dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Na dom wielkości altany trzeba mieć dziś pierdylion

    Chciałem zacząć budowę tej wiosny. Ze względu na problemy z formalnościami, absurdalne odwołania sąsiadki do kolegium wszystko się opóźniło. BTW w ogłoszeniach sprzedaży działek powinien być przegląd sąsiadów. W okolicy jest 10 domów, z czego 3 przynajmniej jest takich co zrobią wszystko żeby każdy nowo budujący miała problemy, bo oni nie chcą mieć sąsiadów i chcą mieć puste działki obok. Nie tylko mnie problemy robią.

    No i mam teraz dylemat, bo ciągle słyszę, że wszystkiego brakuje, że materiały co miesiąc idą w górę, ekip nadal brakuje, a liczą sobie jak prezes NBP. Już chyba niemożliwe stało się oszacowanie kosztów budowy. Zastanawiam się czy nie odpuścić, bo mnie to chyba wykończy i zrujnuje. Ciekawi mnie Wasze zdanie i podejście do tego co się dzieje.
    Ostatnio edytowane przez Emcichy ; 13-04-2022 o 08:45

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emcichy Zobacz post
    Chciałem zacząć budowę tej wiosny. Ze względu na problemy z formalnościami, absurdalne odwołania sąsiadki do kolegium wszystko się opóźniło. BTW w ogłoszeniach sprzedaży działek powinien być przegląd sąsiadów. W okolicy jest 10 domów, z czego 3 przynajmniej jest takich co zrobią wszystko żeby każdy nowo budujący miała problemy, bo oni nie chcą mieć sąsiadów i chcą mieć puste działki obok. Nie tylko mnie problemy robią.

    No i mam teraz dylemat, bo ciągle słyszę, że wszystkiego brakuje, że materiały co miesiąc idą w górę, ekip nadal brakuje, a liczą sobie jak prezes NBP. Już chyba niemożliwe stało się oszacowanie kosztów budowy. Zastanawiam się czy nie odpuścić, bo mnie to chyba wykończy i zrujnuje. Ciekawi mnie Wasze zdanie i podejście do tego co się dzieje.
    "Tanio to już było", wiesz ja zaczynałem w czerwcu 2021, każdy mi mówił "poczekaj, bo stal po 5000 zł, pewnie spadnie" ale i tak ruszyłem z budową, niby teraz jestem na plus, do tych co zaczynają w tym roku, ale aktualnie jesteśmy po wylewkach więc teraz zacznie się ten najgorszy i najdroższy etap. Ale fakt faktem,w tym roku budowa to jakiś koszmar, bo tak jak piszesz ceny z dnia na dzień idą w górę, wykonawcy tez nie wiedzą ile brać, chociaż wg mnie dla nich to taki ostatni rok "koszenia" klientów materiał pewnie nie spadnie, ale robocizna na pewno. Policz plus minus ile potrzebujesz na projekt który chcesz zrealizować i wtedy zadecyduj, raczej nikt nie podejmie decyzji za Ciebie.

  3. #3

    Domyślnie

    Po wylewkach najdrozszy etap ? To ile wydales i ile jeszcze planujesz wydac ?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiš Zobacz post
    Po wylewkach najdrozszy etap ? To ile wydales i ile jeszcze planujesz wydac ?
    Tak, bo zaczynamy wykończenie. SSO (dachowka ceramiczna, dwa okna dachowe, budowane z bk, xps w fundament) wyszlo mnie 135 tyś zł, SSZ (bez drzwi wejściowych) 170 tyś zł (w tym hs 3,3m, kolor obustronny okien).

    Jestem po wszystkich instalacjach wewnętrznych, z zewnętrznych brakuje gazu (ma być w lipcu 2022). na strychu podłoga z osb, kupioną mam wełnę na zabudowe poddasza oraz na strych (żeby docieplić), mam kupiony tez piec kondensacyjny vaillant ecotec plus, zapłacone mam rolety zewnetrzne które bedą montować zaraz po świętach, zrobiona rekuperacja (rekuperator zamówiony), wydałem do tej pory 240 tyś zł. A ile jeszcze wydam ? Nie wiem sama elewacja jak tak liczyłem wychodzi jakieś 32-35 tyś zł przy obecnej cenie styropianu.

    projekt domu to dom w malinówkach 11

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Tak, bo zaczynamy wykończenie. SSO (dachowka ceramiczna, dwa okna dachowe, budowane z bk, xps w fundament) wyszlo mnie 135 tyś zł, SSZ (bez drzwi wejściowych) 170 tyś zł (w tym hs 3,3m, kolor obustronny okien).
    Tobą to raczej nie ma co się sugerować bo wydałeś ekstremalnie mało nawet jak na czasy, w których się budowałeś. Nie wiem z czego to wynika, ale 1tyś za SSO robocizna+materiał to była bardzo niska kwota.

    Emcichy: ja bym się nie budował. Jasne, że w przyszłości może być drożej (ale nie musi, IMO jest bańka cenowa na materiały i robociznę), ale w stosunków do zarobków z przyszłości podejrzewam, że będzie taniej (w ujęciu realnym) oraz dużo łatwiej z ekipami. Po co Ci te nerwy i stres? To nie warte tego.

    Ja jeszcze przed budową domu w 2017 roku kupowałem część materiałów to np. kabel elektryczny 3x2.5mm2 kosztował mnie 229zł za 100mb a teraz cena jest razy trzy. Nie wspominam o innych rzeczach bo jak byłem ostatnio w sklepie budowlanym coś kupić to przeżyłem lekki szok (robię remont mieszkania).

    Moim zdaniem jeśli ktoś śpi na przysłowiowej kasie - niech się buduje. Skoro stać go na auto za milion to i na budowę go stać. Ale na miejscu zwykłego kowalskiego ja bym się wstrzymał z budową.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Tobą to raczej nie ma co się sugerować bo wydałeś ekstremalnie mało nawet jak na czasy, w których się budowałeś. Nie wiem z czego to wynika, ale 1tyś za SSO robocizna+materiał to była bardzo niska kwota.
    Bo ja zanim zdecyduję się na jakiegoś wykonawcę to sprawdzę 10ciu innych, nie biorę pierwszego lepszego z ulicy. Cały czas biorę na różnego rodzaju prace ludzi z plecenia.
    Tak ze wszystkim, jak szukasz i chce Ci się szukać to znajdziesz, materiał tańszy i wykonawców. Moja żona mówi, że jestem w "czepku urodzony" ale aktualnie chyba ten czepek gdzieś zgubiłem, bo ceny styropianu na elewacje mnie przerażają

    Forofo007 - Udało mi się dorwać centrale izzi 302 w lokalnym sklepie z hydrualiką w cenie 7500 zł z czujnikiem co2/higro, tylko jedna rzecz mnie zastanawia, elektryk z parteru na strych puścił kabel LAN RJ45 bitner cat6e, on ma 8 żył, a z tego co widzę to izzi wymaga 4x0,75, sądzisz, że na tym kablu który mam już w ścianie uda mi się odpalić ten sterownik ? Jestem jeszcze przed zabudową poddasza to przeniosę najwyżej czujnik na górę, ale wolałbym jednak żeby był na parterze.

  7. #7

    Domyślnie

    tentypmich: moim zdaniem mieszkasz w regionie w którym ludzie robią za pół darmo. Gdybyś mieszkał w zachodniopomorskim mógłbyś szukać i rok a byś nie znalazł ekipy, która wybuduje Ci dom tak tanio.

    Odnośnie rekuperatora 7500zł to raczej nie jest tanio - pierwszy lepszy sklep: https://peflex.cennik24.pl/reqnet/re...i-302-erv-8994 a zawsze można pogadać i dostać rabat.
    Odnośnie Twojego pytania to nie znam się.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    tentypmich: moim zdaniem mieszkasz w regionie w którym ludzie robią za pół darmo. Gdybyś mieszkał w zachodniopomorskim mógłbyś szukać i rok a byś nie znalazł ekipy, która wybuduje Ci dom tak tanio.

    Odnośnie rekuperatora 7500zł to raczej nie jest tanio - pierwszy lepszy sklep: https://peflex.cennik24.pl/reqnet/re...i-302-erv-8994 a zawsze można pogadać i dostać rabat.
    Odnośnie Twojego pytania to nie znam się.
    Spokojnie, ludzie rezygnują z budów i robocizna spadnie to więcej niż pewne.

    Co do linku który wkleiłeś to cena wynosi 6999 zł. A ja kupiłem z modułem Co2/higro za 7500 zł, a na peflexie z tym modułem wychodzi 8288,99 zł.

    Działa na kablu lanowym, dziś sprawdziłem

  9. #9

    Domyślnie

    Ja i tak nie mogę zacząć, bo sąsiadka mi pisze odwołania do kolegium od WZ wydanej przez miasto, bo jej przeszkadza wszystko, a to taki durny kraj z durnymi przepisami, że można tak robić. Bo jej się podoba jak ma psutą działkę obok. Teraz przygotowują nową WZ, a może się okazać, że projekt pójdzie do kosza bo to przecież też absurd, że trzeba mieć projekt żeby wystąpić o WZ, które definiują jak ma projekt wygląć. Polacy to cudny naród tylko ludzie k....

    No i biję się z myślami, czy nie darować sobie tego budowania, bo dzisiaj nikt mi nie powie ile to będzie kosztowało. Nie jest to warte, żeby się zajechać i wykończyć nerwowo.

    Pierwotnie zdecydowałem się na budowę, nie dlatego że muszę mieć dom, ale inflacja rosła, a lokaty nie, poznikały te banki, które dawały jeszcze względny procent, więc oszczędności po prostu topniały, więc pomyślałem, że taka budowa to dobra inwestycja, a teraz jest jeszcze gorzej, a ceny poszyły w kosmos.
    Ostatnio edytowane przez Emcichy ; 22-08-2022 o 11:00

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Należy rozpoznać teren przed budową, nawet przed kupnem działki. Rozpoznanie wykonujesz bojem w sklepie lub przed sklepem. Tam wiedzą wszystko: komu i z kim córka sie , kto z kim, jak i na kogo szuka haków. To jest najważniejsza część inwestycji. Nieużyty sąsiad to jest tragedia. Mi też chcieli się wybudować z 4p. kamienicą obok jednorodzinnych. Dowiedziałem się wiele o sąsiadach przy okazji pierwszego podejścia do papierów (WZ czyli informacja ZPO), ja nic nie pisałem bo to od północy czyli zaglądaliby nam tylko w jedno okno. Ci którym mieli zasłonić słoneczko południowe zapienili się jak IXI albo OMO, potem jeszcze okazało się że coś z własnością działki (jakieś spadkobranie niedokończone??) i sprawa upadła w urzędzie na amen.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Józek86

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Tak, bo zaczynamy wykończenie. SSO (dachowka ceramiczna, dwa okna dachowe, budowane z bk, xps w fundament) wyszlo mnie 135 tyś zł, SSZ (bez drzwi wejściowych) 170 tyś zł (w tym hs 3,3m, kolor obustronny okien).

    Jestem po wszystkich instalacjach wewnętrznych, z zewnętrznych brakuje gazu (ma być w lipcu 2022). na strychu podłoga z osb, kupioną mam wełnę na zabudowe poddasza oraz na strych (żeby docieplić), mam kupiony tez piec kondensacyjny vaillant ecotec plus, zapłacone mam rolety zewnetrzne które bedą montować zaraz po świętach, zrobiona rekuperacja (rekuperator zamówiony), wydałem do tej pory 240 tyś zł. A ile jeszcze wydam ? Nie wiem sama elewacja jak tak liczyłem wychodzi jakieś 32-35 tyś zł przy obecnej cenie styropianu.

    projekt domu to dom w malinówkach 11
    Witam!
    W tym roku chcę startować z budową projekty w malinówkach 14 więc projekt taki sam ale ciut większy. To co się dzieje obecnie trochę niepokoi. Czy mógłby Pan przesłać mi na maila ([email protected] ) takie zestawienie poszczególnych kosztów, abym mógł sobie porównać koszty i ewentualnie szukać lepszych cen zarówno w materiałach jak i robociźnie.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Józek86 Zobacz post
    Witam!
    W tym roku chcę startować z budową projekty w malinówkach 14 więc projekt taki sam ale ciut większy. To co się dzieje obecnie trochę niepokoi. Czy mógłby Pan przesłać mi na maila ([email protected] ) takie zestawienie poszczególnych kosztów, abym mógł sobie porównać koszty i ewentualnie szukać lepszych cen zarówno w materiałach jak i robociźnie.
    Poszło na maila. pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Spokojnie, ludzie rezygnują z budów i robocizna spadnie to więcej niż pewne.
    moze bedziesz mial racje.. tutaj tez Zachodniopomorskie.. dzis rozmawialem z wykonawca SSO, plakal jak nigdy, ze zaraz ciezkie czasy ida, trzeba bedzie ludzi zwalniac itp.. dookola ludzie rezygnuja z budowy, a jego znajomy geodeta tak jak robil w 1. kwartale 2021 - 55 map do celow projektowych, a w 1 kwartale 2022 zrobil... 5 map.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Geodezja nie kończy się na mapach do celów projektowych

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Geodezja nie kończy się na mapach do celów projektowych
    te mapy to jako "wczesny wskaźnik" koniunktury..

  16. #16

    Domyślnie

    Z tego co ostatnio sprawdzalem i czytalem to aktualnie widze to tak:

    - dzialka ok 200-300 k zl (ok 800-1200 metrow ) : okolice Wroclawia

    - koszt budowy domu przez 1 wykonawce ok 500-600 k zl do stanu deweloperskiego ( dom ok 130-150 m bez garazu)

    - wykonczenie 300 k ( licze srednio 2 k na m )

    Wiec mamy razem 1 000 000 / 1 200 000 zl a gdzie ogrod, kostka itp ?

    Zdawalem sobie sprawe ze domy sa dla ludzi majetnych ale bez kredytu ciezko raczej wybudowac dom .

    Aktualne stopy procentowe raczej powinny bardzo zniechecic ludzi do kredytow a to niestety nie wrozy dobrze dla firm budowlanych oraz deweloperow.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Raczej wczesnym wskaźnikiem jest ruch w nieruchomościach - podziały, transakcje u notariusza lub paniczne poszukiwanie działek (zaczepianie na ulicy/szosie "Panie, sa tu jakies działki do kupienia?" - autentyczne przypadki, lecz z czasów "wczesnego kapitalizmu" lat 90'.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_26 Zobacz post


    - koszt budowy domu przez 1 wykonawce ok 500-600 k zl do stanu deweloperskiego ( dom ok 130-150 m bez garazu)
    Ileee? Ja wiem, że zaczynałem w czerwcu 2021, ale mnie stan deweloperski (z kompletną rekuperacją, dachowką ceramiczna, rolety elektryczne, zamontowane stelaże pod wc) styropian na elewacje 20cm, drzwi wejsciowej dębowe firmy wiatrak, okna z oknoplastu w tym slide 3.3m wyjdzie 330 tyś zł. To jakim cudem Ty chcesz wydać prawie drugie tyle?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_26 Zobacz post
    Z tego co ostatnio sprawdzalem i czytalem to aktualnie widze to tak:

    - dzialka ok 200-300 k zl (ok 800-1200 metrow ) : okolice Wroclawia

    - koszt budowy domu przez 1 wykonawce ok 500-600 k zl do stanu deweloperskiego ( dom ok 130-150 m bez garazu)

    - wykonczenie 300 k ( licze srednio 2 k na m )

    Wiec mamy razem 1 000 000 / 1 200 000 zl a gdzie ogrod, kostka itp ?

    Zdawalem sobie sprawe ze domy sa dla ludzi majetnych ale bez kredytu ciezko raczej wybudowac dom .

    Aktualne stopy procentowe raczej powinny bardzo zniechecic ludzi do kredytow a to niestety nie wrozy dobrze dla firm budowlanych oraz deweloperow.
    To zmien lokalizacje i obniz standard domu ...

  20. #20

    Domyślnie

    330k? wszystko zlecone? jak ktoś wyżej napisał, masz ekipy za pół darmo.
    wybudowałem dom w 2020 i za 155m2 w standardzie jak Twój, tylko zamiast reku mam PC zapłąciłęm 400k, wielkopolska, okolice Poznania.
    także 500-600k jest bardzo realną kwotą na dzisiejsze czasy.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony