dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 148

Temat: ceny a wojna

  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Srogie piguły, Sebastianie!
    Przez wzgląd Chrystusa na Krzyżu – Warszawa chciała nie chciała ale również pozdrawia.
    Ps. Celowałeś ale chybiłeś - Sebastian to nie jest samsu imię - imienia nie szukaj, bo samsu tak się nazywa - kropka i koniec.

  2. #122

    Domyślnie

    Zauważyłem, że na grupach facebookowych zaczyna się rozwijać rynek przerabiania nowoczesnych kotłów na ekogroszek na "kopciuchy" poprzez dorobienie rusztów "awaryjnych" do kotła, który fabrycznie ich nie miał...

    Tyle było tej całej ekologii i walki ze smogiem.

  3. #123
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.774

    Domyślnie

    Cytat Napisał kpc21 Zobacz post
    Zauważyłem, że na grupach facebookowych zaczyna się rozwijać rynek przerabiania nowoczesnych kotłów na ekogroszek na "kopciuchy" poprzez dorobienie rusztów "awaryjnych" do kotła, który fabrycznie ich nie miał...

    Tyle było tej całej ekologii i walki ze smogiem.
    Dziwisz się jak rządy walczą z nami to sami zaczynamy się radzić , by nie było ja mam pc.

  4. #124
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał kpc21 Zobacz post
    Zauważyłem, że na grupach facebookowych zaczyna się rozwijać rynek przerabiania nowoczesnych kotłów na ekogroszek na "kopciuchy" poprzez dorobienie rusztów "awaryjnych" do kotła, który fabrycznie ich nie miał...

    Tyle było tej całej ekologii i walki ze smogiem.
    Tam nic nie trzeba dorabiać bo te ruszty dostajesz w pakiecie chyba. Teściowa w zeszłym roku wymieniła kopciucha na kocioł a ekogroszek i ma taki ruszt. Jako , że zostało jej z 10m3 drewna ze starego pieca. W przyszłą zimę na bank będzie tym paliła skoro tona ekogroszku z 800zł skoczyła na ponad 2 tyś...

  5. #125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kpc21 Zobacz post
    Zauważyłem, że na grupach facebookowych zaczyna się rozwijać rynek przerabiania nowoczesnych kotłów na ekogroszek na "kopciuchy"
    To było od początku dopłat. Wziąć kaskę na nowy kocioł - a dalej palić śmieciami. Na YT znajdziesz masę starych "tutoriali".

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Tam nic nie trzeba dorabiać bo te ruszty dostajesz w pakiecie chyba. Teściowa w zeszłym roku wymieniła kopciucha na kocioł a ekogroszek i ma taki ruszt. Jako , że zostało jej z 10m3 drewna ze starego pieca. W przyszłą zimę na bank będzie tym paliła skoro tona ekogroszku z 800zł skoczyła na ponad 2 tyś...
    Od 2017 roku jest prawny zakaz sprzedaży, i nawet produkcji kotłów z rusztami...

    Tak więc producent chyba łamie prawo.

  7. #127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Nie takie tematy są w Polandii zakazane i co z tego?

  8. #128

    Domyślnie

    Od 12 lutego działa u mnie fotowoltaika o mocy 4,5 kW i mam, do dzisiaj, 420 kWh nadwyżki prądu, chyba kupię grzejnik TermoPlaza na podczerwień do łazienki o mocy 270W z termostatem. Koszt 695 zł. Kupię z ciekawości jak się ma do rzeczywistości. Piętro wyłączyłbym z ogrzewania na pellet. Zawsze można dokupić paneli. Przez 5 sezonów ogrzewałem pelletem, a od roku w kotle dwupaliwowym... drewno + pellet i z tego tytułu zaoszczędziłem 2,3 t pelletu
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-05-2022 o 01:06

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    chyba kupię grzejnik TermoPlaza na podczerwień do łazienki o mocy 270W z termostatem.
    Bajerem podczerwieni jest to, że grzeje powierzchnię, która oświetla podczerwienią nie ogrzewając powietrza po drodze. Więc termostat mierzący temperaturę powietrza nie ma sensu. Zgadnij, czy to zwykły grzejnik za koszmarną kasę, czy termostat nie będzie działał?

  10. #130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    No, a te /poniższy link/ w porównaniu na podczerwień? Nie patrz na cenę... Muszę wykorzystać nadwyżkę prądu. Łazienka trochę zimnawa, zwłaszcza nad ranem. Pod nieocieploną podłogą jest piwnica i w dodatku usytuowana w rogu budynku.
    Jak nie dałeś maty/kabli w podłogę, to bez większej różnicy, co zamontujesz. Ja mam uczulenie na ściemę marketingową. I mnie odstrasza, jak ktoś wali coś typu "wykorzystują ceramikę KOALIT o bardzo wysokiej sprawności termicznej.". Sprawność każdego ogrzewania elektrycznego jest 100% (poza pompami ciepła rzecz jasna - jeżeli patrzymy na ilość energii wyciągniętej z gniazdka bo całkowite saldo zawsze jest 1:1).

    Pozostaje sprawa rozkładu w czasie. I tu chyba lepiej, jak grzeje słabiej, a dłużej. Zwłaszcza, że ciepło chcemy zazwyczaj wieczorem, a nadwyżki masz pewnie znacznie wcześniej. Więc najlepsze byłyby kable w podłodze.

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak nie dałeś maty/kabli w podłogę, to bez większej różnicy, co zamontujesz. Ja mam uczulenie na ściemę marketingową. I mnie odstrasza, jak ktoś wali coś typu "wykorzystują ceramikę KOALIT o bardzo wysokiej sprawności termicznej.". Sprawność każdego ogrzewania elektrycznego jest 100% (poza pompami ciepła rzecz jasna - jeżeli patrzymy na ilość energii wyciągniętej z gniazdka bo całkowite saldo zawsze jest 1:1).
    Pozostaje sprawa rozkładu w czasie. I tu chyba lepiej, jak grzeje słabiej, a dłużej. Zwłaszcza, że ciepło chcemy zazwyczaj wieczorem, a nadwyżki masz pewnie znacznie wcześniej. Więc najlepsze byłyby kable w podłodze.
    Och @Kaizen miej sumienie i znajdź litości w sobie trochę – no co cesz od @Alesandro – jest wszak taki jaki jest ale nie jest szkodnikiem przecież. Zważ na to, że swojego Gs-Ds na węglu opanował całkiem nie źle a gdy brzydło mu z powodu wieku spalanie węgla, to palnik na pellet założył a gdy ceny pellety sięgnęły szczytów górskich, to zaczął drewnem kopcić i by temu kopceniu kres położyć na PV się przerzucił – tylko przy tym rodzi się pytanie jak z fiskusem rozliczył się za to PV.
    Żyjemy w czasach ubóstwa energetycznego gdzie wszystko wskazuje na to, że ci wszyscy wielcy i mądrzy od tego zmierzają do tego by doprowadzić do stanu takiego by doszło do zapaści energetycznej i tak jak @Alesandro o tym pisze, że po mimo tego, iż prawa prosumenckie są ograniczane acz raczej prosumęci są na beszczela okradani, to on se jeszcze PV dołoży – i niech sobie dokłada.
    Ciekaw jestem co w zimę o tym będzie gadał jak dowali tak z kilkanaście stopni mrozu a słońce w ten czas będziemy oglądać tylko i wyłącznie na pocztówkach z wakacji.
    Tak, że sorki ale nie ma czegoś takiego jak ogrzewanie elektryczne 1:1 (PC bez prądu też nie będzie chodzić) – do tego zważ na oddziaływanie elektromagnetyczne na organizm ludzki a @Alesandro jak sobie chce, to przecież może spać sobie pod kocem elektrycznym i te se woje, bo na czerwono mu świeci też kupić i używać se może.
    Na temat ogrzewania na tym forum tematów było wiele – ot prawie jak by my z targowica do czynienia mieli – tylko jakoś szubienic żadnych po tym nie zauważyłem przy tem - tak że tak - może nie ma sensu tak rozpędzać się z tym kablami, bo kto wie co będzie jak szubienice stawiać zaczną i wieszać na nich będą.

  12. #132
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Ceny a wojna to w większości spekulacja nad którą nikt nie panuje. Rozmawiałem z udziałowcem z jednej z firm handlujących czymś na co jest popyt a niby braki są i powiedział,że takiego roku finansowego nie mieli od założenia działalności a rok dopiero w połowie . Tak więc jest grubo

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Och @Kaizen miej sumienie i znajdź litości w sobie trochę – no co cesz od @Alesandro – jest wszak taki jaki jest ale nie jest szkodnikiem przecież. Zważ na to, że swojego Gs-Ds na węglu opanował całkiem nie źle a gdy brzydło mu z powodu wieku spalanie węgla, to palnik na pellet założył a gdy ceny pellety sięgnęły szczytów górskich, to zaczął drewnem kopcić i by temu kopceniu kres położyć na PV się przerzucił – tylko przy tym rodzi się pytanie jak z fiskusem rozliczył się za to PV.
    Żyjemy w czasach ubóstwa energetycznego gdzie wszystko wskazuje na to, że ci wszyscy wielcy i mądrzy od tego zmierzają do tego by doprowadzić do stanu takiego by doszło do zapaści energetycznej i tak jak @Alesandro o tym pisze, że po mimo tego, iż prawa prosumenckie są ograniczane acz raczej prosumęci są na beszczela okradani, to on se jeszcze PV dołoży – i niech sobie dokłada.
    Ciekaw jestem co w zimę o tym będzie gadał jak dowali tak z kilkanaście stopni mrozu a słońce w ten czas będziemy oglądać tylko i wyłącznie na pocztówkach z wakacji.
    Tak, że sorki ale nie ma czegoś takiego jak ogrzewanie elektryczne 1:1 (PC bez prądu też nie będzie chodzić) – do tego zważ na oddziaływanie elektromagnetyczne na organizm ludzki a @Alesandro jak sobie chce, to przecież może spać sobie pod kocem elektrycznym i te se woje, bo na czerwono mu świeci też kupić i używać se może.
    Na temat ogrzewania na tym forum tematów było wiele – ot prawie jak by my z targowica do czynienia mieli – tylko jakoś szubienic żadnych po tym nie zauważyłem przy tem - tak że tak - może nie ma sensu tak rozpędzać się z tym kablami, bo kto wie co będzie jak szubienice stawiać zaczną i wieszać na nich będą.
    Ależ żeś nabajerowoł...
    Nie kopcę drewnem.. tylko gazuję drewnem liściastym. Mam kocioł dwupaliwowy... drewno-pelletowy. Paląć drewnem nie muszę wymontować palnik pelletowy, mało tego, po spaleniu drewna i obniżeniu temperatury w kotle, palnik PellasX Revo Mini automatycznie rozpali pellet zgodnie z założonymy parametrami. Kipi się nie nadaje do mojego kotła... za wielka "krowa" I jeszcze coś, przekrój kotła mojego podobny jest do kotła szwedzkiego i do RBR Uniwersal autorstwa dr Jacka Zawistowskiego i mgr Sławka Janiszewskiego /Zawijan1 i Zawijan 2/ Wymiennika pionowego czyszczę łańcuchem raz na m-c, a nawet nie trzeba... pod własnym ciężarem same spadają.
    W moim kotle po spaleniu drewna, pellet oczyszcza z komory złogi "strupy" smołowe po drewnie... i odwrotnie po spaleniu pelletu, drewno /temp.wysoka/ spala niedopalone resztki żywiczne z pelletu. Komin czyściutki, resztki suche z komina /wkład/ same spadają. Ciekawe co? Czyli zmiana paliwa oczyszczają po poprzednim paliwie, oczywiście nie na 100 %.. Muszę zaznaczyć, że komorę spaleniową zmodernizowałem w myśl koncepcji szwedzkiej. Jest szamot w komorze, wykorzystuję skomulowane ciepło /po drewnie/, które powoli oddaje w obieg. Weż do ręki szklankę i odwróć do góry dnem i zapal zapalnikiem...na takim zasadzie działa mój 20 letni kociołek.... że co? klasy nie ma? A po .... ! Gmina ma drona labo i niech udowodnią, że truję.
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 30-05-2022 o 05:16

  14. #134
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Temat bardzo polityczny
    Czy wyższe obecne ceny to wynik wojny ?
    Absolutnie nie, ale propaganda partyjna działa i wpływa na ludzi, którzy nie posiadają lub utraciły zdolność samodzielnego myślenia

    Ropa w 2012r kosztowała 108zl za baryłkę a cena paliw nie przekraczała 5zl/l
    Dzisiaj ropa kosztuje 110zl za baryłkę ale paliwo przekracza 7zl/litr..
    Czy to wina wojny,że Polaków się ciula ?
    Nie, to wina samych Polaków, których jest ok.30%

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Absolutnie nie, ale propaganda partyjna działa i wpływa na ludzi, którzy nie posiadają lub utraciły zdolność samodzielnego myślenia Ropa w 2012r kosztowała 108zl za baryłkę a cena paliw nie przekraczała 5zl/l. Dzisiaj ropa kosztuje 110zl za baryłkę ale paliwo przekracza 7zl/litr..
    Czy to wina wojny,że Polaków się ciula?
    Nas nikt nie ciula – my sami siebie ciulamy a tu na forum przykładów tego jest dosyć przecież : https://pl.wikipedia.org/wiki/Radzie...w_Afganistanie https://www.cda.pl/video/1051654111 Twarze Edwarda Gierka – cykl Historia zza kulis [DYSKUSJA ONLINE] https://www.youtube.com/watch?v=dip2bEn8giE
    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nie, to wina samych Polaków, których jest ok.30%
    Mógł byś to jakoś rozwinąć czy w nawiązaniu do powyższego - zwady na siłę szukasz!!!

  16. #136

    Domyślnie

    @Alesandro – za delikatna prowokację – sorki – ale co tu wypisujesz o tym, to się zaś zastanawiam czy te „sorki” jest na miejscu. Wiele o czystym spalaniu przegadane mamy a Ty w tym coś ściemniasz, że masz coś i opisujesz, że tego nie masz.
    Kiedyś foto rysunku z kotła swojego wkleiłeś (patrzyłem za tym ale jakoś przepadło) i miałem nadzieję, że w tedy przy okazji tego pogadamy na temat współprądowego spalania – no ale cóż jakoś chęci do rozmowy o tym nie miałeś i temat upadł.
    Tu teraz słów zaklęć jakichś używasz a dla mnie to ściema i lipa.
    Na temat tego „niebieskiego” krwi polało się między innymi tu na FM-ie wiele – tylko po co skoro prawda o nim jest taka : Gaz-drzewny-holzgas nowa chłodnica https://www.youtube.com/watch?v=ZhsmgZsXZjA&t=231s
    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Nie kopcę drewnem.. tylko gazuję drewnem liściastym. Mam kocioł dwupaliwowy... drewno-pelletowy. Paląć drewnem nie muszę wymontować palnik pelletowy, mało tego, po spaleniu drewna i obniżeniu temperatury w kotle, palnik PellasX Revo Mini automatycznie rozpali pellet zgodnie z założonymy parametrami. Kipi się nie nadaje do mojego kotła... za wielka "krowa" I jeszcze coś, przekrój kotła mojego podobny jest do kotła szwedzkiego i do RBR Uniwersal autorstwa dr Jacka Zawistowskiego i mgr Sławka Janiszewskiego /Zawijan1 i Zawijan 2/ Wymiennika pionowego czyszczę łańcuchem raz na m-c, a nawet nie trzeba... pod własnym ciężarem same spadają.
    W moim kotle po spaleniu drewna, pellet oczyszcza z komory złogi "strupy" smołowe po drewnie... i odwrotnie po spaleniu pelletu, drewno /temp.wysoka/ spala niedopalone resztki żywiczne z pelletu. Komin czyściutki, resztki suche z komina /wkład/ same spadają. Ciekawe co? Czyli zmiana paliwa oczyszczają po poprzednim paliwie, oczywiście nie na 100 %.. Muszę zaznaczyć, że komorę spaleniową zmodernizowałem w myśl koncepcji szwedzkiej. Jest szamot w komorze, wykorzystuję skomulowane ciepło /po drewnie/, które powoli oddaje w obieg. Weż do ręki szklankę i odwróć do góry dnem i zapal zapalnikiem...na takim zasadzie działa mój 20 letni kociołek.... że co? klasy nie ma? A po .... ! Gmina ma drona labo i niech udowodnią, że truję.
    No i po co tyle i tak o tym gadać - skoro dla wielu jest to magią czarną a o faktach z tym związanych sam przecież piszesz.
    Tak przy okazji tylko tej gminy i drona - ich wszak czyste spalanie wali a patrzą tylko by kopcić zgodnie z ich przepisami.

  17. #137

    Domyślnie

    Ściemniam? Eeee....
    Tak to u mnie wygląda gazowanie drewna w 20 letnim kotle, zapewniam, że nie mam chłodnicę.... tylko trzeba umieć wykorzystać, to co masz. Byłem bliski kupna RBR K. Sposób spalania dwupaliwowego spodobał @sambor z INFO. Z @samborem rozumiemy się...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gaz drew.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	17,6 KB
ID:	459510

    "Kiedyś foto rysunku z kotła swojego wkleiłeś (patrzyłem za tym ale jakoś przepadło) i miałem nadzieję, że w tedy przy okazji tego pogadamy na temat współprądowego spalania – no ale cóż jakoś chęci do rozmowy o tym nie miałeś i temat upadł."

    Tak, to prawda... temat upadł, zorientowałem się nie potrafisz czytać z rysunku, nie chciało mi się z Tobą polemizować. Na podanym mojego foto rysunku domalowałeś pionowe kreski z przodu i z tyłu, czyli jako zamknięta całkowicie komora... bez dostępu powietrza. Bez dostępu powietrza produkuje się smoła, która powoduje spadek sprawności kotła. Tak pisał swego czasu Pan dr Jacek Zawistowski. /Zawijan1/

    Cieszę, że udało mi się z drewno-pelletowym kotłem... po dziesiątkach prób sposobu spalania. W sterowniku jest opcja trybu pracy: na pellet i na drewno... wystarczy kliknąć na jakie paliwo chcesz

    KOCIOŁ JEST SUPER !!!!!
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 30-05-2022 o 12:02

  18. #138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Ściemniam? Eeee....
    Tak to u mnie wygląda gazowanie drewna w 20 letnim kotle, zapewniam, że nie mam chłodnicę.... tylko trzeba umieć wykorzystać, to co masz. Byłem bliski kupna RBR K. Sposób spalania dwupaliwowego spodobał @sambor z INFO. Z @samborem rozumiemy się...
    Kiedyś foto rysunku z kotła swojego wkleiłeś (patrzyłem za tym ale jakoś przepadło) i miałem nadzieję, że w tedy przy okazji tego pogadamy na temat współprądowego spalania – no ale cóż jakoś chęci do rozmowy o tym nie miałeś i temat upadł[/I]."
    Tak, to prawda... temat upadł, zorientowałem się nie potrafisz czytać z rysunku, nie chciało mi się z Tobą polemizować. Na podanym mojego foto rysunku domalowałeś pionowe kreski z przodu i z tyłu, czyli jako zamknięta całkowicie komora... bez dostępu powietrza. Bez dostępu powietrza produkuje się smoła, która powoduje spadek sprawności kotła. Tak pisał swego czasu Pan dr Jacek Zawistowski. /Zawijan1/
    Cieszę, że udało mi się z drewno-pelletowym kotłem... po dziesiątkach prób sposobu spalania. W sterowniku jest opcja trybu pracy: na pellet i na drewno... wystarczy kliknąć na jakie paliwo chcesz
    KOCIOŁ JEST SUPER !!!!!
    Tą przeróbką na HG to mnie zaskoczyłeś – jakoś wcześniej nic nie wypatrzyłem o tym a ile masz na czopuchu. Temat o HG Atmosie kojarzysz/pamiętasz - on coś miał chyba 250*C.
    @sambora swego czasu na info wiele czytałem – osz ile on ma do powiedzenia tylko za nic pojąć nie mogę dlaczego w tym olbrzymie wiedzy swojej nic nie pokazuje (bo pokazać nie ma co i dlatego pokazać tego nie może). Są na info jacyś ludzie, którzy wiedzą jak on tego GS-a swojego na rakieciaka przerobił – raczej nie ma ani jednego takiego – no i powiedz dlaczego.
    Na info tematów jest masa a o mpm-mie to chyba najwięcej – no i co – są w tym miejscu co my tutaj albo może od nas dalej, bo to rzecz względna.

    Co do kresek moich – jeśli wiesz gdzie to znaleźć – zarzuć a zobaczymy kto ma problem ze zrozumieniem tematu – tak dla ułatwienia podaję, że niebieskie kreski, to nic innego jak właśnie powietrze.
    Jeśli o smołę idzie – przy niskiej temperaturze spalania, to sobie ile chcesz powietrza podawać możesz a i tak ją mieć będziesz nie tylko na wymienniku ale i w kominie. Tak przy okazji tego – właściwie o czym w tym piszesz : ...pellet oczyszcza z komory złogi "strupy" smołowe po drewnie... i odwrotnie po spaleniu pelletu, drewno /temp.wysoka/ spala niedopalone resztki żywiczne z pelletu. ...

    Mnie też cieszy, to że masz kocioł super i ubolewam nad tym, iż natysmogowa ma to w głębokiej pogardzie.

  19. #139
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Ściemniam?

    KOCIOŁ JEST SUPER !!!!!
    Można coś więcej o tym kotle, np. nazwę czy link do zdjęcia.
    Regulamin forum

  20. #140
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Temat bardzo polityczny
    Czy wyższe obecne ceny to wynik wojny ?
    Absolutnie nie, ale propaganda partyjna działa i wpływa na ludzi, którzy nie posiadają lub utraciły zdolność samodzielnego myślenia

    Ropa w 2012r kosztowała 108zl za baryłkę a cena paliw nie przekraczała 5zl/l
    Dzisiaj ropa kosztuje 110zl za baryłkę ale paliwo przekracza 7zl/litr..
    Czy to wina wojny,że Polaków się ciula ?
    Nie, to wina samych Polaków, których jest ok.30%
    A co mamy zrobić? nie ma dużych zakładów pracy ,które by wyszły.Teraz każdy ,,sobie rzepkę skrobie".

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony