dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Exclamation Mrówki w trawniku - piaskownica dla dzieci. Jak przygotować teraz teren?

    Witam,

    od dwóch lat w jednym miejscu w trawniku mam mrówki. Nic z tym nie robiłem, ale teraz chcę tam postawić piaskownicę dla dzieci.

    Mrówek jest dużo jednak jeszcze nie wyszły. Jak mogę przygotować teren, aby już teraz usunąć mrówki.
    Nie chcę stawiać piaskownicy, sypać piasku i za 2 miesiące borykać się z problemem.

    Są jakieś naturalne metody (ze względu na piaskownice dla dzieci) które mogę zastosować, aby już przed wyjściem mrówek poradzić sobie z nimi?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    "Naturalne" to zlikwidować gniazdo, lecz może to byc trudne jeśli to ciepłe i suche miejsce. Jeśli dopiero ruszają zwiadowcy ( nie ma intensywnego ruchu w obu kierunkach ), to posypanie cynamonem je zniechęci. Sa też rośliny których mrówki nie lubią z powodu intensywnego aromatu - mięta, wrotycz , rozmaryn itp.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Myślę, że trzeba użyć środków drastycznych. Ja walczyłem z mrówkami pod kostką brukową, ciągle wynosiły mi piasek. Próbowałem różnych sposobów i jedynie czysta benzyna, taka do samochodu, daje radę. Plam na kostce nie ma i mrówek też. Jak się ponownie sprowadzają to trochę popryskam i spokój. W Twoim przypadku trawę też "wypali" czyli zniszczy.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Myślę, że trzeba użyć środków drastycznych. Ja walczyłem z mrówkami pod kostką brukową, ciągle wynosiły mi piasek. Próbowałem różnych sposobów i jedynie czysta benzyna, taka do samochodu, daje radę. Plam na kostce nie ma i mrówek też. Jak się ponownie sprowadzają to trochę popryskam i spokój. W Twoim przypadku trawę też "wypali" czyli zniszczy.
    Dzięki za pomysł. Nie chciałem stosować takich rozwiązań ponieważ jest to miejsce na piaskownicę dla dzieci. Piasek który tam wsypię jest ok, ale jak to dzieci mogą się dokopać głębiej i zastaną glebę z benzyną.


    Bertha dziękuję za rady.

    To może coś pomiędzy benzyną, a cynamonem
    Cel to pozbyć się mrówek, tak, aby później w tym miejscu mogły bawić się dzieci.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    W markecie na literę C nabyłem "żel na mrówki w karmniku" firmy Arox. Nażarte mrówki przenoszą środek do gniazda i po dwóch, trzech dobach ma nastąpić zonk. Zobaczymy.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Zamiast benzyny, przy ociepleniu styropianem zastosowałem płyn do naczyń na literę L i też pomogło. Zobaczymy na jak długo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony