dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Co wyrabia PGE? Program Mój prąd

    W lutym br. założono mi instalację fotowoltaiczną i złożyłem wniosek do PGE o przyłączenie instalacji fotowoltaicznej.
    Obecnie dostałem pismo z PGE pod tytułem "Potwierdzeniu możliwości świadczenie dystrybucji energii elektrycznej i określenie parametrów technicznych dostaw Wytwórcy (Mikroinstalacja).
    Po pierwsze nazwali mnie wytwórcą a nie prosumentem. Złożyłem papiery przed 31.03.2022r. Czy będę w systemie net-metering skoro nazwali mnie wytwórcą?
    Po drugie ostatnie zdanie w tym piśmie mówi, że przyłączany oświadczył, że uczestniczy w programie "Mój prąd". Nic takiego nie oświadczałem. Chcąc być w programie "Mój prąd" muszę być w systemie net-billing.
    A przecież złożyłem papiery przed 31.03.2022r, żeby być prosumentem.
    Co się dzieje?
    Czy PGE stosuje jakieś haczyki , żeby być w net-billingu?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Pewno tak.

  3. #3
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    W lutym br. założono mi instalację fotowoltaiczną i złożyłem wniosek do PGE o przyłączenie instalacji fotowoltaicznej.
    Obecnie dostałem pismo z PGE pod tytułem "Potwierdzeniu możliwości świadczenie dystrybucji energii elektrycznej i określenie parametrów technicznych dostaw Wytwórcy (Mikroinstalacja).
    Po pierwsze nazwali mnie wytwórcą a nie prosumentem. Złożyłem papiery przed 31.03.2022r. Czy będę w systemie net-metering skoro nazwali mnie wytwórcą?
    Po drugie ostatnie zdanie w tym piśmie mówi, że przyłączany oświadczył, że uczestniczy w programie "Mój prąd". Nic takiego nie oświadczałem. Chcąc być w programie "Mój prąd" muszę być w systemie net-billing.
    A przecież złożyłem papiery przed 31.03.2022r, żeby być prosumentem.
    Co się dzieje?
    Czy PGE stosuje jakieś haczyki , żeby być w net-billingu?
    Życie
    Nie zorientowałeś się jeszcze, że od 7 lat jesteś dla PIS jedynie "głosem" ?
    A oni robią swoje, nie patrząc na "głosy"

  4. #4

    Domyślnie

    tutaj masz coś na ten temat

    https://youtu.be/gW5xfrRrdT8
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  5. #5

    Domyślnie

    Złożyłem wniosek papierowy. Słowa tam nie ma o programie Moj prąd.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  6. #6

    Domyślnie

    Tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3590853-90.html dokument tak zatytułowany ktoś (przyszły prosument) dostał w lipcu 2020. Kiedy o nowych zasadach chyba jeszcze mowy nie było. Więc raczej nie należy się tym przejmować – pewnie to standardowy druk obowiązujący już od dłuższego czasu.

    Sam właśnie dostałem to pismo, i ono przyszło od Dystrybucji, dokładniej – od mojego rejonu energetycznego. Czyli dotyczy aspektów technicznych, a nie rozliczeniowych. A od strony technicznej wytwórcą zawsze jesteś – oddajesz energię do sieci... Dystrybucja przecież nie wnika w żaden sposób, i pewnie nawet nie wie, czy masz umowę prosumencką, czy też nie.

    Ja tej adnotacji o programie Mój Prąd nie mam, ale możliwe, że to się wiąże z tym, że do programu Mój Prąd potrzebujesz odpowiednie zaświadczenie o przyłączeniu mikroinstalacji od energetyki. Takie samo zaświadczenie jest też potrzebne przy programie Czyste Powietrze. I zapewne jest to dla nich informacja, że takie zaświadczenie mają ci po prostu wydać.
    Ostatnio edytowane przez kpc21 ; 15-05-2022 o 23:16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony