dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Question Podłączenie działki do sieci energetycznej - pytania o koszty

    Cześć,

    Złożyłem wniosek o przyłącz energetyczny do działki. Póki co budował domu nie będę ale intensywnie tę działkę ogradzam, chcę postawić blaszak, urządzić ją lekko na zasadzie działki rekreacyjnej i tak też złożyłem wniosek, moc przyłączeniowa - 13 kW. Przyłącz kablowy.

    Słup energetyczny i skrzynkę sąsiada mam po drugiej stronie drogi gminnej. Z tego co wiem opłata za przyłącz wyjdzie ~930 zł brutto.

    Moje pytania:
    1. Czy oprócz tej opłaty do ZE ekipa Tauron, która będzie to robić pobierze ode mnie dodatkowe pieniądze typu: za przecisk pod drogą, za skrzynkę licznik itp.? Ile to może kosztować łącznie?

    2. Rozumiem, że aby mieć prąd do użytku na działce muszę zawołać elektryka, który postawi obok skrzynki ZE moją skrzynkę z zabezpieczeniem, gniazdami 230V i 400V i zgłosi to do ZE?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    1. Co masz w warunkach przyłączeniowych? Gdzie ZE ma Ci dostarczyć energię? Opłata (a raczej kalkulacja wstępna, bo opłata może się zmienić) uwzględnia wykonanie przyłącza do miejsca dostarczania energii elektrycznej.
    2. Tak, nie wiem jak w Tauron, ale w innym zakładzie energetycznym aby podpisać umowę kompleksową (lub dystrybucyjną) musisz złożyć oświadczenie o wykonaniu instalacji- które podpisuje Ci elektryk wykonujący Twoją część instalacji

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam jeszcze wydanych warunków. Złożyłem wniosek wraz z mapą zasadniczą.

    Tak, padło takie sformułowanie, że musi mi podpisać/złożyć elektryk "WI" .

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    1. Jak będziesz miał arunki przyłączenia zapytaj jeszcze raz chyba że przeczytasz ze zrozumieniem i wszystko będzie jasne inaczej jest wróżenie z fusów.
    2. Zależy jaka taryfę chcesz mieć, nie koniecznie skrzynka obok to dobre rozwiązanie.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    1. Jak będziesz miał arunki przyłączenia zapytaj jeszcze raz chyba że przeczytasz ze zrozumieniem i wszystko będzie jasne inaczej jest wróżenie z fusów.
    2. Zależy jaka taryfę chcesz mieć, nie koniecznie skrzynka obok to dobre rozwiązanie.
    Ps. Elektryk nic nie musi składać chyba że mu za to zapłacisz i napiszesz upoważnienie inaczej to Twój obowiązek.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    2. Zależy jaka taryfę chcesz mieć, nie koniecznie skrzynka obok to dobre rozwiązanie.
    "G".

  7. #7

    Domyślnie

    Dostałem WP i koszt całkowity 1216 zł.

    Nie wiem tylko czy nie przesadziłem z mocą przyłącza - 17 kW. Może tam nie być domu przez parę następnych lat - będzie za to pakamera i rekreacja

  8. #8

    Domyślnie

    Musisz jeszcze mieć decyzję lokalizacyjną z gminy na lokalizację kabla w pasie drogowym.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebixx Zobacz post
    Musisz jeszcze mieć decyzję lokalizacyjną z gminy na lokalizację kabla w pasie drogowym.
    Rozmawiałem ze znajomym projektantem i nic takiego nie jest potrzebne do pozyskania przeze mnie jako klienta. To owszem jest potrzebne ale pozyskuje to ZE. Niemniej dzięki za sugestię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony