dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59

Temat: Oczyszczalnia

  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    No a jak oczyszczony ściek odprowadzić?jakieś poletko by też trzeba było

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Sylwek a nie lepiej po prostu zrobić oczyszczalnie retrofitową na bazie Twojego szamba?
    Instalujesz w szambie napowietrzacz, pompę do wody i rozlewasz to po działce jak dotychczas.
    https://haba.pl/produkty/oczyszczaln...nikow-retrofit

    plus tego że nie musisz nic dużego rokopywać pod dodatkowy zbiornik biooczyszczalni. Jedynie zasilanie do skrzynki sterującej i ewentualnie rozprowadenie wody po działce.
    No nie jestem aż takim optymistą o działanie, takiego przerobionego szamba. Pół biedy jak masz dwie komory, ale z jedną to nie ma sukcesu. Nie znam się na papierach, ale masz po takiej przeróbce niby oczyszczalnie biologiczną, ale bez tego CE co wszyscy producencie mają. Zawsze jest to związane z nowym zbiornikiem w dodatku z tworzywa, bo badają to jako komplet, a nie przeróbkę. Naciągana ogólnie wersja i nie polecam

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwek 35 Zobacz post
    No to od strychu ta 110 do dachu zrobić i to na zewnątrz jak mówisz dać trójnik.I jak wysoko ta rure ciągnac?
    Jak dasz radę z pionu pociągnąć dalej 110 do dachu i ją potem wystawić ponad poziom kalenicy to ten trójnik na zewnątrz i tak możesz sobie zrobić jako dodatkową rewizję, aby kiedyś rury przeczyścić. Jednak wówczas to trójnik 160/160, a nie taki jak do wentylacji 160/110. W takim układzie nie robisz tej zewnętrznej po ścianie 110.

    Jak robisz wentylację z tego trójnika na zewnątrz to przy dachu dwuspadowym jest najłatwiej to wyciągnąć ponad szczyt. Jak masz kopertowy to już większy problem, bo może nie uda się tego zrobić tak wysoko jak trzeba.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwek 35 Zobacz post
    No a jak oczyszczony ściek odprowadzić?jakieś poletko by też trzeba było
    No z tym rozsączaniem to też zagwozdka. Jak ciężki grunt i woda gruntowa może podejść płytko to tylko drenaż w nasypie. Możesz też zrobić normalnie większy drenaż w gruncie z większą podsypką, ale to duży też wydatek i może nic nie dać. Polecam więc nasyp jako najbezpieczniejszy efekt za wydane fundusze.

    Drenażu powinno być tyle ile pełna wydajność oczyszczalni. Dla oczyszczalni na 5 lub 6 osób to zrobiłbym z 2 ciągi po 18-20m każdy. Pomimo mniejszej ilości osób i tak by nie zmniejszał poniżej 2 x 15m. Podsypka ze żwiru płukanego 16-32mm na całą podstawę nasypu. To taki bardzo duży skrót w sprawie nasypu . Jeśli chcesz ryzykować i robić drenaż bez nasypu to ilość drenażu trzeba zrobić jeszcze więcej niż w nasypie.
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 12-05-2022 o 10:33

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Podaj mi nr do siebie w wiadomości prywatnej

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    To już bym nie kul tylko od strychu wstawił ta 110 i do kalenicy tak?A na zewnątrz też można zrobić z trójnika 160 bo taki mam wylot i dalej 110 czy 160?

  7. #47

    Domyślnie

    Nie do kalenicy, tylko nad kalenicę tą 110 zrób.

    To ogólnie jakaś tragedia, jak się redukuje ze 160 na 110. Rób wszystko ze 160, razem z tym trójnikiem i dalej też 160

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Ja się nie znam na tym

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    No ale ścianę kuc żeby wstawić 110 czy od strychu dać już ta 110 i nie kuc ?No do grzybka w dachu doprowadzić

  10. #50

    Domyślnie

    No jak bym ni kuł o ile Cię to jakoś bardzo w oczy nie boli. Z tym grzybkiem w dachu też może być problem, bo one są zazwyczaj małej wysokości, więc albo masz super na niego miejsce, gdzieś na szczycie, albo musisz go przedłużyć.

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Od strychu pociągnę ta 110 a do grzybka mogę tego co jest wyżej prawie na szczycie dachu pociągnąć .I ta z trójnika do góry i juz

  12. #52

    Domyślnie

    Sylwek z tym biosolidem to lepiej miej się na baczności, bo możesz być rozczarowany smrodem i częstym opróżnianiem osadnika. To jest to o czym pisał wyżej Wojtek czyli za małe zbiorniki w stosunku do deklarowanej liczby użytkowników. Na bank sprzedawca/producent ci o tym nie powie jak będziesz na etapie zbierania ofert albo będzie próbował zbagatelizować temat, bo jakby co to ty zostaniesz z problemem a nie on.
    Patrząc czysto pragmatycznie, to te trzykomorówki to przerost formy nad treścią, bo ścieki na wyjściu masz podobne do innych oczyszczalni biologicznych (i tak muszą spełnić te same normy), tylko niepotrzebne komplikowanie montażu, eksploatacji i dodatkowe pokrywy w trawniku. Jak to w życiu - marketing swoje, a rzeczywistość swoje.
    Pozdrawiam i powodzenia z wentylacją!

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Dzięki za info decyduje się na wobet hydret zbs5c-kp A co do tej wentylacji to jakbyś zrobił?

  14. #54

    Domyślnie

    Hejka,
    ja trochę z innej beczki. Zrobiłam zakup dmuchawy w sklepie in-eco chyba w Słowenii i cisza. Zapłaciłam i przesłałam potwierdzenie przelewu. Loguje się do sklepu a tam mi wyskakuje, że nie zrobiłam żadnego zamówienia. Czy ktoś kupował w tym sklepie?
    Dmuchawy membranowe oraz pompy próżniowe membranowe (in-eco.pl)
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  15. #55

    Domyślnie

    Sylwek trzymaj się jednej średnicy i zdecydowanie nad kalenicę wentylację puść, żeby ci zapachy nie wychodziły przy oknach albo w domu.

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Ale to skuwać ta ścianę i puszczać 110 już od spustu u góry czy od strychu?

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    To kuc ścianę i robić 110 od spustu na górze czy od strychu przejść na 110 pociągnąć nad kalenice ?

  18. #58

    Domyślnie

    Sylwek, nie musisz skuwać. Kanalizację zrób rurą fi160, a wentylacje puść rurą fi110 na zewnątrz budynku. Tam trójnik na zewnątrz machniesz i puścisz tą rurę do wentylacji przy ścianie. Trójnik taki zrób, żeby to wyjście na górę miał fi110 i będzie cacy.

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwek 35

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Płaskocin
    Kod pocztowy
    99-414
    Posty
    51

    Domyślnie

    Część Wojtek napisalem ci parę wiadomości,odpisz jak będziesz mógł

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony