dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Spękana podpora schodów

    Przyszła wiosna, zrobiło się ciepło i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zacząłem prace przy wiatrołapie. Zacząłem skuwać częściowo stare kafle, aby zobaczyć jak to wygląda dalej i dokładnie wszystko pomierzyć. Okazało się, że pod kaflami jest stare lastryko, częściowo spękane, niedość przylegające do wylanych schodów i spocznika, a pod lastryko cała masa wszelkiej maści robaków. Zacząłem więc skuwać lastryko z czoła schodów z zamiarem potraktowania robactwa chemią, wypianowania otworów i podrównania całości jakąś lekką zaprawą.

    Okazało się niestety, że miejsce w którym spotykają się schody, spocznik i kolumna podpierająca całość jest spękane. Kolumna jest wymurowana z cegieł, na cegłąch jest papa i na papie wylany spocznik ze schodami. Załączam poniżej zdjęcia. Kolorem zielonym oznaczyłem odsłonięte zbrojenie, a kolorem czerwonym większy fragment, który mimo, że siedzi twardo, to lekko się rusza na boki pod palcami.





    Czy Waszym zdaniem lepiej będzie wykuć czy zostawić ten fragment oznaczony na czerwono? Czym najlepiej uzupełnić takie ubytki, z których materiał wydłubałem gołą ręką?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Moim zdaniem ten oznaczony na czerwono fragment możesz zostawić, skoro jest niby luźny, ale jednak trzyma się twardo.
    Tego nie pomalujesz (:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony