dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Membrana dachowa-którą kupić?

    Witam forumowiczów. Zastanawiam się, którą membranę wybrać? Dachówka betonowa Brass, Lumino, Celtycka. Sprzedawca zapronował MDM Ventia H, Avaline Platinium 185.Czy to jest dobry wybór?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam jakąś MDM, ale łatwo to uszkodzić. Bierz tylko Dorken.

  3. #3

    Domyślnie

    Jesteś z MDM niezadowolony?

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę, że te kilka zdjęć Ci wyjaśni dlaczego.
    Oczywiście jest to wina wykonawcy, ale podobno z innymi membranami tak im się nie zdarzało.










  5. #5

    Domyślnie

    Skropliny przesiąkają miejscami? Dlaczego sądzisz, że to wina wykonawcy?

  6. #6

    Domyślnie

    Ponieważ był nieostrożny i poniszczył membranę, nawet petami.
    Potem przyznał się do tego po konfrontacji ze sprzedawcą i naprawiał te wszystkie miejsca.
    Tak czy inaczej, z uszkodzeniem folii Dorken tak łatwo by mu nie poszło.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dorken, Tyvek - wybierz tych dwóch
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8

    Domyślnie

    Mogę jeszcze polecić Marmę ale jak już ma być membrana to wysokoparoprzepuszcalna a rodzaj to ekran dachowy.

  9. #9

    Domyślnie

    Można zaufać najtańszym membranom tych firm, czy jednak wybrać najdroższe?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja mam Tyvek Pro po 8 latach brak uwag.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Z-G Zobacz post
    Można zaufać najtańszym membranom tych firm, czy jednak wybrać najdroższe?
    Szukaj wśród ekranów dachowych, to jedne z mocniejszych membran. Tańsze możesz dać na gospodarczy czy garaż ale na dom nie warto oszczędzać a jak już to pełne deskowanie tak naprawdę jest odpowiednie.

  12. #12

    Domyślnie

    Nie mamy pełnego deskowania w projekcie. Co daje deskowanie?
    Marma ekran dachowy 215, to będzie dobry wybór?
    https://allegro.pl/oferta/membrana-d...15-11769883035
    Ostatnio edytowane przez Z-G ; 26-03-2022 o 19:31

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Mam też dylemat którą membranę wybrać. Zastanawiam się nad Marmą, ale nie wiem którą ponieważ są różne gramatury, ilości warstw.
    Ponadto męczy mnie dylemat czy wełna powinna dolegać do takiej membrany. W internecie piszą, że powinna polegać, bo wtedy para z wełny przechodzi do membrany i odparowuje w szczelinie wentylacyjnej. Gdy nie dolega to para a właściwie skropliny zbierają się w najwyższym punkcie izolacji czyli w szczycie dachu i izolacja termiczna zamaka.

  14. #14

    Domyślnie

    Również jestem na etapie wyboru membrany dachowej, jeden zanjomy dekarz polecił mi membrany z firmy Isover. Ale nie znalazłem za bardzo na internecie o nich nic. Cenowo wychodzi ok 6zl/m2 do tego dobra masa powierzchniowa. Dane techniczne:
    Równoważna grubość warstwy powietrza Sd ≤ 0,015m
    Maksymalna siła rozciągająca (50 mm): wzdłuż: 320 N, w poprzek: 190 N
    Gramatura: 150g/m2

    W lokalnej hurtowni mają u nas z firmy chyba Parotec jak dobrze pamiętam w podobnej cenie i gramaturze chyba 160g/m2.
    Ktoś coś słyszał o tych dwóch firmach i może coś doradzić?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    ... czy wełna powinna dolegać do takiej membrany. W internecie piszą, że powinna polegać, bo wtedy para z wełny przechodzi do membrany i odparowuje w szczelinie wentylacyjnej. Gdy nie dolega to para a właściwie skropliny zbierają się w najwyższym punkcie izolacji czyli w szczycie dachu i izolacja termiczna zamaka.
    Wełna może dolegać do folii wysokoparoprzepuszczalnej ale nie powinna!
    Dlatego nie powinna bo:
    - folię należy montować z lekkim zwisem ~0,5 cm wówczas skropliny płyną środkiem i nie występuje zamakanie krokwi,
    - wełna nigdy nie wypchnie folii, wypchnięcie folii dławi przepływ powietrza i może skutkować przeciekiem na krokwiach,
    - w przypadku takiego samego stężenia pary wodnej pod folią i nad folią nastąpi kondensacja nadmiaru pary wodnej na spodzie folii, gdy wełna nie styka się z folią te skropliny spłyną po spodzie folii natomiast gdy wełna styka się z folią przenikną do wełny powodując jej zawilgocenie.
    W internecie wielu niedouczonych znawców wypisuje różne bzdury nie rozumiejąc zjawisk występujących w warstwach dachu.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16

    Domyślnie

    Co do membrany mogę gorąco polecić BauderTop BUZI NSK.
    Ta membrana podobno "oddycha".
    A czy styropian elewacyjny może dochodzić " na styk" do membrany czy też zostawić tam szczelinę?
    Membranę mam w tym miejscu akurat zakończoną pasem klejącym i myślałem czy nie dokleić jej nawet szczelnie do styropianu. (bezokapowiec)
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 03-06-2022 o 11:08

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Powierzchnie styropianu powinny być zaciągnięte klejem. Klej zapobiega przed utlenianiem i chroni przed gryzoniami. Ostra krawędź styropianu (jak jest zaciągnięta klejem) może doprowadzić do uszkodzenia folii dachowej. A w jakim celu kleić folię do styropianu? A gdzie są odprowadzane skropliny z tej folii skoro jej krawędź kończy się na styropianie?! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony