dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czy uchwały o wymianie piecy na paliwa stałę są wiążące ?

    Witajcie,

    wczoraj przeprowadziłem interesującą rozmowę z człowiekiem, który instaluje piece na paliwa stałe (głównie: ekogroszek). Powiedział aby się nie przejmować tymi uchwałami (w których w poszczególnych województwach trzeba wymienić piece na nowszej klasy).
    Zdębiałem przyznam szczerze.
    Czy uchwały na szczeblu województw nie są wiążące dla mieszkańców ?
    FORUMowicz

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał p Zobacz post
    Witajcie,
    wczoraj przeprowadziłem interesującą rozmowę z człowiekiem, który instaluje piece na paliwa stałe
    Są ludzie którzy boją się własnego cienia i są ludzie którzy biorą karabin i idą na wojnę. Kto wie co przyniesie jutro.
    Regulamin forum

  3. #3

    Domyślnie

    @DUNIA.MD – zabawne to nie jest – jeszcze kto tak to odbierze. Nie ma inaczej - antysmogowe i zeznania do Centralnej Erwidencji Energetycznej Budynku jest to tak obwarowane a kto jak podejdzie do tego, to jego rzecz – przyjdzie kto na kontrole to przekona się.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ghostoen

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    118

    Domyślnie Mysl

    Ustawy ustawami, jeśli chodzi o nowobudowane budynki to poprostu przepisy wymusza, w modernizacjach to że producenci się dostosują do przepisów i będzie brak na rynku takich rozwiązań. Co zaś tyczy się instalacji gdzie piec będzie trwały to tak naprawdę prawnie taka ustawa nie są w stanie Cie zmusić do wymiany źródła ciepła, na upartego można w sądzie wykazać ze technologicznie wymiana dobrego źródła ciepła na to ekologiczne pociąga za sobą straty finansowe jak i bierzace ponieważ sama zmiana źródła ciepła wymusza modernizację instalacji która była dobrana pod wysokotemperaturowe źródło ciepła. Można zaproponować że jeśli pokryją wszelkie koszty z państwowych/ wojewódzkich/ gminnych środków na modernizację instalacji wraz źródłem ciepła oraz koszty związane z doprowadzeniem do stanu z przed modernizacji chętnie się wymieni, a jak nie to w takim razie niech pokrywają różnice w stracie która będę ponosił w ramach wymiany źródła bez uwzględnienia instalacji .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostoen Zobacz post
    Ustawy ustawami, jeśli chodzi o nowobudowane budynki to poprostu przepisy wymusza, w modernizacjach to że producenci się dostosują do przepisów i będzie brak na rynku takich rozwiązań. Co zaś tyczy się instalacji gdzie piec będzie trwały to tak naprawdę prawnie taka ustawa nie są w stanie Cie zmusić do wymiany źródła ciepła, na upartego można w sądzie wykazać ze technologicznie wymiana dobrego źródła ciepła na to ekologiczne pociąga za sobą straty finansowe jak i bierzace ponieważ sama zmiana źródła ciepła wymusza modernizację instalacji która była dobrana pod wysokotemperaturowe źródło ciepła. Można zaproponować że jeśli pokryją wszelkie koszty z państwowych/ wojewódzkich/ gminnych środków na modernizację instalacji wraz źródłem ciepła oraz koszty związane z doprowadzeniem do stanu z przed modernizacji chętnie się wymieni, a jak nie to w takim razie niech pokrywają różnice w stracie która będę ponosił w ramach wymiany źródła bez uwzględnienia instalacji .
    Myśl ciekawa i przednia – tylko z tym sądem mi nie pasi – jeśli znasz historię wprowadzenia zakazu spalania paliw stałtch w Krakowie a jeśli nie - zalukaj do tego a się dowiesz jak sąd kierując się dobrem społecznym ze społeczeństwa wykluczył tych co powództwo wnieśli i tym samym wszystkich tych którzy byli za utrzymaniem spalania paliw stałych.
    Teraz dalej - na Śląsku od początku roku obowiązuje antysmogowa i co się okazało gdy to prawo weszło w życie – co niektórzy szoku doznali jak się w końcu dowiedzieli, że kotły pozmieniać mieli i palić w nich paliwem dedykowanym – z doniesień rybnickich wiem, że nie obyło się bez mandatówy jak i ktoś pod sąd został oddany.
    Chyba zgodzisz się ze mną, że Ślązacy, to lud bitny – wykształcony - mądry i tak jak utrzymujesz, że gdyby było można, to już dawno temu Warszawa stała by w ogniu a skoro do niczego podobnego nie doszło – znaczy się, iż to o czym stanowisz nie ma uzasadnienia żadnego acz jak znasz przypadki jakieś na rzecz tego, to ładuj – kto wie może ktoś skorzysta z tego, bo i w mazowieckim przecież wchodzi z końcem tego roku antysmogowa – jeszcze w życie nie weszła a oni już zmienili postanowienia w niej zawarte i wprowadzili zaka spalania węgla w Warszawie oraz się odgrażają, że to się rozleja na wszystkich którzy obięci są tą tzw. antysmogową i tym tzw. prawem przez wzgląd, ze se to tak nazywają.
    Tak że tak – szanse marne – prędzej wymrożą tych co zdanie odmienne mieć będą niż ustąpią choć by na tyle co brudu za paznokciami mają.

  6. #6

    Domyślnie

    Facet sprzedaje kotły na syf to co ci miał powiedzieć? Że pieniądze wyrzucisz w błoto?
    Na Sląsku od stycznia nie można palić w starych piecach i jest cała masa przykładów gdzie sąsiedzi kapują na sąsiadów i mandaty lecą hurtowo. A zmiena żródła ciepła to nie jest tak że w tydzień to załatwisz... szczegolnie że kolejka chętnych jest ogromna.

  7. #7

    Domyślnie

    @cactus - widzisz – temat ciągnie się już od lat a istątą jest tego, to że jak już, to jedynie można było skarżyć antysmogowe tylko jak, bo nikt w tedy co one uchwalane były nie był w ten czas stroną a teraz gdy już stroną jest : bo musiał wymienić lub musi wymienić - to z przedawnieniem do czynienia mamy i tego już nie da się podważyć ani zmienić mimo tego, że mamy tu do czynienia z prawem które wstecz dział - syjon rządzi, radzi i kase łupi.
    W Krakowie przecież zanim wprowadzili zakaz spalania paliw stałych, to najpierw między innymi kotły wymieniane były również za pieniądze z dotacji.
    Ciekawi mnie co w Krakowie gadają na te podwyżki cen gazu oraz prądu i co będą gadać jak gaz i prąd jeszcze zdrożeje – co powiedzą jak do ciepła sieciowego przestaną dokładać a wisienką tu na torcie jest to co na to wszystko te ich alerty antysmogowe.
    Z tymi sąsiadami rzecz przykra ale też trzeba zrozumieć drugą stronę – no jak czuł byś się jak by ktoś kopcił ci ciągle i do którego to nie dociera, że kopcić nie musi, że tym truje i kase przez komin wywala, że jest coś takiego jak spalanie czyste, że do tego wiele nie trzeba tylko po prostu wziąc się za to i wedle oraz zgodnie z tym postępować.
    Dla Śląska antsmogową cztałlm i są w niej kotły którymi na legalu kopcić można – jeśli ktoś nie postępuje zgodnie ze sztyką, to i kotłem podajnikowym kopcić będzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony