dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majster712

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    11

    Domyślnie Smrod z kominka z płaszczem wodnym

    Nowy kominek z płaszczem wodnym było grzane cały sezon śmierdzi od początku przy paleniu a jak jest żar to najgorzej. Raz bardziej raz mniej. Szukam i nie mogę znalesc przyczyny. Ostatnio otworzyłem dolna rewizje Komina a tu takie coś. Czy to skropliny? Tak ma być? Dodaje link do galerii google
    https://photos.app.goo.gl/rwGH1UE87DSjBxqt7

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majster712

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    11

    Domyślnie Link

    https://photos.app.goo.gl/hW9rYmwqb6s2izXNA

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majster712 Zobacz post
    https://photos.app.goo.gl/hW9rYmwqb6s2izXNA
    Co Ci w tym kominie nie pasuje? I jaki to ma mieć związek ze smrodem w domu? Pokaż fotki wkładu kominkowego w środku, w zabudowie.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak czysty komin ? Czy zrobiłes fotkę na pewno tego komina przez który wydostawały sie spaliny ? Raczej wątpliwe by przyczyna smrodu tkwiła po stronie komina

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majster712

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    No to jest dolna rewizja. Rura od kominka wchodzi dużo wyżej. Tak komin wygląda na dole

  6. #6

    Domyślnie

    Jesli chodzi o te ślady , zacieki to nic złego .

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majster712

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dodam że palikem tylko peletem bo zarzucono mi palenie mokrym drzewem
    https://photos.app.goo.gl/HbZAEAjtNwkAcZrM7

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majster712

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Co Ci w tym kominie nie pasuje? I jaki to ma mieć związek ze smrodem w domu? Pokaż fotki wkładu kominkowego w środku, w zabudowie.
    https://photos.app.goo.gl/HbZAEAjtNwkAcZrM7

  9. #9

    Domyślnie

    Jedyne co mi przychodzi na myśl to przypalający się kurz .Na fotkach widać przykurzone elementy . Im wyższa temperatura tym bardziej czuć .

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majster712

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Jedyne co mi przychodzi na myśl to przypalający się kurz .Na fotkach widać przykurzone elementy . Im wyższa temperatura tym bardziej czuć .
    Kurz pojawił się niedawno ponieważ robimy łazienki i były cięte płyty a czuć cała zimę. Mam wrażenie że są jakby smugi na tym kurzu w okolicach rury może tam nie szczelność jakąś jest nie mam pojecia

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majster712 Zobacz post
    Kurz pojawił się niedawno ponieważ robimy łazienki i były cięte płyty a czuć cała zimę. Mam wrażenie że są jakby smugi na tym kurzu w okolicach rury może tam nie szczelność jakąś jest nie mam pojecia
    Bez jakiegoś kumatego fachury na miejscu, słabo widzę diagnozę....

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majster712 Zobacz post
    Kurz pojawił się niedawno ponieważ robimy łazienki i były cięte płyty a czuć cała zimę. Mam wrażenie że są jakby smugi na tym kurzu w okolicach rury może tam nie szczelność jakąś jest nie mam pojecia
    Te smugi to raczej z zasysania kurzu przez ciąg komina . Raczej wątpliwe by wydmuchiwało dym w tym miejscu .A potrafisz określić ten smród . Jakiś chemiczny , spalenizny i z którego miejsca go czuć ?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majster712

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Te smugi to raczej z zasysania kurzu przez ciąg komina . Raczej wątpliwe by wydmuchiwało dym w tym miejscu .A potrafisz określić ten smród . Jakiś chemiczny , spalenizny i z którego miejsca go czuć ?
    Czuć z pod zabudowy. Uchodzi góra przez otwór i uchodzi razem z ciepłym powietrzem do góry. Czuć wedzonka

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majster712

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    Na jednym zdj widać w środku paleniska jak by jakieś zacieki możliwe że zimna woda z kaloryferów wchodząc do kominka tworzy skropliny w środku i to ocieka i śmierdzi?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majster712 Zobacz post
    Na jednym zdj widać w środku paleniska jak by jakieś zacieki możliwe że zimna woda z kaloryferów wchodząc do kominka tworzy skropliny w środku i to ocieka i śmierdzi?
    Tak jak pisał Piotr bez wizji lokalnej ciężko stwierdzic co śmierdzi . Skropliny wewnątrz wkładu raczej nie bo wszystko co we wnetrzu uleci przez komin . Zapach wedzonki swiadczył by o dymie ale skąd byłby ten w zabudowie ? Cofka mało prawdopodobna podczas palenia przez rurę dymową . A nie zaciąga czasem przez wentylacje . Masz grawitację czy inne wynalazki ?
    Ostatnio edytowane przez butynski ; 04-04-2022 o 19:13

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Te smugi to raczej z zasysania kurzu przez ciąg komina . Raczej wątpliwe by wydmuchiwało dym w tym miejscu .A potrafisz określić ten smród . Jakiś chemiczny , spalenizny i z którego miejsca go czuć ?
    A ja bym postawił na odwrotny kierunek. Może jakieś foto kratek dolotu powietrza pod kominek. Za mała kratka i słaby ciąg kominowy plus niszczelnosc, moze.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Skoro czuć wędzonką, może jest jakiś trop.

    1.Czy równolegle z kanałem dymowym "idzie" kanał wentylacyjny?
    2.Jakim drewnem palisz? Opisz gatunek i kiedy ścięte?

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majster712

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Tak jak pisał Piotr bez wizji lokalnej ciężko stwierdzic co śmierdzi . Skropliny wewnątrz wkładu raczej nie bo wszystko co we wnetrzu uleci przez komin . Zapach wedzonki swiadczył by o dymie ale skąd byłby ten w zabudowie ? Cofka mało prawdopodobna podczas palenia przez rurę dymową . A nie zaciąga czasem przez wentylacje . Masz grawitację czy inne wynalazki ?
    Wentylacja grawitacyjna. Sprawdziliśmy przykładając papier do kratki wentylacyjnej no i wygląda że jest ok.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majster712

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Skoro czuć wędzonką, może jest jakiś trop.

    1.Czy równolegle z kanałem dymowym "idzie" kanał wentylacyjny?
    2.Jakim drewnem palisz? Opisz gatunek i kiedy ścięte?
    Palę brykietem bo jak paliłem drzewem to pierwsze co powiedziano mi że to przez drzewo ale cała zimę palę brykietem i nie ma poprawy.
    Jest to komin systemowy i obok kanału dymowego idą dwa kanały wentylacyjne od łazienki i drugi od salonu gdzie jest kominek właśnie.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majster712

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A ja bym postawił na odwrotny kierunek. Może jakieś foto kratek dolotu powietrza pod kominek. Za mała kratka i słaby ciąg kominowy plus niszczelnosc, moze.
    Dolot rura fi110 kratki mogę zrobić zdj dodatkowo

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony