dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie podłoga w piwnicy po taniości?

    chcę wyrównać i trochę podnieść podłogę w piwnicy bazując na tym co tam już jest, czyli jakiś krzywo rozlany beton. planowałem kupić gotowy beton w workach i jak mario-budowlaniec w swoim filmie o remoncie piwnicy -- trochę skuć, wylać i wyrównać. ale jak obliczyłem, że potrzebowałbym około 32 worków to trochę mi mina zrzedła.

    i tak się zastanawiam, jak i czy sensownie da się obciąć koszty takiej zabawy.

    przeglądająć oferty sklepów z artykułami budowlanymi wpadły mi w oko zwyczajne, najtańsze płyty betonowe, chodnikowe 35cm x 35cm x 5cm, gładkie w cenie kilku złotych za sztukę lub 50xm x 50cm x 6cm po kilkanaście. ogólnie jest z czego wybierać. zastanawiam się, czy dałoby się je wykorzystać do takiej pracy. wymagania dla czynnika estetycznego niewielkie. ma być sensownie trwałe, nie pękać, trzymać poziom, równe. będą na tym stały regały z przetworami, mały stół warsztatowy i to tyle z cięższych rzeczy.

    pomysł mam taki, że dalej kupiłbym gotowy beton np. B20 w workach, ale kupiłbym go mniej. czy jak posadzę "miejscowo" płyty na takim betonie, wcześniej poziomując je, a następnie wyleję beton B20 pomiędzy pozostałe przestrzenie między nimi i wyrównam do poziomu płyt (z obliczeń wychodzi mi ok. 5cm odstępu między płytami) to zda to egzamin czy nie bardzo?

    innym pomysłem jaki mam to wylać tylko "ławy" na brzegach piwnicy, osadzić na tym legary drewniane, do legarów kawałek płyty OSB, które gdzieś mi zalegają.

    co myślicie o tych pomysłach? który lepszy, albo dlaczego żaden z nich, albo jaki inny?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Jakbyś tak opisał co planujesz remontować, powierzchnia grubość byłoby łatwej cos doradzać. Piwnica może ma 5m2 a może 30............
    32 worki betonu to jak widzę od 315-860 zł jak to odnieść do powierzchni - nie wiadomo. Jak w worku za dorgo to kup w pobliskiej betoniarni.

  3. #3

    Domyślnie

    piwnica w bloku. powierzchnia ok. 4m2, mam do podniesienia o ok. 7-8cm. to będzie ok. 2-3cm powyżej poziomu korytarza.
    Ostatnio edytowane przez geos ; 27-04-2022 o 16:41

  4. #4

    Domyślnie

    Kup suchy beton w betoniarni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony