dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 9
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 163
  1. #81

    Domyślnie

    ZE może wszystko. Czyli nie obniży napięcia. Za to samo nagle staje się poszkodowanym. Także taki Janusz biznesu z przewagą januszerki i prawnikami.

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Na wysokie napięcie jedyna skuteczna metoda to zgłaszanie do ZE telefonicznie wysokiego napięcia gdy przekracza 253V aby przyjęto zgłoszenie i wysłano ekipę z Posterunku Energetycznego-jak się dobrze trafi to obniżają(przynajmniej w PGE ja 2gi raz bez problemu załatwiłem obniżenie napięcia bez żadnych rejestratorów itd. wystarczył 1 telefon, rozmowa z infolinią i miła atmosfera rozmowy z ekipą interwencyjną, a muszę dodać, że w obu przypadkach zgłosiłem problem po dosłownie 1 wyłączeniu falownika!).

    Wszelkie grzałki, automaty włąćzające coś to tylko prowizorka bez prawa działania na dłuższą metę-druga sprawa, że zużywająć sztucznie produkowana enegię gdy nie jest to konieczne(grzanie bojlera bez potrzeby) ogranicza znacznie ilość zmagazynowanej enegrii do obioru w sezonie niesłonecznym, a przeciez nie taki jest zamysł.

    P.S. poprzednio nawet nie zerkli na falownik, a teraz już "przeklikali" ustawienia-mają nakaz weryfikacji czy normy są ustwione wedle wymogów.
    Ostatnio edytowane przez Dariusz1983 ; 08-05-2022 o 16:55
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz1983 Zobacz post
    Na wysokie napięcie jedyna skuteczna metoda to zgłaszanie do ZE telefonicznie wysokiego napięcia gdy przekracza 253V aby przyjęto zgłoszenie i wysłano ekipę z Posterunku Energetycznego-jak się dobrze trafi to obniżają(przynajmniej w PGE ja 2gi raz bez problemu załatwiłem obniżenie napięcia bez żadnych rejestratorów itd. wystarczył 1 telefon, rozmowa z infolinią i miła atmosfera rozmowy z ekipą interwencyjną, a muszę dodać, że w obu przypadkach zgłosiłem problem po dosłownie 1 wyłączeniu falownika!).

    Wszelkie grzałki, automaty włąćzające coś to tylko prowizorka bez prawa działania na dłuższą metę-druga sprawa, że zużywająć sztucznie produkowana enegię gdy nie jest to konieczne(grzanie bojlera bez potrzeby) ogranicza znacznie ilość zmagazynowanej enegrii do obioru w sezonie niesłonecznym, a przeciez nie taki jest zamysł.

    P.S. poprzednio nawet nie zerkli na falownik, a teraz już "przeklikali" ustawienia-mają nakaz weryfikacji czy normy są ustwione wedle wymogów.
    U mnie PGE ustawiło na transformatorze wysokie napięcie i mają zgłaszających "w głębokim poważaniu".
    Można zgłaszać tysiąc razy a w odpowiedzi "słodka" panienka ci powie żebyś wyłączył swoją fotowoltaikę. Nawet jak zadzwonisz o 9 wieczorem w lutym.

    P.S. do Twojego P.S.
    Gdyby utrzymywali napięcie w normie, czyli 230V, to nie trzeba by było na nic zerkać bo napięcie by nigdy nie przekroczyło 253V.
    Napięcie utrzymują wysoko żeby więcej zarobić i wyłączać falowniki.

    Argument że utrzymują na trafo wysokie napięcie żeby na końcu linii nie spaść poniżej 207V jest bez sensu bo jeśli jest taka sytuacja to ta linia nie spełnia żadnych norm i powinna być naprawiona.
    Ostatnio edytowane przez stos ; 08-05-2022 o 17:40

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Akurat w moim przypadku to na tym samym słupie co ja wisi 14kW na zachód, naprzeciwko bodaj 6,7kW a jesteśmy ostatni na linii od transformatora-sieć jest w opłakanym stanie-nowe kilkadziesiąt metrów pożądnych kabli od transformatora jedynie do głównej drogi, a tu już "kabelki jak od choinki" porównując do miasteczka 20km odemnie, bo tam wsio nowe wymienione, a u mnie na wsi...szkoda gadać.
    Napięcie wieczorkiem było dotychczas po poprzednim obniżeniu w okolicach 225-230V u mnie ale instalacje/zerowa niemal autokonsumpcja u sąsiadów(puste chałupy w ciągu dnia ale na zime się ma zbierać-ciekawe jak mają ciągłe restarty) i stan sieci robi obecnie taki bajzel, że z wieczornych/porannych 225-230V u mnie wzrastalo do 252,8V aż do dzisiejszych 255V w szczycie produkcji no i restart. Część sąsiadów to nawet nie ma pojęcia czy i ile razy im dziennie padła instalacja(za wysokie napięcie), a wiem dokłądnie, że takie pady mieli kilka razy dziennie(widzę po napięciach)-porównując ich uzyski do moich łatwo zauważyć, że coś u nich nie teges jest no ale "panie zamuntowaly i powiedziały, że bedzie dziołać-jo sie nie znom, apki nie mom-w sumie nie mum pojincia co to je i z czym sie to je ale modne było tośmy założyli".

    U mnie od poprzedniego obniżenia trzymało się dobrze(mała instalacja, grube kable oraz mała odległość od słupa+energożerne prace w ramach autokonsumpcji powodowały, że nim u mnie falownik się miał zrestartować to padły wczesniej te większe instalacje więc nie miał falownik już powodu do wyłączenia)-tak było do dziś. Jak mi dziś padł raz(jak i poprzedniio po 1 restarcie zgłosiłem problem) to temat złosiłem i ogarnęli. Niestety ale jak wszystko zalezy od ludzi na jakich się trafi-ja mam fart, bo i infolinia i Pogotowie Energetyczne pomaga skutecznie ale rozumiem, że nie wszędzie tajk jest. Załatwiając sobie obniżenie napięcia przy okazji i sąsiadom pomogłem co nawet się nie interesują tym w co hajs włożyli...
    Ostatnio edytowane przez Dariusz1983 ; 08-05-2022 o 19:22
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz1983 Zobacz post
    Akurat w moim przypadku to na tym samym słupie co ja wisi 14kW na zachód, naprzeciwko bodaj 6,7kW a jesteśmy ostatni na linii od transformatora-sieć jest w opłakanym stanie-nowe kilkadziesiąt metrów pożądnych kabli od transformatora jedynie do głównej drogi, a tu już "kabelki jak od choinki" porównując do miasteczka 20km odemnie, bo tam wsio nowe wymienione, a u mnie na wsi...szkoda gadać.
    Napięcie wieczorkiem było dotychczas po poprzednim obniżeniu w okolicach 225-230V u mnie ale instalacje/zerowa niemal autokonsumpcja u sąsiadów(puste chałupy w ciągu dnia ale na zime się ma zbierać-ciekawe jak mają ciągłe restarty) i stan sieci robi obecnie taki bajzel, że z wieczornych/porannych 225-230V u mnie wzrastalo do 252,8V aż do dzisiejszych 255V w szczycie produkcji no i restart. Część sąsiadów to nawet nie ma pojęcia czy i ile razy im dziennie padła instalacja(za wysokie napięcie), a wiem dokłądnie, że takie pady mieli kilka razy dziennie(widzę po napięciach)-porównując ich uzyski do moich łatwo zauważyć, że coś u nich nie teges jest no ale "panie zamuntowaly i powiedziały, że bedzie dziołać-jo sie nie znom, apki nie mom-w sumie nie mum pojincia co to je i z czym sie to je ale modne było tośmy założyli".

    U mnie od poprzedniego obniżenia trzymało się dobrze(mała instalacja, grube kable oraz mała odległość od słupa+energożerne prace w ramach autokonsumpcji powodowały, że nim u mnie falownik się miał zrestartować to padły wczesniej te większe instalacje więc nie miał falownik już powodu do wyłączenia)-tak było do dziś. Jak mi dziś padł raz(jak i poprzedniio po 1 restarcie zgłosiłem problem) to temat złosiłem i ogarnęli. Niestety ale jak wszystko zalezy od ludzi na jakich się trafi-ja mam fart, bo i infolinia i Pogotowie Energetyczne pomaga skutecznie ale rozumiem, że nie wszędzie tajk jest. Załatwiając sobie obniżenie napięcia przy okazji i sąsiadom pomogłem co nawet się nie interesują tym w co hajs włożyli...
    U mnie o 3 w nocy jest 250V.
    Raz wieczorem było 254V i jak zadzwoniłem pani z 991 powiedziała żebym wyłączył fotowoltaikę to mi napięcie spadnie.
    Ja jestem prawie na końcu 1000 metrowej linii i jestem jedyną instalacją PV na tej linii.
    Ta linia to 4 aluminiowe gołe kabelki 50mm2 z "węzełkami" po jej zerwaniu co 100-200m. W jednym miejscu są nawet dwa w odległości 1 metra od siebie.
    Ta instalacja pamięta czasy elektryfikacji wsi.
    Kierownik dystrybucji powiedział mi że nie mogą założyć grubszych kabli bo będą też musieli wymienić słupy. Te które są teraz nie wytrzymają obciążenia grubszego kabla.
    Nie przeszkadza im to jednak co roku przyłączać do niej kilka nowych domów bo ludzie się przenoszą z miasta na wieś.

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Zastanawia mnie co jest powodem "upartości" ZE skoro jesteś ostatni(jak ja) na linii-przecież jak by ustawili napięcie tak aby u Ciebie było wieczorem sporo niżej niż obecnie to i u wszytskich bliżej trafo będzie tylko wyżej, bo jak Ty masz w nocy 254V to ile mają sąsiedzi wcześniej:260V?...tak sobie myślę-może zadzwoń w dzień (jak wysokie napięcie będzie) wymuś przyjazd ekipy(podaj argumenty typu: światło mruga, sprzęt dziwnie działa itd.) i tak po ludzku pogadaj(może nawet pomyśl o "jakimś załączniku" dla Panów za pomoc-wiesz jak mawiają "za 2dychy nic nie załatwisz ale za flaszke niemal wszytsko").
    A chociaż dotychczas ktoś przyjeżdzał do Ciebie na zgłoszenia czy nie?

    Jest gdzieś jakaś mapa grubości kabli na ulicach?
    Ostatnio edytowane przez Dariusz1983 ; 09-05-2022 o 08:41
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz1983 Zobacz post
    Zastanawia mnie co jest powodem "upartości" ZE skoro jesteś ostatni(jak ja) na linii-przecież jak by ustawili napięcie tak aby u Ciebie było wieczorem sporo niżej niż obecnie to i u wszytskich bliżej trafo będzie tylko wyżej, bo jak Ty masz w nocy 254V to ile mają sąsiedzi wcześniej:260V?...tak sobie myślę-może zadzwoń w dzień (jak wysokie napięcie będzie) wymuś przyjazd ekipy(podaj argumenty typu: światło mruga, sprzęt dziwnie działa itd.) i tak po ludzku pogadaj(może nawet pomyśl o "jakimś załączniku" dla Panów za pomoc-wiesz jak mawiają "za 2dychy nic nie załatwisz ale za flaszke niemal wszytsko").
    A chociaż dotychczas ktoś przyjeżdzał do Ciebie na zgłoszenia czy nie?

    Jest gdzieś jakaś mapa grubości kabli na ulicach?
    Napisałem że jestem "prawie ostatni" i to robi dużą różnicę.
    Ostatnie jest gospodarstwo rolne w którym mieszkają 3 rodziny.
    Przy braku Słońca jak oni obciążą linię to napięcie potrafi spaść do 180V na jednej fazie.
    Nawet jak jest Słońce napięcie utrzymuje się około 210V.
    Pomiędzy mną a transformatorem są głównie domy letniskowe i może ze 3 domy w których ktoś mieszka na stałe.
    Dlatego w nocy napięcie podnosi się prawie do ustawionego na transformatorze bo obciążenie sieci jest małe.
    Te 254V było raz zaraz po jakiejś robocie na sieci SN.
    Rozbawiła mnie wtedy pani z 991 swoją sugestią żebym wyłączył w nocy PV to mi napięcie spadnie.
    Dyskutowanie z lokalnym posterunkiem PGE jest trudne bo oni zwyczajnie nie mają pieniędzy na to co trzeba zrobić.
    Dwa lata temu dostali kilometr kabla 70mm2 i mieli linię wymienić ale nie było pieniędzy na wynajęcie firmy do tej roboty a po roku się okazało że z tego kilometra zostało tylko 400m bo reszta poszła na inne cele.
    Pociągnęli więc te 400m od transformatora do pierwszego rozgałęzienia linii równolegle do istniejących przewodów.
    Ten nowy kabel miał zasilić 40 domów na dłuższej odnodze (w tym mój) a ten stary 8 domów na krótszej.
    Dopiero za 3 podejściem udało im się to zrobić bo dwa pierwsze odwołano z powodu braku pracowników (wysłano ich na przymusowy urlop żeby nie płacić im nadgodzin).
    Z pomiarów wynikało że ta zmiana niczego nie poprawiła. Nie chciało mi się wierzyć więc poszedłem zobaczyć co zrobili.
    Nie zadziałało bo podłączyli nowy kabel do tej krótszej odnogi i 8 letniskowych domków miało wspaniałe napięcie.
    Zrobiłem zdjęcia i wysłałem do kierownika dystrybucji. Nic to nie dało.
    Dopiero moja osobista wizyta przyniosła rezultat. Na szczęście już wpuszczali do budynku bo się obostrzenia "pandemiczne" zmieniły.
    Zajęło im miesiąc aby swoje "bubu" naprawić.
    Sytuacja się nieznacznie poprawiła.
    Napięcie już nie spada do 180V tylko do 190V.
    Żeby PV nie podbijało napięcia w południowe godziny ładuję akumulator a nie od rana.
    Ostatnio edytowane przez stos ; 09-05-2022 o 10:04

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Słowem-współczuję, bo Masz ultra słabe warunki na sieci i do tego delikatnie ujmując słaby Posterunek Energetyczny/brak hasju na cokolwiek w kierunku poprawy...faktycznie zostaje tylko autokonsumpcja, bo lata miną zanim cokolwiek zrobią...niestety bywa i tak.

    Tak czy inaczej musowi ich cisnąć aby zmodernizowali sieć skoro takie mega spadki/wzrosty napięcia powyżej/poniżej norm są dzień/noc-ale tu trzeba sąsiadów skrzyknąć aby nacisk był większy-lecz z tyn mnoże być bardzo różnie, bo jedni zero pojęcia a inni moga to mieć w nosie bo przecie prąd jest.
    Ostatnio edytowane przez Dariusz1983 ; 09-05-2022 o 11:10
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz1983 Zobacz post
    Słowem-współczuję, bo Masz ultra słabe warunki na sieci i do tego delikatnie ujmując słaby Posterunek Energetyczny/brak hasju na cokolwiek w kierunku poprawy...faktycznie zostaje tylko autokonsumpcja, bo lata miną zanim cokolwiek zrobią...niestety bywa i tak.

    Tak czy inaczej musowi ich cisnąć aby zmodernizowali sieć skoro takie mega spadki/wzrosty napięcia powyżej/poniżej norm są dzień/noc-ale tu trzeba sąsiadów skrzyknąć aby nacisk był większy-lecz z tyn mnoże być bardzo różnie, bo jedni zero pojęcia a inni moga to mieć w nosie bo przecie prąd jest.
    Kierownik posterunku mi powiedział że jeszcze w zeszłym roku miał 3000 w "kasie" na szybkie wydatki, teraz ma 100zł.
    Dlatego kiedy wywaliło fazę, na wymianę bezpiecznika czekaliśmy 30 godzin.

    Ja ich cisnę a oni przysyłają kolejną ekipę żeby z mojego licznika ściągnęła dane i następnie przysyłają mi oficjalne pismo że wszystko jest zgodne z Rozporządzeniem. Napięcia są w normie.
    Ja się nie dziwię że tak piszą bo norma jest tak napisana żeby zawsze było "zgodnie"

  10. #90

    Domyślnie

    Uzyskałem dostęp instalatorski do mojego falownika. Chciałbym postąpić według tego poradnika https://forum-foxess.pro/community/f...nikach-foxess/ by zwiększyć produkcję mocy biernej.
    Za która moc bierna nie płaci kary prosument? A dwa, w komentarzach pod artykułem napisano, że w tekście pomylono pojemnościową z indukcyjną. Chodzi o pojęcia Fixedcosphihysteresis i Fixedcosphiahead.
    Nie wiem czy to coś pomoże, gdyż nawet na wyłączonym falowniku mam często 257V.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 14-06-2022 o 12:10
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Uzyskałem dostęp instalatorski do mojego falownika. Chciałbym postąpić według tego poradnika https://forum-foxess.pro/community/f...nikach-foxess/ by zwiększyć produkcję mocy biernej.
    Za która moc bierna nie płaci kary prosument? A dwa, w komentarzach pod artykułem napisano, że w tekście pomylono pojemnościową z indukcyjną. Chodzi o pojęcia Fixedcosphihysteresis i Fixedcosphiahead.
    Nie wiem czy to coś pomoże, gdyż nawet na wyłączonym falowniku mam często 257V.
    Jeszcze jak na razie gospodarstwa domowe nie płacą kary ani za bierną pojemnościową ani za indukcyjną.
    Natomiast jako firma możesz mieć naliczaną karę zza energię pobraną indukcyjną powyżej współczynnika tg fi > 0,4, chyba że w umowie jest i niżej i każdą ilość pojemnościowej

    Jeśli falownik wyłączony a napięcie 257 to żadna bierna z tego falownika nic nie pomoże i już napięcia nie obniży
    Ostatnio edytowane przez Jancia ; 14-06-2022 o 13:14

  12. #92

    Domyślnie

    Tu już tylko chodzi o to, by opóźnić wyłączenie falownika. Licznik na osobę prywatną.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hemidall

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    32-048
    Posty
    46

    Domyślnie

    W inwerterach (a przynajmniej w moim) jest możliwość ustawienia cos fi w kierunku mocy indukcyjnej po przekroczeniu określonego napięcia w sieci.
    Teoretycznie, pozwala to na zmniejszenie skutecznego napięcia w sieci, poprzez produkcję energii biernej indukcyjnej.
    Wydaje mi się, że taki właśnie był cel owego mechanizmu. Co więcej, składając wniosek o przyłączenie do sieci, Tauron we wniosku zawarł taki punkt, w którym należy określić jak wygląda cos fi w funkcji napięcia. Wybierało się tam jedną z opcji.
    Reasumując, wydaje mi się, że gdyby w danej okolicy, wszyscy użytownicy danej sieci energetycznej posiadający inwertery, ustawiliby sobie poprawnie inwertery w/g tej koncepcji, to sytuacja wyglądałaby o wiele lepiej. Co prawda nie nabijemy w ten sposób liczników, bo bierna indukcyjna nie jest zliczana, ale przynajmniej unikniemy albo przynajmniej zmniejszymy ilość przypadków wyłączania inwerterów.

    Od razu dodam że tego typu zmian nie powinni robić ludzie bez wiedzy - po omacku. Ustawienie cos fi w drugą stronę - na bierną pojemnościową jest z tego co wiem karalne.

    Czy ktoś na forum spotkał się z takim rozwiązaniem?

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hemidall

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    32-048
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Uzyskałem dostęp instalatorski do mojego falownika. Chciałbym postąpić według tego poradnika https://forum-foxess.pro/community/f...nikach-foxess/ by zwiększyć produkcję mocy biernej.
    Za która moc bierna nie płaci kary prosument? A dwa, w komentarzach pod artykułem napisano, że w tekście pomylono pojemnościową z indukcyjną. Chodzi o pojęcia Fixedcosphihysteresis i Fixedcosphiahead.
    Nie wiem czy to coś pomoże, gdyż nawet na wyłączonym falowniku mam często 257V.
    Nie zauważyłęm że zacząłeś już ten temat....
    no właśnie rzuć okiem na wnioski np taurona i ustaw zgodnie z nimi. Tyle że bez podobnej akcji wśród Twoich sąsiadów, wydaje mi się że efektu nie zobaczysz - zawsze ktoś podbije napięcie i wyłączy inwertery sąsiadów.

  15. #95

    Domyślnie

    https://youtu.be/RS1_hwU7zp4

    https://youtu.be/Y8gDhK8zNlI

    Ktoś w temacie, może wie, co tam włożono?
    Przypuszczam, że to jest dosyć proste.
    SSR plus jakieś sterowanie?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  16. #96

    Domyślnie

    Odświeżam temat.
    Zapisałem się na to urządzenie.
    Najpierw miało być dostępne we wrześniu. Później w grudniu. Potem marcu, a teraz to już nie wiadomo kiedy.
    Wolę nie dodawać własnego komentarza.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Ktoś w temacie, może wie, co tam włożono?
    Przypuszczam, że to jest dosyć proste.
    SSR plus jakieś sterowanie?
    Masz rację SSR taki do 40-80A ale ja preferuję inne 100 i radiator - a tylko dlatego bo się mniej grzeją i "wybebeszony" trójfazowy kontroler nad i pod napięciowy tzw nadprądowy woltomierz ochronny dostępny na Alli
    ale widzę że w pl też jest masowo dostępny
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 22-03-2023 o 21:29
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #98

    Domyślnie

    Dzięki za wskazówki.
    Poszukam.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 23-03-2023 o 05:50
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #99
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Ja zrobiłem po swojemu. Serwer HA, a na nim ESPHOME(sterowanie kontrollerem ESP), NODERED(automatyzacja),INFLUXDB (baza danych) + licznik modbus. Do tego 3 przekażniki SSR i grzałka 3x2kW. Ograniczyło to wyłączanie falowników (mam 2) do minimum, niestety sąsiedzi (lub jeden) perfidnie mają ustawione swoje falowniki na 260V widać to po napięciach.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	332381534_739987337499068_6268158264614405170_n.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	464378   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	332110351_556131849814768_6836502312321547602_n.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	464379  
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  20. #100
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    https://youtu.be/RS1_hwU7zp4

    https://youtu.be/Y8gDhK8zNlI

    Ktoś w temacie, może wie, co tam włożono?
    Przypuszczam, że to jest dosyć proste.
    SSR plus jakieś sterowanie?
    Po filmiku widać, że to też jest postawione na home assistant...
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

Strona 5 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony