dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 163
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Ile ten magazyn weźmie? .
    Planuje magazyn jakieś 20kWh co do obciążenia to nie znam jeszcze szczegółów , jestem umówiony w przyszłym tygodniu , jak będę wiedział więcej to napisze.
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Planuje magazyn jakieś 20kWh co do obciążenia to nie znam jeszcze szczegółów , jestem umówiony w przyszłym tygodniu , jak będę wiedział więcej to napisze.
    O kuźwa mamy nowego mentora w kwestii wysp energetycznych, które zaraz będą... no dobra kilka lat...

    Powiem Wam coś mądrzejszego co się wydarzy za 2 lata - jednak nie w kwestii energii, bo to jest najmniej ważne.
    Po co Ukraińcy dostają Polsce PESELE... spytacie, jak to po co aby móc głosować w przyszłych wyborach PiŚ dało 500+, 300+, nawet 12k+ Rodacy dali schronienie a no właśnie Rodacy a nie Rząd. Tym sposobem wygrywa się wybory A 2,5 mln. głosów wygra wybory.
    Myślenie... nie boli wyciąganie wniosków dopiero robi tragizm aktualnej sytuacji Spokojnej nocy Wam życzę a przemyślenia zostawiam na później rano przy kawce
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Fotki są w linku (wygląda tak samo) , zamontowane przy skrzynce rozdzielczej , przewody jak w zestawie ( jakieś 75cm długości idealnie pasowało pod wyłącznik) fotek w środku nie zrobię bo mimo wszystko mam gwarancje. Mam pierwsze wnioski , widzę że z jedną fazą jest systematyczny problem ona często wchodzi na 253V i to bez intensywnego słońca. Falowniki się nie wyłączają co należało udowodnić.
    W przyszłym tygodniu przejeżdża człowiek od magazynu energii choć ostudził moje nadzieje że magazyn obniży napięcie jeśli tak systematycznie występuje problem
    Z fotek z linku nic nie można wywnioskować, są zrobione tak aby nic nie zobaczyć, co do przewodów podłączających to nie długość ale przekrój żył i ilość jest bardziej istotna jak i sposób podłączenia pomiędzy licznikiem a rozdzielnicą i takie fotki na żywo jak choćby wpięcie pod ten wyłącznik i też koniec drugiego odcinka przewodu byłyby bardzo pomocne przy ocenie przydatności tego urządzenia. Tak że jeżeli to masz to przekaż powyższe informacje bo Ciebie to nic nie kosztuje a pomoże innym podjąć decyzję dot. nabycia.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    Z fotek z linku nic nie można wywnioskować.
    w takim razie z moich też nie wywnioskujesz , po drugie urządzenie ma wyłącznik 25A na moje oko tam jest 5x4mm2 ale ja się nie znam. Co do zakupu to widzę ze jest już out of stock, na razie mam od soboty i ani jednego wyłączenia.

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    O kuźwa mamy nowego mentora w kwestii wysp energetycznych, które zaraz będą... no dobra kilka lat...
    yyyyyyyy..... że jak ???? to jest dość symptomatyczne że szanowny kolega nie zapytał co to za magazyn i jaki mam cel ale już feruje wyroki. Podpowiem że magazyn jest z używanych samochodów elektrycznych a głównym celem jest samowystarczalność jak zabraknie prądu , mój agregat daje radę do urządzeń typu lodówka ( i to nie do każdej bo w nowej włącza się alarm) ale ze względu na niestabilność pracy (pomimo stabilizatora) nie nadaje się do sprzętu typu płyta indukcyjna czy sprzęt elektroniczny. Do tego jest jednofazowy więc wszystkie urządzenia typu PC nie ruszą a co ciekawe mam inwertery ON GRID a bez ich wymiany podobno uda się je zmusić do działania w trybie OFF-GRID, więc dla mnie same plusy. Ale jak wcześniej napisałem na razie rozmawiamy
    BTW
    Co do PESEL to nadanie nie oznacza praw wyborczych po szczegóły odsyłam do stosownych aktów prawnych : art. 62 Konstytucji i Art. 10. Kodeksu Wyborczego ale to chyba nie to forum
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 26-04-2022 o 06:58
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Co do PESEL to nadanie nie oznacza praw wyborczych po szczegóły odsyłam do stosownych aktów prawnych : art. 62 Konstytucji i Art. 10. Kodeksu Wyborczego
    Spokojnie do tego czasu zdążą zmienić prawo

    Odnośnie magazynów się nie wypowiadam szkoda na to czasu i pieniędzy, samowystarczalność -20% jest OK więcej strat masz na akumulatorach. I nie przetrzymasz tam prądu przez rok w ilości kilku MWh.
    Moja przetwornica ogarnia 2kW bez najmniejszego problemu na pełnym sinusie...
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    w takim razie z moich też nie wywnioskujesz , po drugie urządzenie ma wyłącznik 25A na moje oko tam jest 5x4mm2 ale ja się nie znam. Co do zakupu to widzę ze jest już out of stock, na razie mam od soboty i ani jednego wyłączenia.
    Daj po prostu dokładne fotki każdego z modułów w tej rozdzielni, na tych ich fotach to można się tylko domyślać co jest - no chyba że podpisywałeś z nimi jakąś umowę o poufność i dlatego się tak bronisz przed dokładniejszymi zdjęciami

    Jest film z twórcą tego urządzenia:
    https://www.youtube.com/watch?v=jAp-5K6kN5U

    Ewidentnie z tego filmu wynika że to układ z załączanymi autotransformatorami.
    Ostatnio edytowane przez damiaszek ; 26-04-2022 o 08:11

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    w takim razie z moich też nie wywnioskujesz , po drugie urządzenie ma wyłącznik 25A na moje oko tam jest 5x4mm2 ale ja się nie znam. Co do zakupu to widzę ze jest już out of stock, na razie mam od soboty i ani jednego wyłączenia.
    Dlaczego sądzisz że nie wywnioskuje? chyba że posiadasz tylko takie jak w w/w linku albo nie zamierzasz się podzielić z uwagi na....? . Jak tam byłby przekrój 4mm2 to w przypadku sieci TN-c byłoby to niezgodne ze sztuką z uwagi na rozdział PEN który musiałby być zrobiony przed tym urządzeniem i jeżeli tak masz zrobione to proszę o fotki
    Ostatnio edytowane przez miecio 301 ; 26-04-2022 o 08:37

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    jak tam byłby przekrój 4mm2 [cut]
    litości ..... macie pytania to piszcie do producenta ( ja tych urządzeń nie sprzedaje) , kable są w szafce więc wybacz ale nie rozłączę instalacji aby zrobić dla ciebie zdjęcia, nie będę również rozkręcać urządzenia aby zaspokoić twoja ciekawość.
    Link podany wcześniej proponuje z pytaniami udać się tam.
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 26-04-2022 o 08:48
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  9. #49

    Domyślnie

    nie piszę nic o rozbieraniu tylko o dokładnych fotkach modułów.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał damiaszek Zobacz post
    nie piszę nic o rozbieraniu tylko o dokładnych fotkach modułów.
    przeciez to widac na zdjeciach producenta:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2022-04-26 120010.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	459154
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  11. #51

    Domyślnie

    Dla mnie słabo widać. Jesteś wstanie zmierzyć napięcia przy liczniku (dokładniej pomiędzy licznikiem, a tym ustrojstwem) w momencie kiedy działa aktywnie?

  12. #52

    Domyślnie

    Dzisiaj przeszedłem się po sąsiadach i jeden miał w gniazdkach 253v, a drugi nawet 268v. Zgłosiłem do energetyki, sprawdzili i akurat było u mnie 248v. W transformatorze mieli 236v i nie dostali zgody na obniżenie, bo w nocy bym miał za niskie. Sugerowali pisać pisma do Energy, żeby zamontowali rejestrator, albo obciążać faze. Ponoć to wszystko wina 1-fazowców, którzy tak podnoszą napięcie na tej jednej fazie.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał damiaszek Zobacz post
    Dla mnie słabo widać. Jesteś wstanie zmierzyć napięcia przy liczniku (dokładniej pomiędzy licznikiem, a tym ustrojstwem) w momencie kiedy działa aktywnie?
    ono się załącza jak przekracza ~250-253V w efekcie nie widać wzrostu napięcia przed ustrojstwem ale napięcie spada za ustrojstwem. W efekcie daje więcej czasu na wyłączenie falownika. To oznacza że szybciej powinien wyłączyć się inny falownik (pomiar czasu 10 min) choc jak widzę chyba u mnie ktoś ma kombinowaną instalacje ( podejrzewam że ustawione na region NIemiec) bo czasem potrafi podejść pod 260 V przed ustrojstwem ale tak sie zachowywało też przed (262V). NIe widzę wzrostów napięć przed ustrojstwem a jeśli są to są na poziomie 1-2V (ale to bardziej wrażenie niż pomiar). Napięcie w sieci miałem często wysokie , nie widzę aby bardziej wzrosło niż przed instalacją. W słoneczny dzień widzę że wszystkie fazy potrafią osiągnąć 253V (rzadko ale zdarzyło się pare razy ) ale głównie jedna faza widzę jest problematyczna. Wydaje mi sie ze ktoś ma falownik jednofazowy kombinowany ale to wystarczy do wyłączenia falownika 3 fazowego ( wystarczy jedna faza powyżej normy)
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 26-04-2022 o 18:53
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    ono się załącza jak przekracza ~250-253V w efekcie nie widać wzrostu napięcia przed ustrojstwem ale napięcie spada za ustrojstwem. W efekcie daje więcej czasu na wyłączenie falownika. To oznacza że szybciej powinien wyłączyć się inny falownik (pomiar czasu 10 min) choc jak widzę chyba u mnie ktoś ma kombinowaną instalacje ( podejrzewam że ustawione na region NIemiec) bo czasem potrafi podejść pod 260 V przed ustrojstwem ale tak sie zachowywało też przed (262V). NIe widzę wzrostów napięć przed ustrojstwem a jeśli są to są na poziomie 1-2V (ale to bardziej wrażenie niż pomiar). Napięcie w sieci miałem często wysokie , nie widzę aby bardziej wzrosło niż przed instalacją. W słoneczny dzień widzę że wszystkie fazy potrafią osiągnąć 253V (rzadko ale zdarzyło się pare razy ) ale głównie jedna faza widzę jest problematyczna. Wydaje mi sie ze ktoś ma falownik jednofazowy kombinowany ale to wystarczy do wyłączenia falownika 3 fazowego ( wystarczy jedna faza powyżej normy)
    Bajdurzenie i tylko tyle. A fotek brak.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jancia Zobacz post
    Bajdurzenie i tylko tyle. A fotek brak.
    No ale reklama wiesz cÓda działa, on tylko ma nie wie jak działa i jak to robi
    Prawie jak palenie zioła pierwszym razem on wie jak działa, i co robi a później ma odjazd taki że o reklamodawcy zapomni.
    Kto wypożyczył sprzęt a kto dał towar i to się sprowadza do palenia z lufki - no niepełnosprawny.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 26-04-2022 o 22:08
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    no niepełnosprawny.
    Chciałem skomentować ale kultura osobista mi nie pozwala, nie bawię się w zapasy ze świnią w błocie , przegrałbym przez brak doświadczenia.
    Posty 4.120 to swoisty wskaźnik kultury w tym przypadku im więcej tym gorzej, życzę zdrowia , szczególnie tego psychicznego.
    Dla mnie EOT w tym wątku
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 27-04-2022 o 06:38
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  17. #57

    Domyślnie

    Dziękujemy serdecznie za twoje poświęcenie aby zareklamować produkt który nie działa. Trochę jak shopee niby inicjatywa nie głupia ale wqurcza sama reklama, która skreśla tę aplikację już na starcie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #58

    Domyślnie

    Tak jak myślałem. Zawsze, gdy proszę o radę, odpowiedzią są głupie kłótnie. Polska mentalność ech...

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietre Zobacz post
    Tak jak myślałem. Zawsze, gdy proszę o radę, odpowiedzią są głupie kłótnie. Polska mentalność ech...
    Ustawa o OZE jest zwalona. Tyle. Swoje wątpliwości kieruj do osłów na wiejskiej.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #60

    Domyślnie

    Tylko, że ja pytałem jak zmniejszyć napięcie. To, że ustawa jest do dupy i nie są modernizowane sieci, to wiem.

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony