dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59

Temat: Oczyszczalnia

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie Oczyszczalnia

    Witam chcę zrobić pos biologiczna...Ale nie wiem co wybrać...Patrzyłem na vh6,eko-bio,bio easy flow albo coś z grafa może?co sądzicie, jakie są wasze opinie?Które są warte uwagi?Dla 5 osób,grunt ciężki,woda gruntowa wysoko

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej wybrać takie rozwiązania biologiczne, które mają następujące cechy:
    - osobny osadnik wstępny jako osobny zbiornik lub oddzielony pełną przegrodą od kolejnej komory, graf tego nie ma
    - dostęp do wszystkich komór poprzez duże włazy,
    - pojemność ponad 3,5m3 dla 5 osób, graf to ma, a eko-bio tego nie ma, a vh6 dół
    - dobra dmuchawa z auto wyłączeniem przy uszkodzeniu membrany, bo taką da się naprawić
    - automatyczną recyrkulację recyrkulację osadu do osadnika i mało to kto ma, ale to też zależy od technologii

    To takie minimum powyżej. Jak masz grunt ciężkie i wodę gruntową płytko to się zastanów się dwa razy, czy robić oczyszczalnię, a nie porządne i szczelne szambo

    Jak nadal się upierasz przy oczyszczalni to odprowadzenie do drenażu w nasypie i do tego pompa lub przepompownia co najmniej dochodzi w kosztach. To bardzo ważne, aby pompa była ekstra, a nie z supermarketu, bo od tego cały przepływ i działanie wszystkiego zależy.

    Inna sprawa to wytrzymałość zbiornika oczyszczalni. Ja bym bez solidnej obsypki z cementem, żadnego z tych co myślisz nie montował
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 23-04-2022 o 10:45

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Mam zwykle szambo i trzeba je często opróżniac i dlatego chcę oczyszczalnie żeby oczyszczony ściek puścic do tego szamba i wykorzystać wodę do podlewania i dodatkowo studnie chłonna zrobić w razie nadmiaru jakby się zapomniało że jest pełny zbiornik,kolega ma zwykła drenażowa jednokomorowa i jakoś działa i takie same warunki.to jaki konkretnie model byś polecił?koło 10 tys żeby mnie nie zrujnowało... Dzięki za informacje

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Doradzcie coś

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli wyobrażasz to sobie tak, że kupisz biologie za nią wykorzystasz istniejące szambo i jak się napełni to przelewem do studni chłonnej ?

    Nie obraź się, ale zacznij myśleć od drugiej strony, czyli od tego czy wsiąknie. Zrób głębszy wykop, wlej wodę i zobacz jak szybko wsiąknie, a jak Ci się nie chce to trzeba w geologa inwestować.

    Jak potwierdzisz, że wsiąknie to dopiero szukasz oczyszczalni biologicznej. Zapomnij, o kwocie 10 tyś, bo to zdecydowanie za mało na takie kombinowanie.
    Jakie oczyszczalnie wybrać to już duży problem i traktuj to tylko jako przykład:

    - graf actibio na 6 osób, to dwa zbiorniki i technologia SBR,

    - wobet-hydret, zbs-5c na 5 osób to jeden zbiornik, za to bardzo twardy i dwupłaszczowy oraz SBR,

    - kingspan, bioficient 6 na 6 osób to jeden zbiornik i przepływowy,

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Ja będę wodę ze zbiornika odpompowywal a nie że to ma leciec cały czas do studni chlonnej

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Jakbym nie wiedział jaki jest poziom wód gruntowych to bym nie pisał że wysoki,dlatego drenaże i inne rozsaczanie nie są mi potrzebne

  8. #8

    Domyślnie

    No ja Ciebie rozumiem, ale czy Ty będziesz wiedział co robić z tym co odpompujesz. O podlewaniu czegokolwiek, gdy mróz to zapomnij. Wówczas przyda się opcja wsiąkania

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Dlatego chcę się dowiedzieć jakie wy forumowicze zakładacie oczyszczalnie,bo tego jest dużo i każdy mówi że jego produkt jest dobry

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Jeżeli ściek jest oczyszczony i nadaje się do podlewania to tak będę robił i zrobię studnie chłonna a w zimę też sobie poradzę z wywozem szamba skoro do teraz sobie radzilem

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    A Ty Wojtek masz swój dom,mieszkanie?

  12. #12

    Domyślnie

    dom

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Czyli te eko bio,bio easy czy vh6 odpadają.

  14. #14

    Domyślnie

    No może nie odpadają, bo to zależy co chcesz mieć. Bardziej się przy takich namęczysz, aby uzyskać jakiś efekt. Więcej funduszy to też łatwiej i bliżej do efektu.
    Efekt to ogólnie lepsze oczyszczenie albo dłuży okres działania w pobliżu tego co producent reklamuje . Oczywiście w hasła reklamowe oczyszczalni biologicznych nie można wierzyć tylko sprawdzać wyposażenie i pojemności oraz inne informacje, które coś konkretnego dają

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Słuchaj nie chce czegoś co jest słabe wolę dołożyć i zrobić to dobrze żeby to chodziło

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Chce żeby to był dobrej jakości zbiornik i żeby to było możliwie bezobsługowe na ile się da

  17. #17

    Domyślnie

    W sumie można też inaczej zrobić. Wstawić biologię z pompą w środku i dwoma wyjściami, które przełączasz ręcznie zaworem. Jak chcesz to idzie do szamba, a jak nie to studni chłonnej. Jednak ja nadal wątpię w sensowność tej studni chłonnej u Ciebie .
    Wadą takiej wersji jest to, że pompa zawsze chodzi, gdy jest odpływ z oczyszczalni .
    Zaletą jest jedna, że masz już wszystko w jednym i lepiej możesz to kontrolować oraz zabezpieczyć

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Studnia chłonna spokojnie by zdawała egzamin jak się będzie ciepło robić i woda opadnie chyba że będzie mokro a to różnie bywa z tym

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Z szamba to żeby to szło grawitacyjnie do tej studni chłonnej jakby się już zapełniał zbiornik.Mam zrobione odwodnienie z rynien nie takie długie bo jedno ma z 8 metrów a drugie krótsze trochę to z 80 mkw dachu woda idzie nie wybija nawet jak jest roztop.Drenaz jest gdzieś na 50 do 70 cm.Mam też studnie to jak jest mokro to ściąga wodę

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Nie wiem jaki ten zbiornik wybrać...Podpowiedzcie coś

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony