dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 163
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Może inteligentny licznik będzie pokazywał napięcie na każdej z faz powyżej 253 V i jednocześnie energię przekazywaną do sieci?
    Ale w jaki sposób te informacje mają zidentyfikować posiadacza tego urządzenia?
    Napięcie w sieci nie jest związane tylko z tym odbiorcą/prosumentem a energia oddawana do sieci nie przekracza mocy zainstalowanej w PV.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Może inteligentny licznik będzie pokazywał napięcie na każdej z faz powyżej 253 V i jednocześnie energię przekazywaną do sieci?
    Do tego potrzebny jest też czas , falownik wyłącza się jeśli napięcie powyżej 253V występuje przez 10 min ,te normy są różne w różnych krajach (niektórzy instalatorzy ustawiają region Niemiec gdzie te przepisy są inne ) temat nie jest trywialny być może dlatego mnie olewają. Falowniki powinny się wyłączyć natychmiast jeśli napięcie przekroczy 264V
    W lany poniedziałek przy pięknej pogodzie miałem 27 ( słownie : dwadzieścia siedem) włączeń falownika i napięcie przy wyłączonych falownikach 262V ( screen podałem wcześniej)
    Dodam że moja instalacja ma 7 lat dotychczas nie było takich problemów , drugi falownik był dołożony 2 lata temu i dopiero w tym roku jest taka jazda.
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 24-04-2022 o 18:39
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Do tego potrzebny jest też czas , falownik wyłącza się jeśli napięcie powyżej 253V występuje przez 10 min ,te normy są różne w różnych krajach (niektórzy instalatorzy ustawiają region Niemiec gdzie te przepisy są inne ) temat nie jest trywialny być może dlatego mnie olewają. Falowniki powinny się wyłączyć natychmiast jeśli napięcie przekroczy 264V
    W lany poniedziałek przy pięknej pogodzie miałem 27 ( słownie : dwadzieścia siedem) włączeń falownika i napięcie przy wyłączonych falownikach 262V ( screen podałem wcześniej)
    Dodam że moja instalacja ma 7 lat dotychczas nie było takich problemów , drugi falownik był dołożony 2 lata temu i dopiero w tym roku jest taka jazda.
    Jakie napięcie sieci masz w nocy?

  4. #24

    Domyślnie

    W moim ZE wiedzą, że Janusze ustawiają falowniki na wyższe napięcia i zaczynają wyrywkowo jeździć i mierzyć napięcia, na razie na odczepach trafostacji. Kumpel mówi, że na razie typują najbardziej zagrożone trafa i prawdopodobnie będą próbować łapać Januszy, bo to może być żyła złota - odszkodowania, zrzucenie winy na niestabilność sieci itp.
    Będzie ciekawie
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jakie napięcie sieci masz w nocy?
    220-230 (zależy od fazy)

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    W moim ZE wiedzą, że Janusze ustawiają falowniki na wyższe napięcia i zaczynają wyrywkowo jeździć i mierzyć napięcia, na razie na odczepach trafostacji.
    u mnie właśnie tak mierzyli i mówią że mają 245V na trafo i wg nich wszystko jest ok , Byli też u mnie i raz przy nich pokazało 254V i nic
    Co do znalezienia takiego delikwenta to nie jest prosta sprawa , nie bez powodu montują rejestratory bo inaczej nie potrafią diagnozować mimo że mają liczniki inteligentne
    To co piszesz jest też ciekawe bo jak im się zgłasza to mają w d..pie, a teraz nagle są zainteresowani ? przypuszczam że wątpie ....

    Rozwiązaniem jet modernizacja infrastruktury lub magazyn energii ( taki właśnie planuje ale to wydatek 25k więc gruba kasa)
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 24-04-2022 o 19:39
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Hehe skąd ja to znam , w tym roku to dramat , we wsi jakieś dofinansowanie było i wszyscy na dachy wrzucili ile się dało paneli , efekt : praktycznie co chwila wyłączające się falowniki ( mam dwa) . Napięcie momentami osiągało 262V (sic) kilkukrotne wzywanie PGE nic nie dało bo przyjeżdżali po kilku godzinach gdzie nasłonecznienie spadało i pokazywało 250V czyli wg nich w normie.. Kazali pisać pisma to może zamontują analizator. Problem z tym jest taki że jak nic nie pokaże (bo akurat będzie zachmurzenie) to trzeba zapłacić.

    Przypadkiem natknąłem się na to urządzenie :

    https://crgama.eu/strona-glowna/1-1-...-fazowego.html

    dzisiaj zostało zamontowane (tanie niestety nie jest), urządzenie obniża po stronie domu napięcie jeśli to przekroczy po stronie sieci 253 V. Z tego co wiem produkcja do sieci nie jest wówczas pełna (producent mówi że może spaść do ok 80%) , ale nie wyłączają się falowniki szczególnie że mam 3 fazowe więc przekroczenie na jednej fazie powoduje wyłączenie całego falownika.
    Dzisiaj widziałem że kilkukrotnie włączały się na różnych fazach ograniczenia , falowniki bez problemu działały.
    Tutaj jest źródło z którego korzystałem przy poszukiwaniach :
    https://www.youtube.com/watch?v=jAp-5K6kN5U

    Możesz przedstawić fotki tego urządzenia?, jak rozumiem masz to u siebie, gdzie to zamontowałeś, jakimi przewodami podłączyłeś a najlepiej to fotki co znajduje się wewnątrz

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    W moim ZE wiedzą, że Janusze ustawiają falowniki na wyższe napięcia i zaczynają wyrywkowo jeździć i mierzyć napięcia, na razie na odczepach trafostacji. Kumpel mówi, że na razie typują najbardziej zagrożone trafa i prawdopodobnie będą próbować łapać Januszy, bo to może być żyła złota - odszkodowania, zrzucenie winy na niestabilność sieci itp.
    Będzie ciekawie
    Kwestie napięcia na odczepkach mnie średnio interesują, wszystko co za moim domem i za licznikiem należy do ZE, a nie do mnie - zapis w umowie tak mówi. Zaczepy se mogą mierzyć do mnie do chałupy wejść nie mogą bo 193KK im to uniemożliwia, może wejść tylko straż pożarna jak się u mnie pali i brama jest zamknięta, lub Policja o ile ta znajdzie wagę dilerską pod płotem i stertę tzw. dilerek. Bez nakazu... wejdzie Policja ale ma 7 dni na dostarczenie nakazu, nie dostarczy sąd i niestety "Państwo" a raczej mieszkańcy za to płacą. A czy Policja będzie sprawdzać napięcie śmiem wątpić raczej będą szukali bimbrowni, plantacji zioła, czy laboratorium narkotykowego.
    Ludzie niestety o tym nie wiedzą i wpuszczają nawet akwizytorów, a Policja jak zwykle na "dzień dobry" pyta czy może wejść. Jeśli odpowiedzie TAK mogą robisz wszystko łącznie z przeszukaniem. Jeśli powiecie NIE i poprosicie o podstawę prawną/nakaz zapewne tego mieć nie będą i tak mogą wejść ale będą mieli spore problemy w robocie w 7 dni zapewnić nakaz przeszukania od sądu dadzą radę ale sprawę i tak przegrają jeśli niczego nie znajdą. A jeszcze możecie poprosić o protokół z przeszukania - i to dopiero będą dla nich jaja, chciałby ktoś z Was zapisywać co znalazł. Ale później właściciel musi się pod tym podpisać... czy się podpisze, i pod zapisami Policji mogą znaleźć znaczek pocztowy i zapisać go jako "biały proszek" przypominający znaczek pocztowy "pobrany do analizy". Pozostają jeszcze kwestie zabezpieczania znalezionych rzeczy - jeśli potrafią OK. Jeśli pakują w byle co mogą znaleźć nawet "złoty pociąg" ale bez odpowiedniego zabezpieczenia sprzętu będzie Wasz.

    Więc Janusze mogą wszystko do puki znają prawo i na "dzień dobry" o tym informują, a ZE może se mierzyć swoje kable a nie moje
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 24-04-2022 o 21:45
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ale w jaki sposób te informacje mają zidentyfikować posiadacza tego urządzenia?
    Napięcie w sieci nie jest związane tylko z tym odbiorcą/prosumentem a energia oddawana do sieci nie przekracza mocy zainstalowanej w PV.
    Licznik jest przypisany do posiadacza instalacji PV.
    Jeżeli napięcie w sieci wynosi ponad 253 V a licznik będzie w tym czasie pokazywał oddawaną do sieci energię z PV... ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Licznik jest przypisany do posiadacza instalacji PV.
    Jeżeli napięcie w sieci wynosi ponad 253 V a licznik będzie w tym czasie pokazywał oddawaną do sieci energię z PV... ?
    Zapewne wiesz że przez 10 minut energia może być do sieci oddawana nawet jeśli jest powyżej 253V jeśli jest poniżej 260V.
    Czy wiesz co ile minut licznik zapisuje dane?
    Bez złożenia rejestratora, ZE niczego nie stwierdzi.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Pewnie masz rację.
    Czyli ZE powinny zakładać rejestratory i prowadzić wyrywkowe kontrole.
    Po jakim czasie falownik powinien wyłączyć się jeżeli napięcie w sieci jest wyższe niż 253 V ?

    Czy wspomniane urządzenie jest legalne?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pewnie masz rację.
    Czyli ZE powinny zakładać rejestratory i prowadzić wyrywkowe kontrole.
    Po jakim czasie falownik powinien wyłączyć się jeżeli napięcie w sieci jest wyższe niż 253 V ?

    Czy wspomniane urządzenie jest legalne?
    Problem w tym że rejestratory są zaprogramowane tak aby sprawdzać czy dostarczana energia spełnia normę.

    „ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI1) z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego
    Parametry jakościowe energii elektrycznej i standardy jakościowe obsługi odbiorców oraz sposób załatwiania reklamacji § 38.
    3. Dla podmiotów zaliczanych do grup przyłączeniowych III—V ustala się następujące parametry jakościowe energii elektrycznej — w przypadku sieci funkcjonującej bez zakłóceń:
    2) w każdym tygodniu 95 % ze zbioru 10-minutowych średnich wartości skutecznych napicia zasilającego powinno mieścić się w przedziale odchyleń ±10 % napicia znamionowego;”
    Polska Norma PN EN 50160: 2010 – Parametry napięcia zasilającego w publicznych sieciach elektroenergetycznych.


    Dlatego rejestratory mierzą te 10 minutowe średnie a nie napięcia chwilowe.
    Liczniki też nie rejestrują chwilowych wartości napięć czy energii tylko te 10 minutowe średnie.
    Licznik może być zaprogramowany aby rejestrował momenty przekroczenia napięcia ale w żaden sposób nie mogą one być skorelowane z wysłaną bądź pobraną w tych momentach energią. Jednak liczniki nie są tak zaprogramowane bo mają ograniczoną pojemność pamięci a ZE nie jest zainteresowany takimi danymi. Ta informacja pochodzi wprost z ust kierownika działu dystrybucji mojego PGE,

    Falownik może przez 10 minut wysyłać energię do sieci od momentu przekroczenia 253V. Jeżeli przed upływem tych 10 minut napięcie spadnie poniżej 253V, nowe 10 minut zaczyna się od momentu kolejnego przekroczenia. Po przekroczeniu 260V inwerter ma 3 sekundy na wyłączenie się.

    Nie wiem co to urządzenie robi więc nie mogę się wypowiedzieć o jego legalności.
    Ten stabilizator napięcia do którego link podałem wcześniej jest jak najbardziej legalny bo odbiorca ma prawo chronić swoje urządzenia przed bezkarnością ZE.

    Trzeba też zadać pytanie czy legalne jest podawanie napięcia powyżej 253V przez ZE.
    Co prawda to Rozporządzenie na to pozwala ale sąd cywilny może mieć inne zdanie, zwłaszcza że ta norma/rozporządzenie dopuszcza podanie dowolnego napięcia przez ponad 8 godzin w tygodniu. Nawet 16kV jeśli transformator NN ulegnie uszkodzeniu i SN zostanie podane na linię NN.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Przypadkiem natknąłem się na to urządzenie :

    https://crgama.eu/strona-glowna/1-1-...-fazowego.html

    dzisiaj zostało zamontowane (tanie niestety nie jest), urządzenie obniża po stronie domu napięcie jeśli to przekroczy po stronie sieci 253 V. Z tego co wiem produkcja do sieci nie jest wówczas pełna (producent mówi że może spaść do ok 80%) , ale nie wyłączają się falowniki szczególnie że mam 3 fazowe więc przekroczenie na jednej fazie powoduje wyłączenie całego falownika.
    Dzisiaj widziałem że kilkukrotnie włączały się na różnych fazach ograniczenia , falowniki bez problemu działały.
    Tutaj jest źródło z którego korzystałem przy poszukiwaniach :
    https://www.youtube.com/watch?v=jAp-5K6kN5U
    Dla mnie to urządzenie to jakaś magiczna skrzynka robiąca cuda. Aby zbić napięcie z sieci to albo musimy mieć odpowiednie zużycie energii, albo mieć załączany autotransformator który po naszej stronie owszem obniży napięcie, ale podbije po stronie sieci. Są jakieś inne sposoby? bo mnie w przypadku przekraczania na jednej z faz przychodzi do głowy tylko rozwiązanie z "transferem" energii z tej o wyższym napięciu na tą o niższym (np. falownik AC-DC--DC-AC(synchronizowane z odpowiednią fazą))

  13. #33

    Domyślnie

    No i właśnie to "cudo" ma w sobie autoransformator - skutkiem czego Ty masz poniżej 253V, falownik pracuje, a w sieci podbijasz napięcie. czyli czyste sku....stwo.

    Ale wiem od znajomego z ZE, że od niedawna dostali z góry wytyczne, żeby walczyć z Januszowaniem - podobno częstym problemem jest zawyżanie U falownika powyżej 253V i ZE wyczuł sposób na kasę z kar i odszkodowań. Sam jestem ciekawy jak to się rozwinie. W moim ZE z tego co wiem był tylko jeden przypadek odcięcia domu od instalacji - nie wiem jednak jaki formalnie powód podano w decyzji o rozwiązaniu umowy.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    No i właśnie to "cudo" ma w sobie autoransformator - skutkiem czego Ty masz poniżej 253V, falownik pracuje, a w sieci podbijasz napięcie. czyli czyste sku....stwo.
    Takim samym sku...twem jest utrzymywanie napięcia sieci na granicy 253V przez ZE.
    To jest ich sposób na wyłączanie inwerterów PV bez wydawania pieniędzy na infrastrukturę.
    Wyobraź sobie że ja mam o 1 w nocy napięcie w sieci powyżej 250V.
    Raz nawet miałem 255V o 10 wieczorem i jak zadzwoniłem na 991 żeby zgłosić za wysokie napięcie to mi słodziutka pani poradziła wyłączenie fotowoltaiki.
    Kogo oni tam zatrudniają?!
    Daj spokój też z tymi Januszami bo oni w 90% nie mają pojęcia co im instalator zainstalował i jak skonfigurował.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    No i właśnie to "cudo" ma w sobie autoransformator - skutkiem czego Ty masz poniżej 253V, falownik pracuje, a w sieci podbijasz napięcie. czyli czyste sku....stwo.
    Jeżeli oni w tej rozdzielni z jedną szyną zmieścili 3 autotransformatory obniżająca napięcia nawet tylko o 5V to nieźle to musi się gotować. Większość problemów z wysokim napięciem jakie spotkałem miały miejsce przy słonecznej pogodzie, a biorąc pod uwagę przeciętną instalację na 6kWp i jej produkcję chwilową przy której przebija 253V na 3kW to takie małe trafko będzie generowało niby niewiele z 15-30W ale to i tak sporo jak na taką szafkę.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Falownik może przez 10 minut wysyłać energię do sieci od momentu przekroczenia 253V. Jeżeli przed upływem tych 10 minut napięcie spadnie poniżej 253V, nowe 10 minut zaczyna się od momentu kolejnego przekroczenia. Po przekroczeniu 260V inwerter ma 3 sekundy na wyłączenie się.
    Czyli montujemy sobie potrójną grzałkę do bojlera, włączamy na sztywno czasówkę, by się włączały powiedzmy na minutę co 9minut i problem powinien być rozwiązany.
    Jeśli oczywiście to prawda, że do 259V falownik będzie podawać nie wyłączając się.
    Przetestuję przy najbliższej okazji.
    No i który stycznik wytrzyma te kilkadziesiąt włączeń na dobę? W skali roku to wyjdzie w tysiącach.

    Edit.
    Testowałem ten sposób u znajomego. Zapomniałem o tym. Obniżyliśmy napięcia na wszystkich 3 fazach do poniżej 250V na 2 minuty. Po wyłączeniu grzałek, napięcie podawane na jednej fazie wzrosło do 255V i falownik po chwili się wyłączył.
    Sofar. Instalacja wykonana 2 lata temu.
    Nie wiem jakie były wtedy normy, ale przeglądając różne tematy, spotkałem się z dwoma. Wtedy inna nakazywali wbijać, teraz jest inna. Nie ma dostępu do tamtego falownika, gdyż instalator wszystko zablokowal, więc nie ma możliwości nawet sprawdzenia, jaka to norma. Wiem tylko tyle, że są 2.
    Oczywiście u mnie sprawdzę także.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 25-04-2022 o 17:39
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Czy nie jest tak, że falownik mierzy średnią wartość w tych 10 minutach ?
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    . W moim ZE z tego co wiem był tylko jeden przypadek odcięcia domu od instalacji .
    Nie to ze jestem podejrzliwy ale takie informacje sa dostępne tylko pracownikom ZE :>.....

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    .
    skutkiem czego Ty masz poniżej 253V, falownik pracuje, a w sieci podbijasz napięcie.
    problem polega na tym że ono (urządzenie) się włącza kiedy napięcie na fazie przekracza 253V (jednej która nie spełnia normy) , jak można zepsuć coś co już jest zepsute ?
    Napiszę jeszcze raz , u siebie miałem często 262V , falowniki nawet nie były w stanie się podnieść (nie włączały się całkiem) zgłaszałem 7 razy problem i nic.
    To trochę takie myślenie jak Kali ukraść krowę to jest ok , jak Kalemu ukraść krowę to już nie jest ok
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 25-04-2022 o 19:50
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    Możesz przedstawić fotki tego urządzenia?, jak rozumiem masz to u siebie, gdzie to zamontowałeś, jakimi przewodami podłączyłeś a najlepiej to fotki co znajduje się wewnątrz
    Fotki są w linku (wygląda tak samo) , zamontowane przy skrzynce rozdzielczej , przewody jak w zestawie ( jakieś 75cm długości idealnie pasowało pod wyłącznik) fotek w środku nie zrobię bo mimo wszystko mam gwarancje. Mam pierwsze wnioski , widzę że z jedną fazą jest systematyczny problem ona często wchodzi na 253V i to bez intensywnego słońca. Falowniki się nie wyłączają co należało udowodnić.
    W przyszłym tygodniu przejeżdża człowiek od magazynu energii choć ostudził moje nadzieje że magazyn obniży napięcie jeśli tak systematycznie występuje problem
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  20. #40

    Domyślnie

    Ile ten magazyn weźmie? U mnie po włączeniu grzałek na każdej fazie, napięcie schodzi do odpowiedniego poziomu. Po ich wyłączeniu, praktycznie 10 sekund i już ponad normę i leci sobie w górę. Musiałbym non stop na każdej fazie mieć włączoną grzałkę od godziny 9:30 do 16. Nie szans tego zagospodarować.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony