dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 163
  1. #1

    Domyślnie Wysokie napięcie, jak obejść

    Wiem, że tych tematów już była masa, także rady typu zgłoś to do energetyki, obciąż faze, albo zmień ustawienia falownika sobie odpuśćcie. W skrócie mam jedną z trzech faz obciążoną i przy 263V fronius się wyłącza. Myślałem, żeby kupić inteligentne gniazdko i coś do niego podłączyć, żeby obniżyć napięcie w sieci, ale żeby go też nie tracić. Pomyślałem o akumulatorze z przetwornicą, tylko musiałby mieć chociaż 1000W, bo dopiero gdy włączyłem suszarkę 1800-2000w to obniżyło napięcie na fazie o 10V. Mogę wydać do 2000 zł. Grzałki nie zrobię, bo mam pompę ciepła, która mi grzeje wodę. Co polecacie? Czy są takie akumulatory z przetwornicą, z których później mógłbym odpalić np.telewizor?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    To nie takie proste. Obciążając akumulatorem sieć 2000W powiedzmy przez 5 godzin to akumulator musiał by mieć ponad 10 kWh. Energia zgromadzona wystarczyła by Ci na całą dobę . Falownik masz 1 czy 3 fazowy ?
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietre Zobacz post
    Wiem, że tych tematów już była masa, także rady typu zgłoś to do energetyki,
    Hehe skąd ja to znam , w tym roku to dramat , we wsi jakieś dofinansowanie było i wszyscy na dachy wrzucili ile się dało paneli , efekt : praktycznie co chwila wyłączające się falowniki ( mam dwa) . Napięcie momentami osiągało 262V (sic) kilkukrotne wzywanie PGE nic nie dało bo przyjeżdżali po kilku godzinach gdzie nasłonecznienie spadało i pokazywało 250V czyli wg nich w normie.. Kazali pisać pisma to może zamontują analizator. Problem z tym jest taki że jak nic nie pokaże (bo akurat będzie zachmurzenie) to trzeba zapłacić.

    Przypadkiem natknąłem się na to urządzenie :

    https://crgama.eu/strona-glowna/1-1-...-fazowego.html

    dzisiaj zostało zamontowane (tanie niestety nie jest), urządzenie obniża po stronie domu napięcie jeśli to przekroczy po stronie sieci 253 V. Z tego co wiem produkcja do sieci nie jest wówczas pełna (producent mówi że może spaść do ok 80%) , ale nie wyłączają się falowniki szczególnie że mam 3 fazowe więc przekroczenie na jednej fazie powoduje wyłączenie całego falownika.
    Dzisiaj widziałem że kilkukrotnie włączały się na różnych fazach ograniczenia , falowniki bez problemu działały.
    Tutaj jest źródło z którego korzystałem przy poszukiwaniach :
    https://www.youtube.com/watch?v=jAp-5K6kN5U
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Hehe skąd ja to znam , w tym roku to dramat , we wsi jakieś dofinansowanie było i wszyscy na dachy wrzucili ile się dało paneli , efekt : praktycznie co chwila wyłączające się falowniki ( mam dwa) . Napięcie momentami osiągało 262V (sic) kilkukrotne wzywanie PGE nic nie dało bo przyjeżdżali po kilku godzinach gdzie nasłonecznienie spadało i pokazywało 250V czyli wg nich w normie.. Kazali pisać pisma to może zamontują analizator. Problem z tym jest taki że jak nic nie pokaże (bo akurat będzie zachmurzenie) to trzeba zapłacić.

    Przypadkiem natknąłem się na to urządzenie :

    https://crgama.eu/strona-glowna/1-1-...-fazowego.html

    dzisiaj zostało zamontowane (tanie niestety nie jest), urządzenie obniża po stronie domu napięcie jeśli to przekroczy po stronie sieci 253 V. Z tego co wiem produkcja do sieci nie jest wówczas pełna (producent mówi że może spaść do ok 80%) , ale nie wyłączają się falowniki szczególnie że mam 3 fazowe więc przekroczenie na jednej fazie powoduje wyłączenie całego falownika.
    Dzisiaj widziałem że kilkukrotnie włączały się na różnych fazach ograniczenia , falowniki bez problemu działały.
    Tutaj jest źródło z którego korzystałem przy poszukiwaniach :
    https://www.youtube.com/watch?v=jAp-5K6kN5U
    Ciekawy opis , nic nie przedstawiający , obniża na dom , energia idzie w sieć lecz nie podnosi napięcia.
    Jak nie poznam zasady działania to nie dam za to złamanego grosza.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    To nie takie proste. Obciążając akumulatorem sieć 2000W powiedzmy przez 5 godzin to akumulator musiał by mieć ponad 10 kWh. Energia zgromadzona wystarczyła by Ci na całą dobę . Falownik masz 1 czy 3 fazowy ?
    3 fazowy

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietre Zobacz post
    3 fazowy
    A co będzie jak zacznie się to samo na pozostałych dwóch fazach. Kolejne 20 kWh akumulatory . Teraz jak opróżnić te 30 kWh w ciągu jednej nocy.
    Samochód elektryczny mógł by być dobrym rozwiązaniem tylko trzeba by dużo jeździć i w godzinach szczytu produkcji ładować.
    Ostatnio edytowane przez cangi80 ; 24-04-2022 o 19:57
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    dwuch
    Aż zęby bolą...
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Ciekawy opis , nic nie przedstawiający , obniża na dom , energia idzie w sieć lecz nie podnosi napięcia.
    Jak nie poznam zasady działania to nie dam za to złamanego grosza.
    Można poczytać komentarze pod tym filmem
    https://www.youtube.com/watch?v=jAp-5K6kN5U
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietre Zobacz post
    Wiem, że tych tematów już była masa, także rady typu zgłoś to do energetyki, obciąż faze, albo zmień ustawienia falownika sobie odpuśćcie. W skrócie mam jedną z trzech faz obciążoną i przy 263V fronius się wyłącza. Myślałem, żeby kupić inteligentne gniazdko i coś do niego podłączyć, żeby obniżyć napięcie w sieci, ale żeby go też nie tracić. Pomyślałem o akumulatorze z przetwornicą, tylko musiałby mieć chociaż 1000W, bo dopiero gdy włączyłem suszarkę 1800-2000w to obniżyło napięcie na fazie o 10V. Mogę wydać do 2000 zł. Grzałki nie zrobię, bo mam pompę ciepła, która mi grzeje wodę. Co polecacie? Czy są takie akumulatory z przetwornicą, z których później mógłbym odpalić np.telewizor?
    Możesz zainstalować sobie w domu takie coś.

    https://allegro.pl/oferta/stabilizat...21a14291fbf951

    Są większej i mniejszej mocy, jedno i 3 fazowe.
    Te urządzenia są legalne tylko co powie na to Twój ZE?
    Ich podnoszenie napięcia w sieci żeby powyłączać inwertery na Ciebie już nie zadziała.
    Ostatnio edytowane przez stos ; 23-04-2022 o 21:45

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Możesz zainstalować sobie w domu takie coś.

    https://allegro.pl/oferta/stabilizat...21a14291fbf951

    Są większej i mniejszej mocy, jedno i 3 fazowe.
    Te urządzenia są legalne tylko co powie na to Twój ZE?
    Ich podnoszenie napięcia w sieci żeby powyłączać inwertery na Ciebie już nie zadziała.
    Nie przewidziano w nim, że napięcie w sieci może być teraz wyższe niz 255 V.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Nie przewidziano w nim, że napięcie w sieci może być teraz wyższe niz 255 V.
    Pierdzielenie nie przewidziano że moje 20 letnie Sejczento ma 26503km, przebieg dziś zwiększył się o 2km... Bo pojechałem z żoną na "spacer", przykryłem pokrowcem i do przyszłego lata stoi. No jeszcze przegląd będzie więc dojdzie 4km. za 20 lat wyjedzie na miasto
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Nie przewidziano w nim, że napięcie w sieci może być teraz wyższe niz 255 V.
    Ale to tylko oznacza że przy napięciu w sieci 265V w domu będzie 240V zamiast 230V.
    Poza tym, zakres napięć można dogadać z producentem tego ustrojstwa.

  13. #13

    Domyślnie

    Dotychczas taka sytuacja jak na zdjęciu to była u mnie norma , jakoś PGE się tym bardzo nie przejmuje ( w domu na wszystkich droższych urządzeniach mam stabilizatory lub UPS)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	licznik.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	459133
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Dotychczas taka sytuacja jak na zdjęciu to była u mnie norma , jakoś PGE się tym bardzo nie przejmuje ( w domu na wszystkich droższych urządzeniach mam stabilizatory lub UPS)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	licznik.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	459133
    Dlaczego PGE miało by się tym przejmować?
    Wszystkie inwertery PV się potulnie wyłączają, klienci zamiast wysyłać do sieci kupują od nich energię a ich rachunki rosną z powodu większego zużycia niż gdyby w sieci było 230V.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Przypadkiem natknąłem się na to urządzenie :

    https://crgama.eu/strona-glowna/1-1-...-fazowego.html

    dzisiaj zostało zamontowane (tanie niestety nie jest), urządzenie obniża po stronie domu napięcie jeśli to przekroczy po stronie sieci 253 V. Z tego co wiem produkcja do sieci nie jest wówczas pełna (producent mówi że może spaść do ok 80%) , ale nie wyłączają się falowniki szczególnie że mam 3 fazowe więc przekroczenie na jednej fazie powoduje wyłączenie całego falownika.
    Dzisiaj widziałem że kilkukrotnie włączały się na różnych fazach ograniczenia , falowniki bez problemu działały.
    Tutaj jest źródło z którego korzystałem przy poszukiwaniach :
    https://www.youtube.com/watch?v=jAp-5K6kN5U
    #fotowoltaika #panelefotowoltaiczne #wysokienapięcie
    Uwaga OSZUSTWO. Obniży napięcie, ale zapłacisz karę 100 tys. zł.
    https://www.youtube.com/watch?v=nadEi6lOm-Q
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    #fotowoltaika #panelefotowoltaiczne #wysokienapięcie
    Uwaga OSZUSTWO. Obniży napięcie, ale zapłacisz karę 100 tys. zł.
    https://www.youtube.com/watch?v=nadEi6lOm-Q
    Ciekawe w jaki sposób ZE będzie wiedział która instalacja, we wsi posiadającej ich kilkanaście, ma to urządzenie?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Uwaga OSZUSTWO. ]
    Ja bez żadnego urządzenia miałem 262V, 7 interwencji w PGE i mają to w d..... Urządzenie włącza się wtedy kiedy JUŻ jest napięcie niezgodne z normą (powyżej 253V) , przy dopuszczalnych parametrach (do 253V) się nie włącza.
    Tak niektórzy robią przestawiając inwerter na region DE i mają do max 264V jak pamiętam
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Ja bez żadnego urządzenia miałem 262V, 7 interwencji w PGE i mają to w d..... Urządzenie włącza się wtedy kiedy JUŻ jest napięcie niezgodne z normą (powyżej 253V) , przy dopuszczalnych parametrach (do 253V) się nie włącza.
    Tak niektórzy robią przestawiając inwerter na region DE i mają do max 264V jak pamiętam
    To nie jest tak, że sąsiedzi mają podobne urządzenia i dlatego napięcie w sieci jest pond dopuszczalne 253 V ?
    Twoje urządzenie też generuje dodatkowe napięcie ponad 253 V ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To nie jest tak, że sąsiedzi mają podobne urządzenia i dlatego napięcie w sieci jest pond dopuszczalne 253 V ?
    a skąd ja to mogę wiedzieć ? po to zgłaszałem gamoniom z PGE aby to sprawdzili ale mają to w D...
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ciekawe w jaki sposób ZE będzie wiedział która instalacja, we wsi posiadającej ich kilkanaście, ma to urządzenie?
    Może inteligentny licznik będzie pokazywał napięcie na każdej z faz powyżej 253 V i jednocześnie energię przekazywaną do sieci?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony