dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    son78

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    4

    Domyślnie Czym wyrównać podłogę w garażu.

    Witam. Garaż murowany podłoga 320x550cm.
    Wylana jest posadzka betonowa ale w miejscach gdzie stoi auto a dokładniej koła, zaczął wykruszać się beton z powodu wody, soli itd.... skułem luźny a zagłębienia zalałem twarda wylewką betonowa oczywiście wcześniej zagruntowlem całość. Teraz planuje zabezpieczyć jakoś na przyszłość tą powierzchnię żeby nie zrobiło się to samo. Pomaluje całość farba do betonu ale zanim to zrobię chciałem wyrównać powierzchnię aby estetycznie to wyglądało bo podłoga ma wiele defektów.
    Początkowo planowałem wylać wylewkę samopoziomującą ale jak zobaczyłem aktualne ceny wylewek które sa w sklepach to zacząłem zastanawiać się nad innym tańszym rozwiązaniem.
    Nie chcę też robić wylewki betonowej która podniesie poziom o kilka centymetrów. Wystarczy wyrownac, lekko powierzchnię czymś w rodzaju kleju do glazury a potem pomalować. To tylko garaż.
    Czy są jakieś niedrogie zaprawy cienkowarstwowe które nadają się do takiego zadania ? Warunek, musi być mocna po stwardnieniu ale plastyczna jak klej do płytek żeby ładnie się rozprowadzała. Ostatecznie myślałem żeby rozrobić to klejem ale czy potem pomaluje go bez problemu ?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Pomalować pomalujesz, ale z położeniem równo może być większy problem.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma tanio i dobrze - zrób cienką wylewkę samopoziomującą np. weber nivelo - to nie majątek 40 zł worek -zużucie 1,7 kg na 1mm/m2 > 8 worków x 40 zł = 320 zł przy grubości 0,5 cm - potem możesz pomalować farbą żywiczną i będzie git.
    Jak masz słaby beton to zagruntuj go żywicą głęboko penetrującą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony