dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aleksander799

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-286
    Posty
    3

    Domyślnie Samodzielna budowa kanału samochodowego-proszę o porady.

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Buduje kanał samochodowy docelowo wnętrze kanału ma miec 5m dł X 1-1,1m szer X 180 cm wys. właśnie robię wykop(już jest połowa. Chcę fundament zrobić tak , gruz lub płyty chodnikowe(mm ich milion niepotrzebnych) zbrojenie i wylewka, następnie z bloczka fundamentowego 25x12x38cn postawić ściany.
    Robię coś takiego pierwszy raz i czas mnie goni.
    Pytania . jaki beton na wylewkę? czy np.Baumit Beton B20 może być dobry? czy np.cement mieszać z piachem jak za dawnych lat?
    Pytanie 2 : czy bloczek mogę postawić ponowo i jak go uzbroić żeby się trzymał?
    Pytanie 3 : ile czasu potrzeba żeby wylewka wyschła(Baumit Beton B20_szybko zastyga) ale naprawdę jestem zdolny manualnie , nie wszystko potrafię nazwać , ale wszystko potrafię zrobić.

    Ps.nie mam betoniarki,do dyspozycji mam taczkę , spawarkę, trochę elektronarzędzi i wszystko co potrzeba z narzędzi ręcznych.
    z założenia kanał ma być w niskim budżecie.......

  2. #2

    Domyślnie

    Ad.1 . Na podłodze tego kanału konieczne zbrojenie, bo inaczej ziemia wypchnie ją.
    Ad 2. U mnie pustaki szalunkowe zbrojono w ten sposób, że wkładane pręty stalowo pionowo przez całą wysokość podziemnej ściany. Potem te pustaki zalano betonem, ale z betoniarni.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3

    Domyślnie

    Kup gotowy kanał. Wyjdzie szybciej, taniej i lepiej

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aleksander799

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-286
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Ad.1 . Na podłodze tego kanału konieczne zbrojenie, bo inaczej ziemia wypchnie ją.
    Ad 2. U mnie pustaki szalunkowe zbrojono w ten sposób, że wkładane pręty stalowo pionowo przez całą wysokość podziemnej ściany. Potem te pustaki zalano betonem, ale z betoniarni.
    planuję tak: pod wylewkę ułożyć płyty chodnikowe , na nie podwójna folia , zbrojenie , i lanie betonu. Dziś kupiłem bloczek fundamentowy , a wiec dalej bloczek a na zewnątrz ścianki kanału blacha falista i folia(mam dużo blachy a ona moim zdaniem jeszcze bardzie odizoluje od wilgoci.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aleksander799

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-286
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Kup gotowy kanał. Wyjdzie szybciej, taniej i lepiej
    Nie mogę bo juz mam budynek
    po za tym gotowy kosztuje okolo 6-7tys z montażem a mi wyjdzie za całość ze 2-2.5tys.pln......

  6. #6

    Domyślnie

    Kupujesz folie do oczek wodnych 1mm a pod nią fizeline dajesz żeby kamienie nie przebiły ,układasz w wykopie "taką wannę " .Na podłogę dajesz zbrojenie 8mm w kratkę np.15x15 ,można samemu poskręcać i zalewasz z betoniarni betonem C25 - 15-20cm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony