dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Arborist

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Bełżyce
    Kod pocztowy
    24-200
    Posty
    1

    Domyślnie Łączenie podwaliny na węgłach

    Witam wszystkich,
    Zleciłem ekipie remont chałupy z bali i już na pierwszym etapie mam problem z wykonaniem. Mianowicie ekipa po wymianie podwalin (niesamowicie szybko Im to poszło, mniej niż dzień robili) połączyła podwaliny do lica skręcając je dwoma wkrętami ciesielskimi Spax. Na moje wątpliwości odpowiadają że od środka dany jest kątownik ciesielski i że to będzie jeszcze mocniej skręcone po tym jak podwalina się ułoży (jest to świeże drewno, tak sobie ekipa zażyczyła). Jest to podobno standard w budownictwie drewnianym teraz z uwagi na niższą jakość budulca.

    Prosiłbym o opinię czy tak rzeczywiście jest, czy to ma prawo się utrzymać. W razie potrzeby służę zdjęciem w wiadomości prywatnej, nie widzę niestety opcji załączenia go publicznie.

  2. #2

    Domyślnie

    Jestem całkiem nową złotą rączką i poproszono mnie o poprawienie niektórych fundamentów i tak dalej. Wciąż się uczę, więc chciałem poznać przemyślenia i uwagi na temat tego domu.

    Po pierwsze ciekawi mnie, dlaczego drewno 2x4 (oznaczone numerem 1 na zdjęciu) nie stoi na fundamencie ani niczym innym dla konstrukcji. Jaki jest w takim razie cel?

  3. #3

    Domyślnie

    Jedyny raz, kiedy widziałem drewno celowo umieszczone w betonowym fundamencie, miało na celu zapewnienie miejsca do przymocowania dodatkowej drewnianej konstrukcji, takiej jak taras lub czasem bocznica. Na podstawie dostarczonych zdjęć nie jestem w stanie stwierdzić, co się dzieje https://xender.vip/.

    Prawdopodobnie po obejrzeniu tego dokonałbym inspekcji termitów.
    Ostatnio edytowane przez wedra ; 20-03-2024 o 19:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony