dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    330k? wszystko zlecone? jak ktoś wyżej napisał, masz ekipy za pół darmo.
    wybudowałem dom w 2020 i za 155m2 w standardzie jak Twój, tylko zamiast reku mam PC zapłąciłęm 400k, wielkopolska, okolice Poznania.
    także 500-600k jest bardzo realną kwotą na dzisiejsze czasy.

    330 to chyba w marzeniach..
    Z drugiej strony mozna miec styropianu 20 cm z lambda 0,038, a mozna miec z lambda 0,031. Mozna robic na oknach plastikowych 2 szybowych, a mozna na aluminiowych 3 szbowych na szkle hartowanym i dodatkowo jeszcze termicznie z dobrymi parametrami. Montaz okien moze byc "na klej do papieru", a moze byc w warstwie ocieplenia. Fundament moze byc plyta, a mozna zrobic nawet lawy nieocieplone i zasypac i mowic ze inni "frajerzy bo na stan zero tyle wydali" - to akurat przklad z zycia wziety podobny - 4 lata temu budowal sie moj znajomy i jego sasiad ( styczna dzialka) smial sie ze przy podobnych fundamentach, w tym samym czasie budujac znajomy przeplacil sporo a jego super ekipa zrobila tanio i można.. Jak się okazało fachowcy.... nie ocieplili fundamentów i nawet nie zebrali humusu i ma podloga mu zaczela siadac i koszta jakie musi teraz poniesc, aby to naprawic to kosmos. Wiec jasne da się zawsze taniej

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Porównujesz dwa ekstrema...
    Można tez zrobić na styropianie 0.32 lub 0.33 który bywa dużo tańszy niż 0.31 a różnica prawie żadna.
    Można kupić przyzwoite, 3-szybowe plastikowe okna, które będą o 20% od tych najtańszych 2-szybowych.
    Zamiast kombinacji z montażem w warstwie ocieplenia (który nie zwróci się nigdy) można po prostu dopilnować solidnego montażu + ewentualnie ciepłe parapety i jest przyzwoicie i niedrogo.

    Ale fakt - 330 tys systemem zleconym jest bez szans.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    montaz w warstwie ocieplenia - czasem jest to jedyny wybór jeżeli chcesz zachować szczelność domu. Czasem jeżeli masz bardzo dużo przeszkleń i duże przeszklenia to jednak robiac to jeszcze po cenach z Q1/Q2 2021 mialo to sens - szczegolnie vs obecne/przyszle ceny energii + inflacja.

    Koncowo na mozna powiedziec ze "nie opłaca" się budować na płycie, dawać ocieplenia 25 cm, isc w pompe gruntową itd itd. Jednakże każdy z nas próg "opłacalności".

  4. #24

    Domyślnie

    Panowie,

    Napisalem to co sie dowiedzialem na chwile obecna.

    Jednak raczej w ciagu roku nie zdecyduje sie na kupno dzialki bo widze ze ilosc wnioskow kredytowych spadla o prawie 50% rok do roku i wg mnie za 1-2 lata bedzie duzo latwiej ze znalezieniem dobrej ekipy w normalnej cenie niz obecnie.

    Ktos napisal ze mam zmienic lokalizacje i standart - nie po to planuje budowe domu aby miec gorzej tylko wygodniej i lepiej.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    330 to chyba w marzeniach..
    Z drugiej strony mozna miec styropianu 20 cm z lambda 0,038, a mozna miec z lambda 0,031. Mozna robic na oknach plastikowych 2 szybowych, a mozna na aluminiowych 3 szbowych na szkle hartowanym i dodatkowo jeszcze termicznie z dobrymi parametrami. Montaz okien moze byc "na klej do papieru", a moze byc w warstwie ocieplenia. Fundament moze byc plyta, a mozna zrobic nawet lawy nieocieplone i zasypac i mowic ze inni "frajerzy bo na stan zero tyle wydali" - to akurat przklad z zycia wziety podobny - 4 lata temu budowal sie moj znajomy i jego sasiad ( styczna dzialka) smial sie ze przy podobnych fundamentach, w tym samym czasie budujac znajomy przeplacil sporo a jego super ekipa zrobila tanio i można.. Jak się okazało fachowcy.... nie ocieplili fundamentów i nawet nie zebrali humusu i ma podloga mu zaczela siadac i koszta jakie musi teraz poniesc, aby to naprawic to kosmos. Wiec jasne da się zawsze taniej
    Nie w marzeniach, tyle wyjdzie jak się szuka to można to ogarnąć taniej, wiadomo w tym roku zaczynając bez szans, mnie budowa SSO kosztowała 135 tyś zł (w tym 45 tyś zł za postawienie SSO).

    Styropian na elewacje będę miał 038 Austrotherm 20cm, bo niestety cena 032 to jakiś kosmos, a okna i tak maja 0,6. Mam trzyszybowe okna z oknoplastu. Dom mam 132m2 po podłodze. Prosta bryła.

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Józek86

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    2

    Domyślnie Koszta

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Nie w marzeniach, tyle wyjdzie jak się szuka to można to ogarnąć taniej, wiadomo w tym roku zaczynając bez szans, mnie budowa SSO kosztowała 135 tyś zł (w tym 45 tyś zł za postawienie SSO).

    Styropian na elewacje będę miał 038 Austrotherm 20cm, bo niestety cena 032 to jakiś kosmos, a okna i tak maja 0,6. Mam trzyszybowe okna z oknoplastu. Dom mam 132m2 po podłodze. Prosta bryła.
    Witam!
    Niedługo chcę ruszać z budową domu z poddaszem użytkowym z płaskim dachem o pow 130m2. Ciekawi mnie kiedy pan zaczynał? Czy ma pan jakieś zestawienie kosztów poszczególnych etapów, gdzie pan ciął koszta, jakich pan używał materiałów? Czy mógłby mi pan takowe zestawienie udostępnić([email protected]).

    Pozdrawiam,

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony