dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    skoro frajerzy tacy jak ty (których przerasta trochę bardziej zaawansowane sterowanie) są chętni do sprzedawania swoim klientom termostatów wł/wył to czemu producenci mieli by rezygnować z ich dostarczania. Zarobek dobry jak każdy inny....
    Napisał co wiedział, a raczej czego nie wiedział. Porównaj ceny stosunkowo prostego układu regulacji z tymi trochę bardziej zaawansowanymi, Połacz to z oczekiwaniami i co najwazniejsze z możliwosciami finansowymi inwestorów to będziesz miał odpowiedz dlaczego jest zapotrzebowanie na takie sterowniki. Są tacy ktrorym wystarczy pogodówka, nie chcą przepłacac, czasem po prostu ich nie stac,, są tacy którzy potrzebóją regulatory strefowe on/off, są tacy którzy chcą miec instalację inteligentnego domu w róznych systemach tez w zaleznosci od ceny. To nie instalatorzy jak niesłusznie zauwazłes kształtują rynek a swiadomosc inwestora i jego mozliwosci finansowe. Jestes instalatorem, zajmujesz sie tym zawodowo? Jezeli tak to opisz swoje doswiadczenia,, inwektywy to kazdy potrafi , ale cos konkretnego napisac to juz problem.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Whatlogin

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-944
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    sterownie opentherm jest rzadko stosowane gdyż nie komunikuje się z kotłem (opentherm zadaje tylko temperaturę pracy kotła) przez co sa dużo mniej ekonomiczne niż sterowniki firm producenckich z pełną komunikacją.
    Dzięki.
    W teorii OT ma bardzo duże możliwości i powinien być bardziej ekonomiczny - dochodzi modulacja temperatury (mniej taktów) oraz sterowanie CWU. Komunikacja jest dwukierunkowa, zamiast zwykłego on/off do osiągnięcia zadanej temperatury. Jak praktyka - jeszcze nie wiem, natomiast są sytuacje, w których kocioł jest OT ale producent ogranicza jego możliwości tylko do swoich urządzeń (szyfrowanie) - wtedy faktycznie robi się z tego termometr. To już zapytam producenta regulatora. Producent kotła nie ma satysfakcjonującego rozwiązania albo nie potrafi mi go przedstawić

    Myślę, że OT jest fajne, tylko mało znane i rozpoznane, a wpisuje się w Smart trendy (np. google nest) i na pewno będzie rozwijane. Mój instalator nie miał w ogóle z żadnych doświadczeń z OT - a nie mam wątpliwości, że jest dobrym fachowcem. Nie wchodzi w zabawki i chętnie zobaczy co ja wykombinuję

    Pozdrawiam!

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    szyna opentherm jet dostępne dla każdego, większość producentów sterowników ogranicza się jednak tylko do zadawania temperatury kotła i sterowania na zasadzie on/off przez co sterowniki te są mniej ekonomiczne i posiadaja skromniejsze możliowsci niż rozwiązania systemowe.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Whatlogin

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-944
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    szyna opentherm jet dostępne dla każdego, większość producentów sterowników ogranicza się jednak tylko do zadawania temperatury kotła i sterowania na zasadzie on/off przez co sterowniki te są mniej ekonomiczne i posiadaja skromniejsze możliowsci niż rozwiązania systemowe.
    Dzięki. Dlatego pytam to tu to tam. Jest to mimo wszystko na tyle nowe, że bez testów trudno być pewnym. Szkoda, że z Viessmanna nie mogę nic wykombinować. (pokojowy przenośny czujnik zasilany bateryjnie ze sterowaniem manualnym + odbiornik przy kotle + bramka internetowa). Chyba, że da się spiąć OT2 z regulatorem pokojowym, który ma pełne sterowanie i termometr? Nie wiem, bardzo ciężko tutaj cokolwiek poczytać laikowi.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198
    Ostatnio edytowane przez redox7 ; 23-05-2022 o 21:45

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    już się bardziej nie pogrążaj bo ludzie czytają a potem będę tu płakać jak twoje teorie w życie wprowadzą...
    Płakał ktoś? czy to tylko marudzenie, a moze pokazanie swojego ego. Co proponujesz ale tak konkretnie, tak zeby nikt nie miał powodu płaczu dla podłogówki wodnej z siłownikami, podaj te zaawansowane sterowniki które sterują siłownikami a nie są on/off. Pisac kazdy na forum moze ale z sensem to niewielu. Co do teorii to one dawno wprowadzone sa w zycie, nikt nie płacze bo i dlaczego miałby plakac, bo redox7 tak stwierdził.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Whatlogin

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-944
    Posty
    12

    Domyślnie

    Hej,

    Przyszedłem zamknąć wątek koniec końców, jak popytałem producentów regulatorów - to w sumie lipa.
    Zostawiam dla innych, którzy będą szukać

    WQ610RT nie współpracuje z bramką UGE600, ani nie umożliwia sterowania CWU. Ogólnie fajnie było poczytać i poznać temat, ale kończy się standardowo - marketing wyprzedza realne możliwości. W standardzie OpenTherm słowo Open jest eufemizmem.

    Kupie sobie na zimę jakiś on/off za dwie stówy i zapomnę o temacie.

    Dzięki i miłego!

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Whatlogin

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-944
    Posty
    12

    Domyślnie

    A to jeszcze dopiszę dla innych. Do mojego B1HC podłączyłem ostatecznie Netatmo Modulating Thermostat na szynie Open Therm i elegancko wszystko działa.....poza sterowaniem CWU - no ale tutaj chyba żaden sterownik nie chce działać. Ponoć pracują nad patchem ale pewnie to producent kotła ogranicza działanie.

    Poza tym, to Netatmo fajnie działa, ale jeszcze testuje. Z urządzenia mogę sterować temperaturą, histerezą i krzywą grzewczą. Dodatkowo mogę to sparować z stacją pogodową lub pobierać pogodę z netu (zbierają dane z stacji pogodowych) przez co krzywa grzewcza może być modyfikowana przez termostat.

    Całkiem fajne urządzonko - koszt to niemal 1K zł, no ale mam nadzieję, że to jednorazowy wydatek i umożliwia rozbudowę (np. zawory w pokojach dzieci reagujące na otwarte okno).

    Pozdrawiam!

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whatlogin Zobacz post
    A to jeszcze dopiszę dla innych. Do mojego B1HC podłączyłem ostatecznie Netatmo Modulating Thermostat na szynie Open Therm i elegancko wszystko działa.....poza sterowaniem CWU - no ale tutaj chyba żaden sterownik nie chce działać. Ponoć pracują nad patchem ale pewnie to producent kotła ogranicza działanie.

    Poza tym, to Netatmo fajnie działa, ale jeszcze testuje. Z urządzenia mogę sterować temperaturą, histerezą i krzywą grzewczą. Dodatkowo mogę to sparować z stacją pogodową lub pobierać pogodę z netu (zbierają dane z stacji pogodowych) przez co krzywa grzewcza może być modyfikowana przez termostat.

    Całkiem fajne urządzonko - koszt to niemal 1K zł, no ale mam nadzieję, że to jednorazowy wydatek i umożliwia rozbudowę (np. zawory w pokojach dzieci reagujące na otwarte okno).

    Pozdrawiam!
    wystarczyło zastosować Vitotrol 100OT który steruje zarówno CO i jak CWU.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #30

    Domyślnie

    Cześć. Mamy pytanie odnośnie - Netatmo Modulating Thermostat.
    Mam kocioł Vitodens 111-w i zastanawiam się nad zakupem sterownika do niego. Biorę pod uwagę ST-2801 WIFI (firmy tech sterowniki) lub właśnie Netatmo.
    Jest co prawda jeszcze Vitotrol 100OT - ale on jest dedykowany do obwodów grzejnikowych, a u mnie jest podłogówka + grzejniki.
    1. Czy w przypadku Netatmo faktycznie działa pobieranie danych z netu odnośnie pogody? (i czy faktycznie krzywa grzewcza działa w oparciu o te dane?).
    Bo w przypadku ST-2801 konieczne jest podłączenie czujki pogodowej do pieca i dopiero na tej podstawie mamy wskazania temperatury zewnętrznej.
    2. Czy miałeś może jakieś problemy z taktowaniem kotła i czy instalacja sterownika Netatmo coś tu zmieniła/poprawiła?

    Pozdrawiam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony