dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 222
  1. #21

    Domyślnie

    Na ten sezon poszło 4 tony orzech palenie od popołudnia do wieczora
    Dom jest po termoizolacji, przed ociepleniem szło ok 1 tona miesięcznie palenie wyłącznie w dzień,
    Polećcie coś normalnego co inni też mają a nie jakieś systemy egzotyczne.

    Co będzie tańsze na gaz czy ekogroszek? I żeby nie trzeba było co 2 godziny dokładać tak jak obecnie, i żeby założenie było w miarę tanie

    Ile orientancyjnie zuzyje gazu,wegla miesięcznie?

    Dom ma około 200m2 liczę pomieszczenia ogrzewane

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Smile

    A jak zmieniasz węgiel na węgiel to myślisz, ze zużycie drastycznie się zmieni ?

    Z jednej tony węgla masz jakieś 7000kWh
    Z 700 m3 gazu podobnie.

    Tona węgla to blisko 2000zł
    700m3 gazu to jakieś 2200zł
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 30-03-2022 o 16:59
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #23

    Domyślnie

    Przed ociepleniem domu w tym piecu szla tona miesięcznie aby non stop się paliło pewnie by szło około 2 ton miesięcznie i za ciepło nie było, 2 wiaderka popiołu dziennie, a jak łatwo policzyć węgiel kosztuje prawie 2tys za tonę czyli jakby mnie wyszło ogrzanie tego domu gazem 500-600zl za miesiąc byłbym zadowolony
    Po ociepleniu jest zdecydowanie ciepłej i nie trzeba palić od rana można spokojnie po 13, przepalić dwie, cztery godziny i jest ciepło zdecydowanie ciepłej niż przed ociepleniem
    Piec juz dogorywa ma ponad 30lat, więc pasowało by o czymś pomyśleć

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jak zmieniasz węgiel na węgiel to myślisz, ze zużycie drastycznie się zmieni ?

    Z jednej tony węgla masz jakieś 7000kWh
    Z 700 m3 gazu podobnie.

    Tona węgla to blisko 2000zł
    700m3 gazu to jakieś 2200zł
    Chyba się zmniejszy? Bo w piecu na ekogroszk ponoć się nie wygasza cociennie i trzeba ładować raz na kilka dni tydzień? U mnie pałac 24h na dobę = min 2tony na miesiąc

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zmniejszy się o tyle, że nowy kocioł powinien mieć lepszą sprawność. Ale nie liczyłbym na cuda.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jak zmieniasz węgiel na węgiel to myślisz, ze zużycie drastycznie się zmieni ?

    Z jednej tony węgla masz jakieś 7000kWh
    Z 700 m3 gazu podobnie.

    Tona węgla to blisko 2000zł
    700m3 gazu to jakieś 2200zł
    Właśnie o taką odp mi właśnie chodziło dzięki

    Czyli o piecu na węgiel nawet nie myśleć?
    A na gaz naprawdę jest taka mała różnica w cenie? Oraz 0 obsługi zyskuje
    Na jakie kwoty mogę liczyć opalając gazem oraz jaka kwota instalacji? Najlepiej spytać osób co grzeją bo tak to wielka niewiadoma

    Gaz oczywiście doprowadzony do domu i jak się będzie kształtowa cena gazu, eko groszku w przyszłych latach, myślałem że gaz jest conajmnjej 2 krotnie droższy od węgla
    Ostatnio edytowane przez polsky166 ; 30-03-2022 o 17:35

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Moi rodzice grzeją dom z lat 70 ubiegłego wieku, 160m2 , plus nieogrzewana piwnica, plus nieogrzewane (ale ocieplone) poddasze.
    Ocieplony 12cm styropianu grafitowego, na poddaszu 25cm wełny
    Do tej pory, przy cenie kWh z gazu 21gr płacili 3500 za rok (z wodą użytkową).
    Teraz, przy cenie 30gr zapłacą pewnie około 5000zł rocznie.

    Wywalenie kopciucha i instalacja kotła gazowego to około 10tyś zł.
    Sprawdź, czy nie przysługują jakieś dotacje.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    czytałeś pierwszego posta ?
    Nie wynika z niego, że TERAZ został zmodernizowany 15 centymetrami styro. Wywnioskowałem, że ma ocieplenie z 93 roku.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    To może hybrydę wszystko zależy od zapotrzebowania budynku.Kolega redox fajnie pisze że odwierty pionowe ale trzeba liczyć 70k. sprzęt bardzo długo pożyje bo jest wew. budynku minus hałas i musi mieć odpowiedni zład wody by nie taktował oraz odpoweidno dobrana moc. Co do hybrydy za nie wielkie pieniądze i dwa żródła może byc gaz i klimatyzator przerobiony na pompę ciepła który będzie działał na zasadzie biwalentnym cena za kwh podobna ale zawsze dwa żródła za nie wielkie pieniądze i bezosługowe do tego dochodzi koszt serwisowania. W głównej mierze wszystko zależy od zapotrzebowania budynku. np.8000kwh/rocznie pompa ciepła za 60k. przy scop 4 1800zł natomiast kocioł gaz 10k. 2500 rocznie. Ale po ile będzie gaz ,drewno, prąd za rok, 5 czy 10 tego nie wiemy,

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jak zmieniasz węgiel na węgiel to myślisz, ze zużycie drastycznie się zmieni?
    Z jednej tony węgla masz jakieś 7000kWh
    Z 700 m3 gazu podobnie.
    Tona węgla to blisko 2000zł
    700m3 gazu to jakieś 2200zł
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Moi rodzice grzeją dom z lat 70 ubiegłego wieku, 160m2 , plus nieogrzewana piwnica, plus nieogrzewane (ale ocieplone) poddasze.
    Ocieplony 12cm styropianu grafitowego, na poddaszu 25cm wełny
    Do tej pory, przy cenie kWh z gazu 21gr płacili 3500 za rok (z wodą użytkową).
    Teraz, przy cenie 30gr zapłacą pewnie około 5000zł rocznie.
    Wywalenie kopciucha i instalacja kotła gazowego to około 10tyś zł.
    Sprawdź, czy nie przysługują jakieś dotacje.
    A gdzie przeczytać można o tym ile gazu poszło Tobie i ile drewna wyszło przez kominka komin? Zimy tego roku nie było – a jak by te obliczenia wyglądały gdyby zima była jak ostatnio a węgiel by był w cenie tak jak go na kopalniach sprzedawali? O rodzicach opowiadasz ładnie – a nie lepiej by było opowiadać o sobie?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A gdzie przeczytać można o tym ile gazu poszło Tobie i ile drewna wyszło przez kominka komin?
    W wątku o zużyciu gazu.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    A strefa która? I, II, III, czy IV?
    A jaka t. wewnętrzna?
    A skąd weźmiesz t. średnią zewn. jak nie znasz miejscowości? I za jaki miesiąc przyjąć? grudzień? A może luty.

    Teraz ja podpowiem tobie - żeby z grubsza obliczyć zapotrzebowanie budynku, potrzebujesz albo całościowe zużycie nośnika energii za cały sezon, albo dane za jeden konkretny miesiąc oraz lokalizację, tak by można było ustalić deltę t.w. i t.z.
    Chłopaku jesteś oderwany od rzeczywistości. Autor wątku dał Ci całkiem jasne info na temat zużytego węgla , ja podpowiedziałem Ci że sezon grzewczy trwa około 7 miesięcy. To jest mnożenie na poziomie 1 klasy. Spójrz wyżej co Ty napisałeś. A teraz zerknij poniżej co napisał autor.


    Cytat Napisał polsky166 Zobacz post
    Na ten sezon poszło 4 tony orzech


    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie wynika z niego, że TERAZ został zmodernizowany 15 centymetrami styro. Wywnioskowałem, że ma ocieplenie z 93 roku.
    15 cm styropianu w 93 roku ? W którym roku się urodziłeś ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bogaty kupi PC, albo kocioł gazowy, nie będzie rzeźbił w g.wnie
    Tu tak ładnie napisałeś choć się zastanawiam dlaczego o PV nie wspomniałeś a do tego co z tymi przyłączami gazowymi – budowa przyłączy zaś ruszyła czy dalej w zawieszeniu tkwi?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał polsky166 Zobacz post
    Na ten sezon poszło 4 tony orzech
    Można wiedzieć ile kosztowała tona węgla kiedy kupowałeś te 4 tony ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Chłopaku jesteś oderwany od rzeczywistości. Autor wątku dał Ci całkiem jasne info na temat zużytego węgla...
    No o co się złościsz – z Prus Wschodnich wszak nie pochodzisz a już na pewno nie z Portugalii.
    @polsky166 o tym wszystkim pisze ładnie tylko nie wiadomo na jakiej podstawie, bo tak jak napisał o tym, to wygląda to nie ładnie dlatego, że powinien zacząć od tego https://cieplo.app/. Do tego ten sposób palenia – oj strasznym przepałem on pachnie.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 30-03-2022 o 20:51

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Chłopaku jesteś oderwany od rzeczywistości. Autor wątku dał Ci całkiem jasne info na temat zużytego węgla , ja podpowiedziałem Ci że sezon grzewczy trwa około 7 miesięcy. To jest mnożenie na poziomie 1 klasy. Spójrz wyżej co Ty napisałeś. A teraz zerknij poniżej co napisał autor?
    To oblicz chociaż przybliżone obciążenie cieplne budynku z danych, które podał autor. Bo liczenie typu 7 miesięcy razy pół tony to możesz sobie wsadzić wiesz gdzie.
    Więc nie ściemniaj jak zawsze tylko to OBLiCZ i PODAJ TUTAJ.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Z jednej tony węgla masz jakieś 7000kWh
    Z 700 m3 gazu podobnie.
    Spójrz wyżej co napisał Twój eko kolega .
    Zobacz jakich słów użył ( jakieś , podobnie )

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    To oblicz chociaż przybliżone obciążenie cieplne budynku z danych, które podał autor. Bo liczenie typu 7 miesięcy razy pół tony to możesz sobie wsadzić wiesz gdzie.
    Jak to wsadzić wiesz gdzie ? Autor podał około , ja Ci podałem około i wyszło około . Czego nie rozumiesz ?
    Skoro spalił około 4 tony a z tony uzyskasz " jakieś " to wyjdzie "podobnie" około .
    Przecież to proste

    Nie wydaje mi się aby autor potrzebował tu jakiś precyzyjnych wyliczeń, to nie jest nowa chałupa termoizolowana obecnym standardem.
    Myślę, że potrzebuje informacji typu ekogrochu spalisz około , gazu około. I nie będzie wnikał w każdą zapłaconą złotówkę.
    Po przejściu na ekogroszek i gaz uzyska stałą temperature przez całą dobę.
    Przy gazie dopłaci za przeglądy kotła, przy ekogroszku będzie przerzucał worki z węglem i czyścił kocioł, komin.
    Temat brudnych rączek przy węglu jest mu chyba znany.
    Pozostaje kwestia ile będzie kosztował gaz a ile węgiel w kolejnych latach.
    Moim zdaniem jeśli cena ma się obniżyć to prędzej dla węgla jak dla gazu.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  18. #38

    Domyślnie

    "Na oko" to niech sobie "humaniści" podają.

    Spalenie czterech ton może oznaczać zarówno 22oookWh jak i 33000kWh uzyskanej energii, w zależności od kotła i umiejętności palacza.
    I co, powiesz autorowi, że zużyje 2000m3 gazu albo 3000m3??? Do dupy z takim wróżeniem z fusów.
    Tak naprawdę jedyne wartościowe wyliczenia to by były po zrobieniu OZC.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  19. #39

    Domyślnie

    Węgiel kupowałem po 1300 tona

    Dom Ocieplony rok temu, wcześniej nie był Ocieplony

    Wcześniej szło lekka ręką ok 1tona miesięcznie pałac parę godzin w ciągu doby aktualnie pół tony a jest zdecydowanie ciepłej, nawet w czasie gdy nie jest palone jest ok 18-19c wcześniej 14-16

    Chce uzyskać info o ile ogrzewanie gazem jest droższe od eko groszka

    Boję się że zrezygnuje z pieca na węgiel a gaz zdrożeje i co potem zrobię?

    Dlaczego instalacja kotla na gaz kosztuje aż 10tys jeśli gaz mam podłączony już do domu? To ile kosztuje instalacja katla na eklgroszek?
    Ostatnio edytowane przez polsky166 ; 31-03-2022 o 08:48

  20. #40

    Domyślnie

    Zaraz zaraz , przecież eko kolega już to podał. Dlaczego wprowadzasz zamieszanie dziwnymi liczbami ?
    Napisz jeszcze autorowi że kocioł będzie kosztował 5 tyś lub 15 , chłopak zgłupieje już po całości.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony