dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wielorybek

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-102
    Posty
    8

    Domyślnie Służebność drogi

    Dzień dobry,

    Mam na oku działkę budowlaną. Droga która łączy działkę budowlaną z drogą wojewódzką jest prywatna i należy do osoby sprzedającej działkę. Od sprzedającego dowiedziałem się, że w akcie notarialnym umieścimy zapis o służebności drogi. Mam kilka pytań czy taka służebność jest bezterminowa i bezpłatna? Czy muszę umieścić taki zapis w akcie notarialnym? Dodatkowo przy działce nie ma mediów, gdybym chciał je przyłączyć czy muszę wpisać do księgi wieczystej służebność doprowadzenia sieci i dostarczania mediów na rzecz firm, które sprzedają prąd, gaz, wodę i odbierają ścieki? Czy jest jeszcze coś na co warto zwrócić uwagę?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cześć.
    Ja kupiłem działkę na tej samej zasadzie co Ty. Z tego co wiem to właściciel drogi podpisywał zgodę gminie na zaprojektowanie i wykonanie wodociągu w drodze. Co do prądu to kabel zasilający przebiega 50cm w głąb każdej działki. Ja pierwszy kupiłem działkę i jako pierwszy złożyłem wniosek do ZE więc zgodę na moje przyłącze wydawał włąściciel działek. Tak samo ja podpisywałem zgodę na przyłącze dla kolejnych działek. Jeśli chodzi o gaz czy kanalizację to moja gmina nie przewiduje takich udogodnień.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Służebność będzie wpisana do aktu notarialnego czyli do obu KW (u nabywcy jako działka władnąca , u zbywającego jako nieruchomość obciążona służebnością). Służebnośc jest związana z nieruchomoscią a nie z właścicielem (''... na rzecz każdoczesnego właściciela działki nr....") . Będzie bezpłatna, o ile strony tak się umówią i bedzie to zapisane w akcie notarialnym czyli w KW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony