dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ściany szczytowe- ocieplenie szczelin

    Dzień dobry.
    Mam dwa pytania odnośnie ocieplenia, uszczelnienia ścian szczytowych oraz szczelin pod okapem.
    1. Szczelinę w ścianach szczytowych chce wypełnić wełną mineralną. Dach mam z wiązarów i jest dość sporo do wypełnienia ponieważ mam zastosowane wysównice. Czy wełnę izolować folia od ściany i dachu czy nie ma takiej potrzeby?
    2. Czy uszczelniając, ocieplając szczelinę pod okapem powinienem pozostawić jaką szczelinę na wentylację dachu.( Dach deskowany, papa poddasze nieużytkowe) Czy zrobić to na szczelnie czyli wełna na murłatę a od zewnątrz styropian do desek. Podbitka będzie zastosowana.
    Wrzucam zdjęcia jak to u mnie wygląda
    Z góry dziękuję za pomoc.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220425_150933.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	459145  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Jeśli jest pełne deskowanie z papą to konieczna jest dodatkowa szczelina wentylacyjna pod tym deskowaniem (między deskowaniem a wełną). Ta szczelina wentylacyjna musi mieć swój wlot i wylot. Realizacja może zależeć od projektu, rodzaju pokrycia dachu.
    Wełnę należy odciąć od stref ogrzewanych szczelną paroizolacją.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #3

    Domyślnie

    Ok ale cze dawać folie miedzy ścianą szczytową a wełną a wełną i wysównicą. Tam szczeliny wentylacyjnej nie zrobię bo idą poprzecznie do szczytu drewniane poprzeczki.
    Jeżeli chodzi o dach to będzie poddasze nieużytkowe a wełną będzie tylko na stropie więc deski dachowe bedą odsłonięte.
    Chodzi mi o szczelinę między ścianą nośna a dachem nad murłatą. Czy jest wymagana do wentylacji poddasza. Dodam że kalenica będzie otwarta.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak tam też szczelina teoretycznie , tak jak na całej ocioeplonej połaci. Szczelina pomiędzy dochodzącym styro zewnętrznym też niby jest wymagana, ale to się kupy nie trzyma aby ona tam była. Ja zalecam aby styro z elewacji dochodził do deskowania, a szczelina zaczynała się od wewnętrznej strony ściany nośnej, szczelina ma ułatwić wydostanie się part wodnej "od ludzi", a nie zaciągać zimne, mokre powietrze z zewnątrz aby je w kalenicy wypuścić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony