dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze gazowe po otrzymaniu pozwolenia na budowę

    Witam, czysto hipotetycznie, w związku z obecną sytuacją PSGaz - czy jest możliwość złożenia projektu i oitrzymania pozwolenia na budowę, a potem, nawet w trakcie realizacji budowy, zgłosić o warunki i otrymzać później przyłącze gazowe? W sensie, nie jest mi to super potrzebne dzisiaj, do złozenia projektu, ale chciałbym kieyś to mieć, moze jak sytuacja sie uspokoi, ale nie chcę czekać rok na PSG ze złozeniem projektu w urzędzie.... Czy jak złoże bez gazu to kaplica i juz później mi nie założą?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.208

    Domyślnie

    Na etapie starania się o pozwolenie powinieneś złożyć wniosek o warunki na gaz i realizować przyłącze. Później może być różnie a wydane warunki mają określoną ważność..
    Jeśli chodzi o przyłącze gazowe to późniejsza realizacja jest możliwa ale uzależniona od środków posiadanych przez PSG.
    Obecnie jest sporo decyzji odmownych więc przyszła pula środków wyczerpie się szybciej.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    a po co ci gaz?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    a po co ci gaz?
    Bo nie każdy musi mieć PC?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Na etapie starania się o pozwolenie powinieneś złożyć wniosek o warunki na gaz i realizować przyłącze. Później może być różnie a wydane warunki mają określoną ważność..
    Jeśli chodzi o przyłącze gazowe to późniejsza realizacja jest możliwa ale uzależniona od środków posiadanych przez PSG.
    Obecnie jest sporo decyzji odmownych więc przyszła pula środków wyczerpie się szybciej.
    Czyli jeśli złożę o warunki, i dostanę odmowę to musze zwlekać ze złożeniem projektu? Czy warunki muszą dać a potem ewentualnie realizacja może się wiązać z odmową?

    Chodzi mi o takie mega laickie pytanie - czy jesli zloze projekt, bez gazu (bo mi PSG dalo obecnie odmowe) to czy po wybudowaniu np moge sobie gaz podpiąć retrospekcyjnie?
    Ostatnio edytowane przez bober02 ; 03-04-2022 o 12:21

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    Nowa mdcproj, nowe PnB, osobny odbiór czyli nowe koszty. Wyższe niż w pakiecie z budową.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Nowa mdcproj, nowe PnB, osobny odbiór czyli nowe koszty. Wyższe niż w pakiecie z budową.
    Ok czyli wykonalne retrospekcyjnie, ale trzeba zlozyc znowu wszystko w urzędzie, uzyskać pozwolenie na budowe (tylko konkretne tego przyłącza) i zrobić?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    Tak, osobne PnB, dziennik, protokół odbioru instalacji, wpis KB. Na koniec dziennika nie składasz, zostaje ci na pamiątkę. Przynajmniej tak było kilka lat temu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony