dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59

Temat: Oczyszczalnia

  1. #21

    Domyślnie

    Ja bym wybierał w następującej kolejności od góry:

    1) zbs-5c na 5 osób to jeden zbiornik, za to bardzo twardy i dwupłaszczowy oraz SBR, ogólnie do montażu w glinie lub przy płytkich wodach gruntowych

    2) actibio na 6 osób, to dwa zbiorniki i technologia SBR oraz ma tak jak zbs osobny skrzynkę ze sterowaniem i dmuchawą co ułatwia tego serwis

    3) bioficient 6 na 6 osób to jeden zbiornik i przepływowy oraz trzeba doliczyć opcjonalną obudowę do dmuchawy, aby było tak jak w obu powyższych modelach

    Popytaj o ceny

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    No to muszę zapytać

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Ten zbs wobetu chyba najlepszy

  4. #24

    Domyślnie

    Często firmy mają dużo typów oczyszczalni do wyboru. Czasem są to tylko różnice tylko w wyposażeniu lub sterowniku. Lepiej, gdy są to różnice w wytrzymałości zbiornika oczyszczalni. Jak instalator jest sprytny to wybierze sobie odpowiednią wersję do gruntu i ogólnej sytuacji na działce. Akurat ten zbs jest takim przykładem, który lepiej nadaje się na montaż w glinie lub gdy jest głębszy wylot rury z budynku. Musisz tylko uważać, aby Ci ktoś nie zamienił w ofercie tego zbs-5c na zbs-6c, bo niby lepszy. Tylko ten 5c jest dwupłaszczowy, a oba mają i tak podobną pojemności oraz takie samo sterownie z dmuchawą.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Zbs5c a zbs5c/kp to różni się ta pompa że ma tak?a ten zawór trójdrożny to dadatkowo

  6. #26

    Domyślnie

    To różnica głównie w pompie. Oba mają jednak inne sterowniki, a ten z pompą ma taki jak do wpięcia w szafę zasilającą i chyba jest mocniejszy, aby obsłużył moc pompy. Jakiś dodatkowych zaworów nie ma w cenie przy pompie. Nie wiem jaka to jest dopłata ?
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 05-05-2022 o 20:12

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    250 za ten zawór trójdrożny

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    A jak cena za zbiornik?

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Ale zbs5c nie ma pompy tylko wylot grawitacyjny

  10. #30

    Domyślnie

    Zawory są tylko do pompy, gdy jest odpływ tłoczny, czyli do 5c-kp. Nie nadaje się do 5c, który ma jak reszta mamuta na powietrze na odpływie.

    Nie mam aktualnego cennik, więc nie pomogę

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Napisałem ci cenę,14250 ale za 11800 też znalazłem na promocji

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Wojtek a ten bio solid 8 ,co myślisz na jego temat?

  13. #33

    Domyślnie

    Oczyszczalnia bio solid 8 to 3 połączone ze sobą zbiorniki, a tym samym 3 komory. Cech oczyszczalni do porównania jest dużo, więc może to uproszczę

    Dostęp serwisowy jest dobry i to plus dla tej oczyszczalni.

    Pojemność też jest dobra, ale na pewno nie na 8 osób. Tu widać różnicę w podejściu firm i w technologiach. Dla mnie ten model to i tak dla 6 osób może być maksymlanie.

    Wyposażenie, takie jak sterowanie, dmuchawa, czy pompa jest tańsze niż w zbs, ale na pewno to lepszy poziom niż eko-bio

    Zbiornik jako całość ma gorszą wytrzymałość niż 5c i na pewno nie pozwala na tyle w ciężkich gruntach o ile ktoś ma takie i akurat jest to mu potrzebne

    Technologia oczyszczania jest mniej skomplikowana niż w zbs i to kombinacja, która retencję uzyskuje przy odpompowaniu ścieków oczyszczonych z ostatniego zbiornika. W pełnym sbr to w sumie retencja jest w każdej komorze, bo mamy i dawkowanie z osadnika jak i odpompowanie. Ogólnie to sbr w zbs jest tu lepszą technologią.

    To czy to jest duża różnica pomiędzy bio solid 8, a zbs-5c-kp to zależy też od różnicy w cenie. Jeśli jest taniej o ponad 2,5 tyś to możesz o niej pomyśleć bo jest to wyłącznie różnica za to czym się różnią. Jeśli to jest różnica z 1,5 tyś to i tak lepiej brać zbs bo i tak różnice na jego korzyść kosztują więcej i masz kompletne rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 10-05-2022 o 07:05

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Bio solid 13-14 tys to chyba nie ma się co zastanawiać,a powiedz mi odpowietrzenie musi byc 110 wyprowadzone ponad dach?bo ja mam 50 rure

  15. #35

    Domyślnie

    No to będzie słabo przy 50 . Nie da rady i 110 musi być z kątami po max. 45 stopni i najlepiej nad kalenicę. Tu niestety nie ma kompromisów.
    Jak nie możesz tego w środku zrobić to wstaw trójnik 160/160/110 przy wyjściu z budynku i po ścianie robisz osobną wentylację 110.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Tak to jest jak każdy uważa się za niewiadomo kogo mowie o hydrauliku... To chyba on powinien wiedzieć że trzeba 110 a nie ja,mógłbym podać jeszcze kilka przykładów ale szkoda gadać...O murarzach nie wspomnę...Przerobiłem kilka ekip przy budowie domu to wiem co mówię.Polowa tych pseudo fachowców to sie nadaje...

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Można by to było przerobić ale by trzeba rozkuc kawałek posadzki i ściany na 110.Tylko nie wiem czy w posadzkę się zmieści.bo do łazienki na gorze dochodzi 110 i od spustu odchodzi ta 50 na strych

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    No to od strychu ta 110 do dachu zrobić i to na zewnątrz jak mówisz dać trójnik.I jak wysoko ta rure ciągnac?

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwek 35 Zobacz post
    No to od strychu ta 110 do dachu zrobić i to na zewnątrz jak mówisz dać trójnik.I jak wysoko ta rure ciągnac?
    Sylwek a nie lepiej po prostu zrobić oczyszczalnie retrofitową na bazie Twojego szamba?
    Instalujesz w szambie napowietrzacz, pompę do wody i rozlewasz to po działce jak dotychczas.
    https://haba.pl/produkty/oczyszczaln...nikow-retrofit

    plus tego że nie musisz nic dużego rokopywać pod dodatkowy zbiornik biooczyszczalni. Jedynie zasilanie do skrzynki sterującej i ewentualnie rozprowadenie wody po działce.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    No dobra ale na tym szambie będzie kostka i jak by to miało wyglądać?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony