dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    W ofercie firmy Tweetop ze Szczecina jest pompa ze zbiornikiem z nierdzewki i kompresorem pracującym do -7.Postarać się o dofinansowanie i wyjdą przyzwoite pieniądze.
    Sprawdzam.
    Czy dofinansowanie ma sens tylko w przypadku cwu?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post

    Dropsa za kilka lat trzeba będzie odstawić, pewnie na złom, bo dla dzieci się nie nadaje - jest drogi i to nie jest cukierek.
    A tego nie odstawie? Czy firma Daikin mam lepszą renomę, podzespoły nie od chińczyków, lepsza wydajność od Dropsów.

    Zakładam że za 2-3lata założę PC do co. Co z tego zestawu Daikina zostanie?
    Czy tego nie odstawie do przysłowiowej stodoły?

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi Zobacz post
    Sprawdzam.

    Co to znaczy że grzeje od -15st. a nie od -5st czy +5st
    Rozumie tylko tyle że włączają się grzałki i pobór prądu sie zwiększa. Proszę o proste wytłumaczenie.
    Pompy ciepła inwerterowe na czynniku R410A firmy Daikin pracują do temperatury - 15 st. C z wykorzystaniem kompresora. Oczywiście jeśli zabraknie mocy to pompa może być wspomagana grzałką. Kiedy grzałka ma się włączyć ustawia się w setupie.
    Ja w swojej PC 6 kW nie używałem jeszcze grzałki.

    Jaki jest wtedy COP to może poda Ci Kolega Marco - ma dużą wiedzę w tym temacie. Dla mojej 6 kW jest trochę wyższy niż "2"
    Dałem Ci link do sprzedawcy i być może dowiesz się więcej. Sygnalizowałem sprawę zbiornika - jeśli jest nierdzewny (w informacji znalazłem że nie potrzeba anody) jak ten mój 230 litrów to jest ze stali wysokiej jakości. W przyszłości można by go wykorzystać - wężownica jest ponad 5 m2.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Pompy ciepła inwerterowe na czynniku R410A firmy Daikin pracują do temperatury - 15 st. C z wykorzystaniem kompresora. Oczywiście jeśli zabraknie mocy to pompa może być wspomagana grzałką. Kiedy grzałka ma się włączyć ustawia się w setupie.
    Ja w swojej PC 6 kW nie używałem jeszcze grzałki.

    Jaki jest wtedy COP to może poda Ci Kolega Marco - ma dużą wiedzę w tym temacie. Dla mojej 6 kW jest trochę wyższy niż "2"
    Dałem Ci link do sprzedawcy i być może dowiesz się więcej. Sygnalizowałem sprawę zbiornika - jeśli jest nierdzewny (w informacji znalazłem że nie potrzeba anody) jak ten mój 230 litrów to jest ze stali wysokiej jakości. W przyszłości można by go wykorzystać - wężownica jest ponad 5 m2.
    Dostałem kartę produktu, nie wiem jak ją mam tobie przesłać. Może popatrzycie.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jeśli dostałes spedofilone czyli e-mail załącznik plik pdf, to zapisujesz na dysk. Wysyłasz załącznik czyli klikasz na jego nick, niżej po lewej "wyślij wiadomośc", dołączasz plik z dysku.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @pepi

    Nigdy nie interesowałem się jak realizowane przez producentów jest grzanie wody pompami ciepła tylko dla potrzeb c.w.u.
    Bojler to bojler - z różnego rodzaju stali, ciśnieniowy.
    W tej ofercie jest:

    • Łatwa instalacja: bez ciśnienia w zbiorniku wodnym
    i ograniczone ciśnienie w wymienniku ciepła
    • Niewielkie wymagania konserwacyjne: brak anody,
    brak kamienia i osadów wapna, brak korozji


    Za moich czasów popularne były bezciśnieniowe bojlery o małej pojemności obsługujące jeden kran.

    Jak to zrobił Daikin - nie wiem.

    Mam bojler Daikin ciśnieniowy, zwyczajny, ze stali nierdzewnej z wężownicą. W wężownicy następuje wymiana ciepła pobieranego z wymiennika płytowego, gdzie po drugiej stronie przepływa freon. Zbiornik jest ze stali nierdzewnej z dodatkiem chyba tytanu - nie ma anody magnezowej.

    W PC jest jednostka zewnętrzna inwerterowa typu split Daikin na R410A mogąca oddawać ciepło do temperatury -15 st. C.
    Chyba Buderus ma PC tylko do grzania wody, lecz jedynie do -10 st. C.

    Nie sądzę by ktoś kto potrzebuje PC tylko do c.w.u. i zdecyduje się na zakup tego typu urządzenia chciał "ot tak sobie" odstawić je po kilku sezonach.

    Taka PC nie musi być połączona z kominkiem. Praktycznie przez cały rok będzie dostarczać (tanio) ciepła wodę. Na pewno duuużo taniej niż grzanie za pomocą spalania ropy, lub drewna.

    Daikin i Mitsubishi to cenione firmy produkujące między innymi pompy ciepła.
    Ostatnio edytowane przez vr5 ; 28-05-2022 o 09:02
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony