dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie Wełna na strychu

    Witam. Na strychu mam wełnę położona tylko między krokwiami. Niestety ostatnio jak tam wszedłem mnóstwo kurzu na podłodze.. a że trzeba tam na kolanach to nie może tak być. Pytanie czy jeśli położę teraz na to folie paroizolacyjną to będzie ok? W sensie że nie będzie mi się ta wełna tam w lato parzyć pod tą folia? W lato na samym strychu będzie kosmiczna temp.

  2. #2

    Domyślnie

    To sie paroizolacja nazywa. Jak dasz ją prawodłowo (bez przedmuchów) to jeszcze na rachunkach zaoszczędzisz. Nieruchome powietrze izoluje.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Od dołu (od stropu licząc) najpierw paroizolacja aby odciąć wilgoć z wnętrza niżej połozonych pomieszczeń, wełna i ewentualnie na wełnę membrana paroprzepuszczalna właściwą stroną. Ewentualna para wodna ma wydostać się na zewnątrz. Na wełnie nie wolno kłaść paroizolacji, gdyż zawilgocona wełna będzie warta tyle co mokra, niewyżęta szmata. Żadna izolacja, tylko obciążenie stropu a woda jest ciężka.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Postaram się zrobić rysunek i wrzucić żebyście wiedzieli o co dokładnie mi chodzi. Bo to jest strych nieogrzewany oddzielony stropem drewnianym ocieplonym wełna od pomieszczenia poniżej. A na tym pomieszczeniu nieogrzewanym szczyty są ocieplone wełną tylko między krokwiami. I chcę ta wełnę zakryć folia żeby się nie kurzyło lecz boje się że będzie się tam skraplać wtedy woda..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Od dołu (od stropu licząc) najpierw paroizolacja aby odciąć wilgoć z wnętrza niżej połozonych pomieszczeń, wełna i ewentualnie na wełnę membrana paroprzepuszczalna właściwą stroną. Ewentualna para wodna ma wydostać się na zewnątrz. Na wełnie nie wolno kłaść paroizolacji, gdyż zawilgocona wełna będzie warta tyle co mokra, niewyżęta szmata. Żadna izolacja, tylko obciążenie stropu a woda jest ciężka.
    Sorry ale skasuj może swój post bo wprowadzasz ludzi w błąd.
    Paroizolacja może dotykać wełny i zwykle to robi. Wełna może też dotykać folii paroprzepuszczalnej jeżeli nie ma pełnego deskowania. Wełna nie zamoknie, jeżeli jej włókna nie są połamane. Przy tej grubości wełny jaka jest u autora postu wełna może lekko przytrzymać wilgoć zimą ale na wiosnę ona odparuje i wyjdzie przez dach.

  6. #6

    Domyślnie

    Czy w tej podłodze masz paraizolację od strony pomieszczeń poniżej tego poddasza? Jeżeli tak to nie musisz dawać folii paroizolacyjnej na strychu. Możesz tam na te krokwie przykręcić bezpośrednio albo płyty OSB ( drogie rozwiązanie), płyty GK -nawet 9,5mm. Jeżeli są problemy z wniesieniem to możesz zastosować takie jak są w marketach 60x200cm i wtedy przejdą przez właz. Możesz też nakleic folię, jakąkolwiek, tak żeby się nie "kurzyło". Chociaż sugerowałbym to zrobić porządnie. Zawsze by to było cieplej na dole.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka Zobacz post
    Sorry ale skasuj może swój post bo wprowadzasz ludzi w błąd.
    Paroizolacja może dotykać wełny i zwykle to robi. Wełna może też dotykać folii paroprzepuszczalnej jeżeli nie ma pełnego deskowania. Wełna nie zamoknie, jeżeli jej włókna nie są połamane. Przy tej grubości wełny jaka jest u autora postu wełna może lekko przytrzymać wilgoć zimą ale na wiosnę ona odparuje i wyjdzie przez dach.
    Bertha chyba jednak ma trochę racji. Ciepłe (a więc zwierające sporo pary wodnej) powietrze migruje do zimnych przestrzeni, a zatem paroizolacja musi odcinać wełnę od strony ogrzewanego pomieszczenia. W tym wypadku ocieplonego stropu, paroizolacja musi więc leżeć POD wełną, natomaist NAD wełną może leżeć paroprzepuszczalna membrana.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Pomieszczenie nad którym jest strych jest ocieplone prawidłowo. Wełna zakryta paroizolacja a na to płyta g-k. Powyżej jest nieogrzewane. Strop z osb, na bokach jedna warstwa wełny. Chce ją zakryć żeby się nie kurzyło lecz martwi mnie że latem np. zacznie się tam wykraplac woda pod folią. Nie ma tam żadnych okien procz 2 otworów wentylacyjnych

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jeśli jest możliwosć wykraplania pary wodnej to znaczy że ocieplenie oraz wentylacja są nieprawidłowo wykonane.Ramen.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Bertha chyba jednak ma trochę racji. Ciepłe (a więc zwierające sporo pary wodnej) powietrze migruje do zimnych przestrzeni, a zatem paroizolacja musi odcinać wełnę od strony ogrzewanego pomieszczenia. W tym wypadku ocieplonego stropu, paroizolacja musi więc leżeć POD wełną, natomaist NAD wełną może leżeć paroprzepuszczalna membrana.
    Ja odnosiłem się do TYCH słów
    "Na wełnie nie wolno kłaść paroizolacji, gdyż zawilgocona wełna będzie warta tyle co mokra, niewyżęta szmata. Żadna izolacja, tylko obciążenie stropu a woda jest ciężka."

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Pomieszczenie nad którym jest strych jest ocieplone prawidłowo. Wełna zakryta paroizolacja a na to płyta g-k. Powyżej jest nieogrzewane. Strop z osb, na bokach jedna warstwa wełny.
    Możesz tak zrobic.
    ja tak mam od wielu lat i jest OK.
    Oczywiście, jeżeli naprawdę strop jest prawidłowo izolowany (idąc od dołu: KG, paroizolacja, wełna, strop właściwy).
    ***** ***

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka Zobacz post
    Wełna nie zamoknie, jeżeli jej włókna nie są połamane.
    A to ciekawa informacja. Mogę prosić o rozwinięcie?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    A to ciekawa informacja. Mogę prosić o rozwinięcie?
    Chodzi o to, że nie wełna nie "naciągnie wody" kiedy jej włókna nie są połamane. W pozostałych przypadkach w cyklu rocznym wełna wigotnieje i ta wilgoć jest potem odprowadzana wraz ze wzrostem temperatur przez membranę paroprzepuszczalną.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Możesz tak zrobic.
    ja tak mam od wielu lat i jest OK.
    Oczywiście, jeżeli naprawdę strop jest prawidłowo izolowany (idąc od dołu: KG, paroizolacja, wełna, strop właściwy).
    w Twoim podpisie są treści niezgodne z normami społecznymi. Możesz to usunąć?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka Zobacz post
    Chodzi o to, że nie wełna nie "naciągnie wody" kiedy jej włókna nie są połamane. W pozostałych przypadkach w cyklu rocznym wełna wigotnieje i ta wilgoć jest potem odprowadzana wraz ze wzrostem temperatur przez membranę paroprzepuszczalną.
    Może jestem mało pojętny ale dalej nie rozumiem pierwszego zdania. Drugie zaś jest w dużym stopniu życzeniowe.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Może jestem mało pojętny ale dalej nie rozumiem pierwszego zdania. Drugie zaś jest w dużym stopniu życzeniowe.
    To zadzwoń do isovera i pogadaj z działem technicznym. Koniecznie opisz to co ci powiedzą. Jak czegoś nie rozumiesz to drąż temat. To dobra metoda.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony