dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Markiza VMZ - realny wpływ na obniżenie temperatury

  1. #1

    Domyślnie Markiza VMZ - realny wpływ na obniżenie temperatury

    Witam

    Posiadam 3 pokojowe mieszkanie. 2 okna ma na stronę północną i jedno balkonowe(230X240) na południe.
    W lato po godzinie 15 kiedy zaczyna się nagrzewać szyba od okna balkonowego, mieszkanie się nagrzewa i komfort mieszkanie się obniża.
    Szukając rozwiązań trafiłem na markizę VMZ firmy FAKRO. Chcę ograniczyć ingerencję w elewację i ściany w mieszkaniu do minimum.
    Jednak zanim zdecyduje się na zakup chciałbym poznać opinię jak się sprawdza markiza jeśli chodzi o zapobieganie nagrzewaniu się pomieszczeń.

    Jakie są zauważalne spadki temperatury w pomieszczeniu?
    Czy to rozwiązanie jest opłacalne jeśli chodzi tylko o ograniczenie temperatury w pomieszczeniu?

    Jestem świadomy że nie zastąpi mi to klimatyzacji. Chcę tylko ograniczyć nagrzewanie szyby od okna balkonowego co wydaję mi się poprawi komfort mieszkania podczas letnich upałów

  2. #2
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam
    Duże przeszklenia zwłaszcza od południowej strony to piękne, jasne wnętrze pełne naturalnego światła. Niestety w czasie gorących dni mamy problem z ich nadmiernym nagrzewaniem. Markizy VMZ FAKRO to bardzo dobre rozwiązanie z wielu powodów:
    - ogranicza nagrzewanie pomieszczeń obniżając temperaturę nawet o 10stopni
    - zapewniają dopływ naturalnego światła w przeciwieństwie do rolet zewnętrznych, które całkowicie zaciemniają pomieszczenie
    - zapewniają prywatność w ciągu dnia
    - zapobiegają powstawaniu szkodliwych refleksów podczas pracy na komputerze czy oglądaniu telewizji
    - markizy z systemem ZIP skutecznie chronią przed owadami
    - chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV , zapobiegają odbarwieniom przedmiotów
    - są energooszczędne – klimatyzacja to dodatkowe koszty
    - są znacznie tańsze od innych rozwiązań – klimatyzacja, rolety zewnętrzne.

    Zapraszam na naszą stronę: https://www.fakro.pl/innoview/markiz...ien-pionowych/
    infolinia 18 444 0 400
    [email protected]

    Z poważaniem
    Ekspert FAKRO

  3. #3
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    W rolecie ARZ Solar bateria ukryta jest po deklem na końcu kasety po prawej stronie (patrząc od wewnątrz pomieszczenia).

    Przy ładnej pogodzie (brak opadów) można baterię odpiąć od sterownika i podpiąć bezpośrednio pod ładowarkę. Ładowanie nie powinno zajęć dłużej nić 3-5h. Przy braku opadów można tak pozostawić roletę na ten okres.

    W przypadku opadów, należy baterię odciąć od sterownika i zamknąć dekiel na czas ładowania baterii. PO naładowaniu baterię należy przymocować do sterownika opaską zaciskową (zakup we własnym zakresie). Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Roleta ARZ Solar.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	30,3 KB
ID:	458892
    infolinia 18 444 0 400
    [email protected]

    Z poważaniem
    Ekspert FAKRO

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony