dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Udowodnij, że się mylę!


  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Zwykły węglowy śmieciuch przewymiarowany powiedzmy 2 krotnie to jakieś 30% sprawności.
    Z góry zakładasz że śmieciuch jest przewymiarowany dwukrotnie.

    Śmieciuch przeważnie nie idzie na paleniu przez całą dobę jak gazowy czy elektryczny czy ekogroszkowy.

    Ogólnie chodzi mi o to że rzucasz z rękawa % a później te swoje wizje wrzucasz w obliczenia.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  3. #23

    Domyślnie

    Nie rzucam wyników z rękawa, a każdy kocioł na paliwo stałe (węgiel) jest zazwyczaj przewymiarowany 2 krotnie, albo zdecydowanie więcej. Z prostej przyczyny, nie produkuje się kotłów (m.in na eko) poniżej 6kW
    Jak byś sobie założył ciepłomierz to dowiedziałbyś się, z jaką sprawnością spalasz opał, a tak pozostaje Ci teoretyzowanie.

    Ogólnie rzecz biorąc śmiało mogę założyć, że nie wiesz o czym piszesz .

    Przeczytaj ten wątek, a może czegoś się nauczysz:
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...llet/#comments

  4. #24

    Domyślnie

    Zlituj się człowieku. To że kocioł ma 12 kW to nie oznacza że idzie pełną mocą przez całą dobę. I nikt trzeźwo myślący nie instaluje takiego kotła do domu gdzie potrzeba 6 kW. Ile Ty masz lat ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  5. #25

    Domyślnie

    No właśnie, 12kW kocioł, nie idzie w większość roku pełną mocą, nawet jak dom ma zapotrzebowanie 12kW w najmroźniejszy dzień zimy. Powiedzmy, że tych dni jest 20 w roku (mocno przesadziłem, ale niech będzie). W pozostałe 160 dni kocioł "pyrka" z 1/5 1/6 mocy i stąd niska sprawność.
    Dalej uważam, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

    Przybliżę Ci tym wątkiem jeszcze raz:
    Gdzieś od tego miejsca skup się:
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...e/32/#comments

    Mówimy o kotle na eko, ze śmieciuchem i ręcznym zasypem jest jeszcze gorzej.
    Sytuację w jakimś stopniu ratuje bufor odpowiedniej wielkości, ale nadal szału nie ma.

    Mam nadzieje, że w końcu zrozumiesz OCB.

  6. #26

    Domyślnie

    Sprawność kotła temat ważny – z jednej strony rzecz prosta i oczywista a z drugiej strony złożona i skomplikowana.
    Na ten przykład rozważmy rzecz następującą : mamy kocioł np. 10 kW o powierzchni wymiennika 1 m2, który idzie na mocy nominalnej czyli 10 kW i mamy kocioł o mocy 20 kW o powierzchni wymiennika 2 m2, który też idzie na mocy 10 kW – i jak sądzicie który z podanych kotłów ma większą sprawność : ten o powierzchni wymiennika 1 m2 czy ten o powierzchni 2 m2 przy warunku takimi, iż oba idą na mocy 10 kW.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    No właśnie, 12kW kocioł, nie idzie w większość roku pełną mocą, nawet jak dom ma zapotrzebowanie 12kW w najmroźniejszy dzień zimy. Powiedzmy, że tych dni jest 20 w roku (mocno przesadziłem, ale niech będzie). W pozostałe 160 dni kocioł "pyrka" z 1/5 1/6 mocy i stąd niska sprawność.
    Dalej uważam, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

    Przybliżę Ci tym wątkiem jeszcze raz:
    Gdzieś od tego miejsca skup się:
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...e/32/#comments

    Mówimy o kotle na eko, ze śmieciuchem i ręcznym zasypem jest jeszcze gorzej.
    Sytuację w jakimś stopniu ratuje bufor odpowiedniej wielkości, ale nadal szału nie ma.

    Mam nadzieje, że w końcu zrozumiesz OCB.
    Każdy dom i każdy użytkownik urządzenia to sprawa indywidualna.
    Nadal uważam że tymi 30-50 % sprawności bredzisz.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  8. #28

    Domyślnie

    Uważasz, że bredzę, ale sam nie potrafisz przedstawić sensownych argumentów, tylko "pitolisz trzy po trzy..."

    Przedstaw jakieś konkretne argumenty, a nie blablabla...

  9. #29

    Domyślnie

    Uważaj , przedstawiam.

    W nowym kotle na ekogroszek autor spokojnie osiągnie 70 % a nawet i wiecej.

    Dziękuje za uwagę.
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 21-05-2022 o 21:33
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  10. #30

    Domyślnie

    Siła twoich kontrargumentów mnie powaliła, myślę, że możemy zakończyć dyskusję!
    Pozdrawiam i miłego dnia

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Przedstaw jakieś konkretne argumenty, a nie blablabla..
    Wszystko zależy od umiejętności i prawidłowo wykonanej i sterowanej instalacji. Każdy kocioł nawet ten z najprostszym sterownikiem, dającym możliwość regulacji czasu podawania paliwa może pracować z mocą minimalną, np. 4kW. Tu pełna zgoda że kocioł źle ustawiony i obsługiwany podczas postojów generuje potworne straty.
    Regulamin forum

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Siła twoich kontrargumentów mnie powaliła, myślę, że możemy zakończyć dyskusję!
    Pozdrawiam i miłego dnia
    Moje argumenty są warte tyle samo co Twoje.

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Wszystko zależy od umiejętności i prawidłowo wykonanej i sterowanej instalacji. Każdy kocioł nawet ten z najprostszym sterownikiem, dającym możliwość regulacji czasu podawania paliwa może pracować z mocą minimalną, np. 4kW. Tu pełna zgoda że kocioł źle ustawiony i obsługiwany podczas postojów generuje potworne straty.
    Dokładnie, wrzucanie wszystkich do jednego worka i pisanie głupot w stylu sprawność 30-50 % mija się z celem.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  13. #33

    Domyślnie

    Dom na działce leśnej więc fotowoltaika odpada. Nie ma sieci gazowej. Więc tylko ekogroszek, pelety albo pompa ciepła. To statnie za drogie dla mnie.
    FORUMowicz

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał p Zobacz post
    Więc tylko ekogroszek, pelety albo pompa ciepła. To statnie za drogie dla mnie.
    Jaki metraż, instalacja i ocieplenie.

    PS.
    A może kocioł zgazowujący na drewno z buforem ciepła?.
    Regulamin forum

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    A może kocioł zgazowujący na drewno z buforem ciepła?.
    Najlepsze rozwiązanie, tym bardziej, że mieszka w lesie. Palić tylko drewnem liściastym, bo sosna bardzo brudzi kociołek

  16. #36

    Domyślnie

    A skąd mam wziąć to drewno ? Mam wejść do lasu i kraść ?
    Wybaczcie złośliwość ale to nie dla mnie ...
    FORUMowicz

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał p Zobacz post
    A skąd mam wziąć to drewno ? Mam wejść do lasu i kraść ?
    Wybaczcie złośliwość ale to nie dla mnie ...
    Człowiek chce pomóc i dostaję opierdu...

    PS.
    A czy jaśnie Pan może zmierzyć budynek metrówką lub zajrzeć do dokumentów budynku.
    Regulamin forum

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał p Zobacz post
    A skąd mam wziąć to drewno ? Mam wejść do lasu i kraść ?
    Wybaczcie złośliwość ale to nie dla mnie ...
    Jeśli masz dobrze ocieplony dom... może bufor z grzałką w II taryfie? Ponoć w przyszłym roku cena prądu 1 kWh ma kosztować 1,50 zł, za połowę ceny w II taryfie możesz grzać. W Energa np. w godzinach od 22 do 6 rana i od 13 do 15 tej, a w weekendach całodobowa w II taryfie.,
    Kraść nie musisz, dogadaj z leśniczym, najlepiej z połówką..

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał p Zobacz post
    A skąd mam wziąć to drewno ? Mam wejść do lasu i kraść ?
    Wybaczcie złośliwość ale to nie dla mnie ...
    https://www.youtube.com/watch?v=TlJmziZ57v8&t=62s

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał p Zobacz post
    Dom na działce leśnej ...
    Co u Ciebie antysmogowa o tym - zabawne pytanie to jest - szlak trafil ogrzewanie na wegiel i pellet - co pozostaje - energia elektryczna droga i jeszcze tego nie koniec - propa-butan drogi a drewno nie.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 20-07-2022 o 22:17

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony