dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie cekol na kwasku cytrynowym - jak naprawić gładź?

    Witam serdecznie Forumowiczów
    Chciałabym poprosić o pomoc w kwestii samodzielnej naprawy gładzi.
    Zatrudniłam fachowca od gładzi z polecenia. Wastwę startową nałożył z cekolu c45, ponieważ taki towar sobie zażyczył, ale że gips szybko wiązał, kazał sobie zakupić kwasek cytrynowy do opóźnienia wiązania. Na tym cekolu nałożony został na raz knauf super finish w większości, a w przedpokoju semin 68 też na raz. Majster przytarł żyrafą z papierem 120 i efekt jest fatalny. Przeciery mają średnicę pół ściany - super finisha nie ma, został tylko cekol podołowany i porysowany, a jeszcze gorzej jest na seminie - przeciery i doły po 50 cm długości. Fachowiec chciał to zamalować grunt śnieżką i twierdził, że nie będzie widać. Niestety przeciery widoczne są gołym okiem bez lampy i wyczuwalne w dotyku na krawędziach. Na moją prośbę o zaciągnięciu jeszcze raz, fachowiec się obraził i poszedł (mimo że chciałam dopłacić).
    Chciałabym poprawić gładzie we własnym zakresie, ale punktowo nie uda się, muszę zaciągnąć całość. Czy po dokładnym odpyleniu zagruntować i normalnie zaciągać na tym kwasku czy należałoby zedrzeć cekol do tynku i zacząc od nowa?
    Jakim gruntem zagruntować - mam na budowie Atlas ultra niebieski w zielonej butelce do rozcieńczania 1:6, czy byłby ok? Czy polecacie inny sposób?

    Proszę, poradźcie co dalej robić.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    A co ten kwasek ma do rzeczy ?
    Możesz wrzucić jakieś foty co on tam porobił ?

  3. #3

    Domyślnie

    kwas użył do opóźnienia wiązania. Zagruntowałbym to i użył jakiegos materiału gotowego. Cieniutka warstwa i sami jesteście w stanie to naprawić.
    Sam działałem kiedys na Stabill-u. Rewelacyjny za te kasę. https://mojahurtownia.eu/stabill/141...280552204.html

  4. #4

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0353_LI-min.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	102,5 KB
ID:	459072

    zdjęcie zrobione w świetle dziennym. We wtorek wrzuciłabym porządne zdjęcia pod lampą.

  5. #5

    Domyślnie

    czyli rozumiem, że gdy cekol już związał, to kwasek nie będzie miał wpływu na kolejne nakładane warstwy i nie trzeba pozbywać się cekolu, tylko działać kolejną warstwą po zagruntowaniu?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Dłuższa blacha i do dzieła. Mimo tego, że zagruntujesz, ten cekol może (ale nie musi) bardziej ciągnąć i po jednej warstwie mogą być dalej placki. Oby tak nie było. Przy nakładaniu cienkich warstw, szlifowanie to zabawa. Wytrwałości.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję czy 60 wystarczy żeby zrobić płaszczyznę (w wersji standard)? nauczyłam się robić na nożu 60, bo jest na dwie ręce i szybko można opanować kąt, pod jakim ciągnąć. 80 i 100 ogarniam tylko w blichówkach... fachowiec, który się obraził, robił na piórze 35 obie warstwy (cekol i finish) - jak fachowcy wyciągają płaszczyznę takim małym narzędziem?

    Chciałabym jeszcze zapytać o gruntowanie: czy może być atlas niebieski ultra (tam podają rozcieńczenie pod gładzie szpachle 1:6)? On jest wodnisty i w ogóle nie szkli powierzchni, jest matowy. Zupełnie inny od np. ceresitu 17 czy knaufa uniwersalnego (ceresit i knauf dają pod światło lekko satynową powłokę). Czy grunt powinien lekko wyszklić czy raczej nie? Czy ten lekki połysk po prostu bierze się ze składu (więcej akrylu czy innego składnika) i nie ma wpływu na przyczepność?

  8. #8

    Domyślnie

    sześcdziesiątka jest OK. Nie szalej za bardzo z gruntem. Może przy gotowych masach nawet bym zrezygnował z niego. Szlifuj potem jakąś maszyną.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    załączam zdjęcia gipsu, o który poszła afera. Czy faktycznie miałam rację, że należy poprawić czy wystraszyłam majstra bez powodu?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał paniKa Zobacz post
    załączam zdjęcia gipsu, o który poszła afera. Czy faktycznie miałam rację, że należy poprawić czy wystraszyłam majstra bez powodu?
    to nie jest wyszlifowane.

  12. #12

    Domyślnie

    ok.... fragmentami są omijki po żyrafie, a te doły z obrzeżami? Tak jak radzicie, naciągam po calości? chyba na dwa razy, prawda? czy najpierw zaprawki w same wżery, a potem po całości np. na raz?

  13. #13

    Domyślnie

    Witajcie ponownie. Wczoraj przygotowywałam ściany do gładzi, i na najdłuższej ścianie zobaczyłam jakiś purchel. Po rozpoczęciu naprawy, ściana 4 m spadła w całości gładź pana fachowca strzelała jak odparzony lakier. Ściany pod gładź gruntowałam sama, na Goldband robiony własnoręcznie. Czy na odparzenie gładzi może mieć wpływ gotowanie ścian farelkiem przez fachowca? (przyspieszał suszenie gorącym powietrzem z nowoczesnego farelka). Tynk był przeze mnie zacierany, gładki, ale nie szyba. Przed gładzią chciałam żeby fachowiec przeszlifował lekko tynk, ale mówił że jest ok. Może tynk za gładki?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony