dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.810

    Domyślnie Jak w taki otwór zamontować drzwi ?

    Mam tego typu otówr na drzwi jak na rysunku.
    Aktualnie wygląda jak po lewej, ale ewentualni mogę odciąć ten występ i będzie wyglądało jak po prawej.
    Czy da się tu jakoś sensownie zamontować takie typowe "marketowe" drzwi z regulowaną ościeżnicą ?
    Jeżeli tak to jaki rozmiar ? 70 czy 80 ?
    A jeżeli nie, to rozumiem, że trzeba by kogoś umówić aby na to zerknął i wycenił to jako jakąś kombinację podczas prac i powiedział co jest możliwe do zrobienia ?
    Albo domurować kawałek po lewej stronie i wstawić 70 ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	459137
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	459136  
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wciśnięcie tu 80tek, na typowej ościeżnicy regulowanej jest praktycznie niemożliwe.
    Odciąłbym 2-3cm ścianki od strony zawiasów i wstawiłbym 70tki. Jedną opaskę od strony korytarza lub zawiasów i tak trzeba obciąć.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Możesz użyć ościeżnice stałą albo regulowaną. Otwór po lewej to drzwi 70-tki co jest trochę mało. Możesz przecież podkuć otwór z lewej strony i wejdzie Ci co chcesz . To na co potrzebujesz zwrócić uwagę przy wyborze drzwi to "SO" czyli szerokość otworu i "HO" wysokość otworu montażowego zalecanego przez producenta. te dane są zawsze w katalogu drzwi producenta.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka Zobacz post
    Możesz użyć ościeżnice stałą albo regulowaną. Otwór po lewej to drzwi 70-tki co jest trochę mało. Możesz przecież podkuć otwór z lewej strony i wejdzie Ci co chcesz . To na co potrzebujesz zwrócić uwagę przy wyborze drzwi to "SO" czyli szerokość otworu i "HO" wysokość otworu montażowego zalecanego przez producenta. te dane są zawsze w katalogu drzwi producenta.
    Twoja propozycja oznacza, że z lewej strony cała ościeżnica schowa się w murze (będzie taka" ukryta"). Tym sposobem od biedy da się tam też wstawić regulowaną (sytuacja wymaga dużej praktyki i zdolności manualnych).
    Stała ościeżnica ma zwykle 88-90cm. Najczęściej 89cm. Minus - od strony korytarza będzie wyglądała zupełnie inaczej niż pozostałe (brak opaski).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Twoja propozycja oznacza, że z lewej strony cała ościeżnica schowa się w murze (będzie taka" ukryta"). Tym sposobem od biedy da się tam też wstawić regulowaną (sytuacja wymaga dużej praktyki i zdolności manualnych).
    Stała ościeżnica ma zwykle 88-90cm. Najczęściej 89cm. Minus - od strony korytarza będzie wyglądała zupełnie inaczej niż pozostałe (brak opaski).
    Masz rację, nie zauważyłem że miniaturkę można powiększyć i faktycznie tam jest pokazany kierunek otwierania drzwi. No w tej sytuacji to troche lipa.
    Pozostają chyba "stałe" jeżeli chce mieć większe skrzydło.

  6. #6

    Domyślnie

    Poczytaj sobie o montażu w ostrej ścianie (no nie do końca to jest to ale załapiesz o co chodzi). Fin dobrze Ci gada. Węższe drzwi + węgarka kawałek dorabiasz.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.810

    Domyślnie

    No i chyba faktycznie tak zrobię. Jakoś pożyjemy z tymi 70-kami
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Przy 80tkach w podobnym wymiarze wyszło mi kiedyś tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20210602145018.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	75,0 KB
ID:	459170
    - cała jedna strona schowała się w ścianie (nie ma miejsca na opaskę), a od drugiej strony cięcie robiliśmy "po zawiasie":
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20210602145038.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	459171
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.810

    Domyślnie

    no w sumie słabo to wygląda - wsadzę 70-tki
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    no w sumie słabo to wygląda - wsadzę 70-tki
    uraziłeś finlandię

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka Zobacz post
    uraziłeś finlandię
    Ciężko mnie urazić (jedynie na głupotę reaguję alergicznie).
    Każdy ma prawo do swojego zdania.
    W moim przypadku mieszkanie było w remoncie, też mogłem nakazać zmianę drzwi z 80 na 70, ale "chciałem" dobrze i naraziłem się na mega utrudnienie montażowe. Jedyna moja satysfakcja, to ze udało się te drzwi zamontować.
    Estetyka? Na 7 sztuk drzwi cięliśmy ok 10 opasek, także takie "niesymetrie" są tam normą.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.810

    Domyślnie

    No nikogo urazić nei chciałem
    Gdzieś w głowie tak to własnie widziałem. Ale jak widże na "żywo" to jednak dziwnie to wygląda.
    70- tek też się boję, bo to jednak nie za dużo. Aby się nie okazało, że np łóżka tam nie wniosę
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  13. #13

    Domyślnie

    Fin - moim zdaniem jest to zamontowane bardzo dobrze. Kwestie estetyczne wymusiły tak na prawdę mury. Można byłoby pitolić się z tym i dorabiać węgarki lub nawet przesuwać całe otwory ale to już raczej kwestia inwestora i murarzy, a nie Twoja. Kolejna rzecz to ostatnimi czasy widzę jakby na siłę w budownictwie ściany układają się pod ościeżnice proste. Może jakich przebiegły architekt wykminił wzrost cen drzwi wewnętrznych i w ten sposób proponuje cicho takie oszczędności w ościeżnicach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony