dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wiecha92

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-777
    Posty
    14

    Domyślnie Jaki piecyk gazowy do ogrzania malutkiego mieszkania 25m2?

    Witam serdecznie. Jestem właśnie w trakcie remontu mieszkania. Zdecydowaliśmy z mężem że podzielimy sobie parter domu w którym mieszkamy i zrobimy sobie osobne mieszkanie. Mamy małe dwa pokoje po 12m2. Pokoik dzienny w którym również śpimy. W tym drugim mamy kuchnię i właśnie wykańczamy łazienkę. Całość łącznie ma 25m2. Cały dom to taki typowy klocek i jak dotychczas jest tam ogrzewanie na węgiel. Niestety dom nie jest ocieplony. Jest to dopiero w planach. Chcielibyśmy zrobić sobie swoje własne ogrzewanie na te 25m2. Myśleliśmy nad piecem dwufunkcyjnym na gaz żeby grzać i wodę i mieszkanie. Czytałam jednak że te piece mają ogólnie dużą moc i jest ciężko dopasować taki piec do tak małego metrażu. Czy to prawda? Proszę o poradę.

  2. #2

    Domyślnie

    Kocioł (piec) do takiego mieszkania musi być w stanie zmodulować do bardzo małej mocy, bo inaczej będzie spalał za dużo gazu. Z kolei do podgrzewania przepływowego potrzebna jest duża moc (np. 24 kW), więc to są sprzeczne wymagania. Najlepiej jakby się dało zmieścić gdzieś w łazience jakiś nawet mały zasobnik np. 50l. Wtedy można by kupić kocioł jednofunkcyjny o małej mocy. Ja bym za wszelką cenę starał się zmieścić pojemnik na ciepłą wodę użytkową (CWU). Miałem w dwóch mieszkaniach podgrzewacze przepływowe, a teraz mam zasobnik. Komfort poboru nieporównanie wyższy przy zasobniku (przy przepływowym czekanie godzinami, aż ciepła woda dojdzie do kranu, a przy tym litry czystej wody spuszczane do kanalizacji). Zużycie wody (a przez to i gazu) dużo mniejsze i stabilność temperatury wody.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JasonOgg

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Blachownia
    Kod pocztowy
    42-290
    Posty
    42

    Domyślnie

    Ponieważ sam miałem podobny problem powiem jak sam to zrealizowałem:
    CWU zasobnik 80l elektryczny.
    Łazienka (3.6m2) Folia grzewcza + Grzejnik elektryczny 900w
    Część mieszkalna sypialnia jadalnia kuchnia (30m2) klimatyzator split 2.5kw
    Do tego Instalacja PV w celu obniżenia kosztów ogrzewania 3.6kw.
    jak wyliczyłem wyszło mnie to taniej niż tradycyjna instalacja grzewcza.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wiecha92

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-777
    Posty
    14

    Domyślnie

    U mnie może być problem. Stara instalacja elektryczna w dodatku jeden licznik na cały dom gdzie nawet nie można włączyć pralki i piekarnika bo wywala korki. W planach jest rozdzielenie instalacji tylko wiadomo to dodatkowe koszta niestety nie na ten rok...

  5. #5

    Domyślnie

    Gaz jest w tym domku? Bo nie napisałaś wprost, czy jest, czy ma być. Jeśli jest, to ok i można wstawiać kocioł lub piecyk.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 16-04-2022 o 02:21

  6. #6
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Ciekawa propozycja z naszego kanału murator.tv - japoński piecyk gazowy CORONA RX-24.85. Jak mówi użytkownik tego przenośnego kominka mocy 2,4 kW: Grzeje jak szatan. Prawdziwy samuraj....

    Zapraszamy do oglądania:

    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony