dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    twalaszek

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    40

    Domyślnie zrzut prania automatyczny

    Potrzebuje inspiracji wsparcia w zakresie zbudowania własnego zsypu ubrań ale takiego, który będzie podawać ubrania do góry. Podobne rozwiązanie to laudry jet lecz kosztuje dość dużo.
    Moje rozwiązanie ma opierać się na rurze 16 cm i urządzenia, które będzie albo zasysać albo pchać ubrania na tzw. strych gdzie będzie pralnia.
    Dołączam schemat poglądowy na taki układ. Najbardziej zastanawia mnie jak dobrać / poszukać dmuchawy aby miała siłę pchać ubrania.
    Na obecnym etapie budowy zamontuje rury bo musze powoli zamknąć szachty instalacyjnego, samo urządzenie mogę zamontować później.
    Ktoś pomoże
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220418_121249.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	459079  

  2. #2

    Domyślnie

    Cieszę się, że mam pralkę na dole i wystarczyła mi zwykła rura kanalizacyjna 30 cm aby zrobić działający bezawaryjnie zsyp na bieliznę.
    Patrząc na moje pranie wypadające z zsypu myślę, że rura 16 cm może być za mała, poszwy do pościeli, sztywniejsze dżinsy mogą tam utknąć. Ja poszedłbym chyba w coś w rodzaju windy wciąganej na górę.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    twalaszek

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    40

    Domyślnie

    Dzięki, winda jest opcją ale ostateczną. Średnica rury wynika z tego, że trzeba zrobić podciśnienie lub nadmuch. Przy większych średnicach może być problem. 16 cm ma chyba ten system ladry jet. Tam nawet na prezentacji zwracają uwagę, ze ubranie musi być przygotowane do nadmuchu czyli nie moze być to kulka.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba prosta winda z silnikiem elektrycznym będzie dużo prostsza i tańsza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony