dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 148

Temat: ceny a wojna

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Norbwet

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    40-008
    Posty
    2

    Domyślnie ceny a wojna

    Jak myślicie jak wojna zmienia nasze postrzeganie surowców naturalnych i pomysł oraz uniezależnienie się od węgla od dyktatora? Jak będzie wyglądała cena tony węgla we wrześniu na przykład. Jakieś przewidywania?
    Sam będę bojkotował rosyjski węgiel i już rozpocząłem poszukiwania ekogroszka z innych regionów świata – mam nadzieję ze znajdę

  2. #2

    Domyślnie

    Myślisz że obiecany przez Mateusza M. ekogroszek z Australii będzie tańszy ?

    Mieszkasz na Śląsku , proponuję weź łopatę i kilof i zacznij kopać w ogródku.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  3. #3

    Domyślnie

    A po co komu węgiel? Przestali produkować PC?
    ***** ***

  4. #4

    Domyślnie

    Nie każdy dom jest przystosowany do instalacji PC.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  5. #5

    Domyślnie

    A jaki nie jest przystosowany do PC?
    ***** ***

  6. #6

    Domyślnie

    Już choć Ty tu nie opowiadaj, że na Śląsku węgla nie ma, że w kopalni go kupić nie można, że coś takiego jak składy opałowe z węglem na Śląsku istnieć przestały a to co na YT o tym mówią i pokazują, iż kopalnie węgiel sprzedają po 4 – 5 t dla odbiorców indywidualnych w cenie 700 – 800 zł/t i po kilkanaście ton na samochód w cenie hurtowej – to jest brednią i totalną bzdurą.
    Że podobnie rzecz się ma z węglem sprzedawanym w supermarketach i przez internet a to co na giełdzie jest sprzedawane https://www.wnp.pl/gornictwo/notowania/ceny_wegla/, to tylko rzeczywistość wirtualna taka.
    To że ekogroszek jest drogi, to cóż w tym jest dziwnego – zmusili ludzi do wymiany kotłów na paliwo dedykowane, więc jak chcą tak se ustalać mogą cenę paliwa do tych kotłów.
    To samo jest z kotłami na pellet a tu to ci dopiero zostali wypukani, bo cena pelletu sięga ceny ekogroszku z uwarunkowaniem takim, iż węgiel ma wyższą kaloryczność od pelletu więc pelletu skotłować dużo więcej trzeba by osiągnąć ten sam efekt co na ekogroszku.
    No i w kwestii tego, to chyba dalej i więcej nie ma potrzeby pisać o tym, bo prawie wszyscy wystarczająco mocno czują koszty tego ładu zielonego – acz nie – jeszcze słowo o tych co z ciepła sieciowego korzystają, bo tych tarcza antykryzysowa chroni i tylko parę procent więcej płacą od tego co płacili do końca roku 2021 r.

    Skoro orzech na kopalni można kupić w cenie 700 – 800 zł/t, to cóż masz za problem – zrobić lub kupić : Kruszarka do węgla własnej roboty - gradacja ekogroszku https://www.youtube.com/watch?v=DYn0NPX7JUg&t=141s – otworzyć działalność gospodarczą i dla siebie oraz zysku tłuc orzech na groch ile tylko się da i wlezie.

    A skoro jesteś tego forum nowym użytkownikiem, to może byś co opowiedział, jak się na Śląsku żyje po wejściu w życie tej sławetnej laboga antysmogowej, coś nie coś było tu o tym jak to w Rybniku ale z przekazu prasy oraz obywatela honorowego miasta tego, to dla mnie tak to wygląda, że jest to pic na wodę i fotomontaż, bo ci co kopcili to se kopca dalej, że ci co kotły wymienić powinni, to nimi kopcą se dalej a że i jednak powietrze dzięki antysmogowej poprawiło się nieznacznie no ale faktycznie tylko dzięki temu, że ceny paliw jednak i na Śląsku poszybowały trochę do góry – no to skoro nie bardzo jest czym kopcić – to to chyba normalne, że wystarczyło ceny paliw podnieść dzięki czemu kopcenie zmalało, bo ludzie palą tyle co by nie zamarznąć – a nie że laboga, bo jakaś tam antysmogowa.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A skoro jesteś tego forum nowym użytkownikiem, to może byś co opowiedział, jak się na Śląsku żyje
    Żeby opowiadać, jak się na Śląsku żyje, trzeba na tym Śląsku mieszkać...

    to nimi kopcą se dalej a że i jednak powietrze dzięki antysmogowej poprawiło się nieznacznie no ale faktycznie tylko dzięki temu, że ceny paliw jednak i na Śląsku poszybowały trochę do góry
    Jakość powietrza poprawiła sie wyraźnie.

    Nie znam nikogo, kto pali "mniej" , ale za to znam wielu ludzi, którzy przestali kopcić, bo przeszli na gaz, PC, albo kotły kl 5.
    Pojedyncze kopciuchy nadal działają, ale są jeszcze chronionie jakies 2-3 lata, bo kotły bezklasowe, ale jednak w miarę nowe, więc mogą być jeszcze parę lat w użyciu.
    I każdy wie, że musi się pilnować, bo dron lata. Sprytne urządzenie
    Reasumując - Uchwała Antysmogowa to strzał w 10 !
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 26-03-2022 o 10:38
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Jakość powietrza poprawiła sie wyraźnie.
    Nie znam nikogo, kto pali "mniej" , ale za to znam wielu ludzi, którzy przestali kopcić, bo przeszli na gaz, PC, albo kotły kl 5.
    Pojedyncze kopciuchy nadal działają, ale są jeszcze chronionie jakies 2-3 lata, bo kotły bezklasowe, ale jednak w miarę nowe, więc mogą być jeszcze parę lat w użyciu.I każdy wie, że musi się pilnować, bo dron lata. Sprytne urządzenie
    Reasumując - Uchwała Antysmogowa to strzał w 10 !
    W miastach pilnują. Po wsiach jest tak jak było. Nikt nie egzekwuje zapisów ustawy. Np. obecnie. w dzien 20 stopni a przyjdzie wieczór to reku wyłączam po 21. jest gorzej niż zimą kiedy wiało. te wskaźniki śa lepsze przez pogodę. od lat nie wiało tak jak tej zimy - przez to zapylenie było mniejsze.

  9. #9

    Domyślnie

    To samo u mnie. Sk...syny wunglarze jak truli tak dalej trują.
    ***** ***

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    To samo u mnie. Sk...syny wunglarze jak truli tak dalej trują.
    To nie jest wina węgla tylko sk....syna, któremu się nic nie chce tylko nawalić i na fotel z butelką piwa.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 26-03-2022 o 14:55
    Regulamin forum

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I każdy wie, że musi się pilnować, bo dron lata. Sprytne urządzenie
    Nie powinni nikogo karać tylko uczyć palić w tym co jeszcze ma. Wystarczy go wyprowadzić i mu pokazać ile kasy wypuszcza przez komin i na dodatek truje. Nic dziwnego skoro od dziecka widział dym więc myśli że tak musi być.

    PS.
    Tam gdzie to widziałem dron może nigdy nie dolecieć.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20220321080736.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	458877
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 26-03-2022 o 14:57
    Regulamin forum

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    chyba ci już @ samsu mówił, że o tym nikt nie chce rozmawiać, nikt nie chce się edukować.
    A ja mam w wolnym czasie ciekawsze zajęcia, niż kolędować po domach, jak świadek Jehowy i roznosić dobre słowo o czystym węglu
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    To samo u mnie. Sk...syny wunglarze jak truli tak dalej trują.
    Oooo Jaaa Pierdzielęęę – co raz lepiej na tym forum dziać się zaczyna!!!

    Cośśś ty za jeden i skąd nadajesz, że nie masz odwagi przyznać się po naszemu do pochodzenia swego!!!
    Nooo cóż ci Ślązacy temu winni, że na Śląsku spalanie węgla jest jak chleb powszedni rzeczą normalna i oczywistą a to że kopca nim, to tak jak wyżej napisałem i @fotohobby w uzupełnieniu nadaje!!!
    Nooo dlaczego na @fotohobby opinii nie polegasz wszak on ze Śląska pochodzi a jeśli jemu nie wierzysz to czytaj gazety z Rybnika, bo w nich dokładnie jest wszystko o tym opisane!!!
    Oddd „Sk...syny”-ów wyzywasz a ty wiesz choć co to po naszemu znaczy – matkę i ojca masz lub miałeś ale nie w rozumieniu takim jak to taki tu jeden się wypierał matki hieny i ojca szakala tak jak i się wypierał węgla spalania!!!

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    chyba ci już @ samsu mówił, że o tym nikt nie chce rozmawiać, nikt nie chce się edukować.
    A ja mam w wolnym czasie ciekawsze zajęcia, niż kolędować po domach, jak świadek Jehowy i roznosić dobre słowo o czystym węglu
    Aaaa to dla mnie rzecz nowa i ciekawa - acz właściwie nie - Aaaa cóż, to za nowina!!!
    Nooo gdzież ja o tym w taki sposób o tym mu pisałem – potrafisz to wskazać lub choć przytoczyć co z tego, bo cholera cię wie co tera ci po łepetynie się błąka!!!
    To że nie chciał i nie chce o tym gadać :
    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    @DUNIA.MD by po próżnicy czasu nie tracić a że hołotę i warchoł uświadamiać trzeba, to wyraź swe zdanie jak po Twojemu by to wyglądało gdyby w tym palenisku kowalskim był węgiel suchy i gdyby ono w czasie rozpalania było nakryte czymś w rodzaju lejka, który by tu chciał nie chciał pełnił rolę palnika.
    Po mojemu wyglądało by to zdecydowanie lepiej i to pod każdym względem.
    Jak rozpalić piec kowalski na węgiel kamienny? https://www.youtube.com/watch?v=eCTCBX3vHXI&t=37s.
    To nie znaczy, że wszyscy tak do tego podchodzą jak i nie znacz to, że tak to pojmować trzeba!!!
    Do tego patrząc po tym jak to napisałeś, to wychodzi na to, że masz o spalaniu węgla pojęcia nie mało przez co wiesz o tym jak pokazać i wytłumaczyć jesteś w stanie, że to nie kocioł kopci tylko operator jego jak i że węglem kopcić nie trzeba, że węgiel czysto spalać można jeśli się ktoś trochę przyłoży do tego!!!

  14. #14

    Domyślnie

    A możesz to napisać jeszcze raz, tylko poprawnie i w normalnym języku?
    ***** ***

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    A możesz to napisać jeszcze raz, tylko poprawnie i w normalnym języku?
    Oooo Jaaa Pierdzielęęę – co raz lepiej na tym forum dziać się zaczyna!!!

    Cośśś ty za jeden i skąd nadajesz, że nie masz odwagi przyznać się po naszemu do pochodzenia swego!!!

    Nooo cóż ci Ślązacy temu winni, że na Śląsku spalanie węgla jest jak chleb powszedni rzeczą normalna i oczywistą a to że kopca nim, to tak jak wyżej napisałem i @fotohobby w uzupełnieniu nadaje!!!
    Nooo dlaczego na @fotohobby opinii nie polegasz wszak on ze Śląska pochodzi a jeśli jemu nie wierzysz to czytaj gazety z Rybnika, bo w nich dokładnie jest wszystko o tym opisane!!!
    Oddd „Sk...syny”-ów wyzywasz a ty wiesz choć co to po naszemu znaczy – matkę i ojca masz lub miałeś ale nie w rozumieniu takim jak to taki tu jeden się wypierał matki hieny i ojca szakala tak jak i się wypierał węgla spalania!!!

    Podaj - podaj - nie peniaj - i się swych barw narodowych nie wyrzekaj!!!
    Resztę darować ci mogę, bo cóż wiedzieć możesz o węglu ze Śląska skoro jak się przedstawiasz z "prus wschodnich" nadajesz a tam jak już to tylko z Kaliningradu węgiel.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Do tego patrząc po tym jak to napisałeś, to wychodzi na to, że masz o spalaniu węgla pojęcia nie mało przez co wiesz o tym jak pokazać i wytłumaczyć jesteś w stanie, że to nie kocioł kopci tylko operator jego jak i że węglem kopcić nie trzeba, że węgiel czysto spalać można jeśli się ktoś trochę przyłoży do tego!!!
    Kiedyś rozmawiałem z dwiema osobami, o rozpalaniu od góry, to się roześmiały. Przecież kotły (i paliwo) kupowało się m.in w zależności od tego jak długo "trzymają" żar.
    Czyli ile czasu będzie paliło się w nich (będzie żar) po zasypaniu komory. Najlepiej, jakby całą noc wytrzymało, żeby nie trzeba było rozpalać nad ranem.

    Teraz już to olałem - i tak został im czas do 2025
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    A jaki nie jest przystosowany do PC?
    Taki w którym potrzeba 70 stopni na grzejniku żeby było ciepło.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    chyba ci już @ samsu mówił, że o tym nikt nie chce rozmawiać, nikt nie chce się edukować.
    To było dawno temu, przed agresją Rosji na Ukrainę.Teraz i ty będziesz musiał uczyć się palić.

    A ja mam w wolnym czasie ciekawsze zajęcia, niż kolędować po domach, jak świadek Jehowy i roznosić dobre słowo o czystym węglu
    Od kolędowania to wara, a z resztą to możesz nawet palić w dolniaku od góry.
    Regulamin forum

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    To było dawno temu, przed agresją Rosji na Ukrainę.Teraz i ty będziesz musiał uczyć się palić.


    Od kolędowania to wara, a z resztą to możesz nawet palić w dolniaku od góry.

    Ale nikomu się nie chce bawić w palenie od góry, zresztą za 2 lata będą musieli wymienić kotły na 5 klasę więc szkoda prądu na to...
    O swoim kopcącym sąsiedzie @ samsu pisał 2 tygodnie temu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #20

    Domyślnie

    Oj fotoamatorze drogi – no o czym Ty prawisz do mnie – no znasz ten temat lepiej ode mnie : 28-11-2007 21:20#1 Last Rico „Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego” – czy ja Ci gdzieś próbowałem lub udowadniałem na siłę, że te kotły i tego tupu spalanie jest panaceum na wszystko.
    No chyba mi nie zaprzeczysz temu, że lepiej jest dla wszystkich jak taki kocioł na początku trochę najpierw dymem a później parą z komina daje, by w końcu dojść do ZERA z komina.
    No ja Ci nic na to nie poradzę, że takie kotły i przez 24H śmigały na jednym załadzie.

    Kiedyś paliwo nie było tak drogie – kiedyś nie było antysmogowych – kiedyś nie było SM latającej po chatach, że ktoś śmieci spala i kiedyś nie było dronów – tak że wybacz ale jak byś teraz z tymi lub takimi ludźmi na ten temat pogadał, to jak nic by się to spotkało z zainteresowaniem a nie śmiechem ale jak chcesz i skoro tak uważasz, że w rok 2025 zakończy byt operatorów kopciuchów - to możesz roku tego czekać.
    Teraz jeśli będziesz dalej narzekać – no to kto temu winien będzie – TY czy oni – na nich jest sposób (pisałem – czytałeś o tym – może i to dwa tygodnie temu było) a na Ciebie – jak Ci współudział i współodpowiedzialność w tym udowodnić – co?

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony