dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze PGE - warunki

    Dzień dobry,

    Otrzymałem dziś warunki przyłączenia prądu.


    Moja działka to 141/2 (101902_5.0023.141/2) (oraz sąsiadująca z nią 140, ale powiedziano mi, że jeśli nie ma wpisanej w akcie służebności (na mojej działce?), to nie mogą tam przyłącza zrobić i że obwód byłby za długi, pomimo tego, że jest zapis, że dojazd do działki 141/2 jest przez działkę 140, która ma dostęp do drogi publicznej).

    W warunkach przyłącza: Przyłączenie z słupa w linii napowietrznej nN, stacja zasilająca 3-1867 Karczówek 3. wybudować przyłącze do granicy działki 154/6 z pasem drogi oznaczonym nr działki 154/14, przyłącze zakończyć złączem kablowo licznikowym.

    Czyli z tego co rozumiem, ZE postawi skrzynkę oddaloną od mojej działki o 170 m i od niej mam ciągnąć przez 2 działki sąsiadów instalację wewnętrzną?

    Będę wdzięczny za pomoc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PGE.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	62,3 KB
ID:	459052

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.293

    Domyślnie

    ZE zejdzie ze słupa do skrzynki, a to Ty masz ciągnąć kabel aż do granicy działki 154/6 i drogi 154/14. Kabel masz zakończyć skrzynką ze złączem kablowym i pomiarowym.
    Raczej nie postawią skrzynki bo by musieli ją umieścić na granicy drogi i właściciela innej działki, dlatego uzgadnianie z sąsiadami czy użyczą swojego gruntu dla Twojego kabla jest w Twojej gestii.

    Na działce 142 są zabudowania i elektryczność ale nie wiadomo czy istnieje możliwość ciągnięcia przyłącza stamtąd a po drugie to droga ta jest dłuższa.
    Dojazd do Twojej działki przez działkę 140 to coś innego aniżeli służebność przesyłu.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    ZE zejdzie ze słupa do skrzynki, a to Ty masz ciągnąć kabel aż do granicy działki 154/6 i drogi 154/14. Kabel masz zakończyć skrzynką ze złączem kablowym i pomiarowym.
    Raczej nie postawią skrzynki bo by musieli ją umieścić na granicy drogi i właściciela innej działki, dlatego uzgadnianie z sąsiadami czy użyczą swojego gruntu dla Twojego kabla jest w Twojej gestii.

    Na działce 142 są zabudowania i elektryczność ale nie wiadomo czy istnieje możliwość ciągnięcia przyłącza stamtąd a po drugie to droga ta jest dłuższa.
    Dojazd do Twojej działki przez działkę 140 to coś innego aniżeli służebność przesyłu.
    Czy jednak z warunków nie wynika, że to ZE instaluje skrzynkę?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PGE (1).jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	100,9 KB
ID:	459054

    Uprzedzając pytania - działka rekreacyjna w celu uniknięcia taryfy "budowlanej".
    Ostatnio edytowane przez Dzior ; 14-04-2022 o 18:27

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.293

    Domyślnie

    Dobrze że dodałeś te warunki bo z Twojego cytatu wynikało co innego.
    Ty masz tylko zrobić kabel, natomiast ZE od słupa opisanego w punkcie 1 spuści kabel i postawi skrzynkę na granicy działki 154/6 i drogi 154/14.

    Twój zakres jest opisany tylko w punkcie 6.
    Długość jest dość spora więc najlepiej kosztowo jeśli będzie to aluminium 16-25mm2.

    Umowa na 11kW ale jeśli po rekreacyjnej chciałbyś tam mieszkać to raczej 25 mm2
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 15-04-2022 o 06:55
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony