dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question Przyłącza, blaszak, projekt etc.

    Mieliśmy standardowo brać kredyt i się budować ale aktualne ceny materiałów, szalejąca inflacja itp. itd. - na razie nie budujemy. Nie oznacza to, że nie będziemy robić nic na zakupionej działce. Aktualnie kończymy ogrodzenie "tymczasowe".

    Dziś składam podpisaną umowę o wybudowanie przyłącza elektrycznego. Z racji tego, że na działce nie będzie na razie domu, powstanie tam garaż - blaszak na płytach chodnikowych a w nim elektryk podłączy mi "infrastrukturę elektryczną" i zrobię zgłoszenie do ZE, żeby założyli licznik i podłączyli prąd(przyłącz do działki rekreacyjnej 17kW, kablowy, całe 17m).

    W związku z tym pytania:

    1. ZE Tauron raczej nie będzie robił problemów, że przyłącz będzie w garażu prawda?

    2. Zanim postawię blaszak na płytkach(ale w 6 miejscach zrobię betonowe słupy 70cm w ziemię do zakotwienia) powinienem zrobić zgłoszenie do Starostwa, odczekać 30 dni na milczącą zgodę i dopiero blaszak montować tak?

    Kolejnym etapem kiedyś będzie narysowanie projektu i prawdopodobnie postawienie stano "0" własnymi siłami.

    Mój plan ma gdzieś błędy?

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze nie przyłącz tylko przyłącze. Język polski się kłania.
    Przyłącz to tryb rozkazujący czasownika przyłączać, a przyłącze to "coś pomiędzy siecią a instalacją".

    Po drugie taniej i prościej będzie postawić budynek gospodarczy (nie garaż!) blaszany na zgłoszenie i w nim zrobić docelową instalację elektryczną niż kopać się z dostawcą prądu o taryfę G. Bo o ile z PGE idzie coś ugrać to Tauron to betony z poprzedniej epoki...

  3. #3

    Domyślnie

    Ja zgłaszałem do Starostwa najpierw blaszak jako budynek gospodarczy, następnie wystąpiłem do Taurona o podłączenie zasilania do budynku gospodarczego i dostałem taryfę G. Następnie przeniosłem miejsce poboru energii na dom jak już stał.
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

  4. #4

    Domyślnie

    W jakim stanie miales dom jak przenosiles ?

  5. #5

    Domyślnie

    @mmmarcinnn: dzięki za korektę. Mam nadzieję, że będzie dalej tak gładko jak idzie teraz Rozmawiałem z kiero placówki to podobno bardzo mało chętnych na naszym terenie na przyłączenia teraz i idzie sprawnie.

    @jambos: mam taki sam plan, dzięki za info.

    Dziś dostałem podpisaną przez Tauron umowę, przystępują do realizacji zadania. Przy okazji dogadam temat wrzucenia na dziko rury hdpki 32mm pod światło

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem już stan zamknięty, ale jeszcze przed tynkami. Wysłałem wniosek elektronicznie i nic nikt nie sprawdzał.
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony