dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie tynki gipsowe - czym wygładzić

    Od kilku dni mam położone tynki gipsowe (maszynowo). Narazie sobie schną spokojnie. Tynki wyglądają chyba wyglądają ok. Jednak są tak jakby szorstkawe, przy czym wystarczy potrzeć dłonią i już się robię znacznie gładsze. Raczej nie planowałem robić gładźi - ale myślę że chyba już jak wyschną to trzeba je przed gruntowaniem trochę przetrzeć w takim wypadku...
    Dobrze myślę ? Czym to zrobić, żeby było bezpiecznie dla tynków, skutecznie i szybko ?
    Poniżej jakaś tam fotka tynków z bliska

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz je lekko szlifnąc jakąś szeroką pacą (raklą) tak aby te kamyki poodpadały.
    Jak chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze zastosuj farbę Kabe aquatex.
    https://mojahurtownia.eu/kabe/14089-...509289964.html
    Nie wymaga gruntowania, można malować nawet nie do końca wyschnięte, czyli 14 dniowe tynki. Paroprzepuszczalna. Można stosować do pomieszczeń mokrych. Głęboko matowa.
    Pierwsza klasa szorowalności.
    Wady. Trochę chlapie przy malowaniu wałkiem.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    A czy ta farba niweluje „niedociągnięcia” po tynkarzach? Tworzy jakaś delikatna strukturę?

  4. #4

    Domyślnie

    Jak wyschną - czyli za miesiąc albo i lepiej! - żyrafa, papier ścierny i jazda.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak wyschną - czyli za miesiąc albo i lepiej! - żyrafa, papier ścierny i jazda.
    A do tego jest jakiś dedykowany papier czy trzeba kupić jaki konkretny (jaka ziarnistość).
    No i tak pytanie: ile niewprawiony ktoś (czyli ja ) by to robiły w domku 130m2 mniej więcej ? Pytam bo widzę że wypożyczenie czegoś takiego to 100 zł / dzień. A widzę ze 500 że można już coś kupić,,,

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    A czy ta farba niweluje „niedociągnięcia” po tynkarzach? Tworzy jakaś delikatna strukturę?
    Wszystko zależy jakim wałkiem malujesz. Jak nawalisz strukturę to zakryje. Poza tym to jest farba głęboko matowa więc nie odbija światła więc nie zobaczysz niedoskonałości, chyba, że je podświetlisz.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał raryt Zobacz post
    A do tego jest jakiś dedykowany papier czy trzeba kupić jaki konkretny (jaka ziarnistość).
    No i tak pytanie: ile niewprawiony ktoś (czyli ja ) by to robiły w domku 130m2 mniej więcej ? Pytam bo widzę że wypożyczenie czegoś takiego to 100 zł / dzień. A widzę ze 500 że można już coś kupić,,,
    to jest złe rozwiązanie. Jak założysz za gruby papier to porysujesz i przetrzesz to co "blichowali " tynkarze. Jak za gładki to uzyskasz dokładnie to samo co zbierając to jakąś raklą np 450mm
    https://mojahurtownia.eu/41931-pdt_5...ka-flugger.jpg

  8. #8

    Domyślnie

    Pożyczyłbym od znajomego żyrafę i odkurzacz, kupił papier 180 lub 240 i zobaczył czy mam do tego talent.

  9. #9
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    przy dużej powierzchni najlepiej skorzystać z „żyrafy”, szlifowanie ręczne też jest oczywiście możliwe, jednak zajmie więcej czasu. Ziarnistość papieru najlepiej dopasować szlifując najpierw „na próbę” niewielki fragment ściany drobnoziarnistym papierem i stopniowo zwiększać ziarnistość, jeśli będzie to konieczne. Następnym krokiem jest dokładne odpylenie ścian i sufitów, a także odkurzenie podłogi. Do gruntowania można zastosować grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz® GU 40. Grunt jest łatwy w aplikacji, można go aplikować pędzlem, wałkiem lub poprzez natrysk. Dokładnie wiąże kurz i inne zabrudzenia, zwiększa przyczepność oraz zmniejsza chłonność podłoża.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony