajmniej na telefon ,łącznie z podpowiedziami co i gdzie kupować. Pomagał załatwiać niektóre sprawy urzędowe . ogólnie "Gość " .
    PS. i to w w-wie.!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony