dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Sufit na poddaszu, mocowanie przy ścianach

    Dzień dobry,
    mam zamiar wykonać sufit podwieszany na poddaszu użytkowym z wykorzystaniem systemu dybli i talerzyków.
    Przykładowe zdjęcie.


    Zastanawiam się co zrobić w przypadkach kiedy krokiew/jętka, do których mocuje talerzyki oddalona jest od ściany nawet o 90 cm. Daje to 90 cm płyty gk, które wisi w powietrzu zanim "dotknie" ściany/skosu. Podobno nie można mocować gk do ścian działowych/nośnych (pewnie dla tego, że pracując one inaczej niż dach) - używa tam się taśm ślizgowych.
    Zrezygnować z tego systemu, czy może ktoś zna rozwiązanie tego problemu - jak przymocować płyty gipsowo-kartonowe przy samej ścinie, która oddalona jest od krokwi/jętki?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Niby się nie zaleca ale ja np normalnie mam c-listwy na ścianach działowych ( to akurat normalne ) i przekręcałem tam płyty.
    Zero problemów.

  3. #3

    Domyślnie

    Czytałem takie wpisy, że ludzie łączą gk z UD30 obwodowymi i nie ma problemów. Zastanawiam się tylko czy ktoś inaczej rozwiązał mój problem bez ryzykowania pęknięć przy ścianach działowych/nośnych.

  4. #4

    Domyślnie

    Od wsparcia technicznego dostałem informację, żeby prostopadle do krokwi i jętek dać łaty do których będę mocował dyble z talerzykami.
    Zwracam produkt i kupie wieszaki grzybkowe + profile CD60 - myślę że tanie wyjdzie i szybciej.
    Jak wy podwieszaliście sufit i czemu uważacie że to wasz sposób jest najlepszy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony