dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Montaż wentylatora sufitowego w bloku

    Witam, chcę kupić i zamontować wentylator sufitowy firmy Westinghouse więc jakiś tam lepszy jakościowo niż byle co z allegro. Problem jest taki że w instrukcji napisali, nośność sufitu 15-20kg... Wg mnie to dosyć dużo. Mieszkam w bloku z 2006 roku, nie wiem jaki mam sufit czy pełny czy z pustaków, na pewno nie jest podwieszany ani drewniany... W instrukcji też napisali że w zestawie są kołki 6, czy jak dam dobrej jakości kołki Fishera 8 to coś zmieni odnośnie tej nośności? czy jak ma walnąć to walnie tak czy tak ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Kołki fi6 to se można użyć do wieszania obrazka na ścianie, a nie czegokolwiek na suficie. Niestety nikt Ci nie powie, jaki masz sufit (czy raczej strop).
    Możesz zrobić odwiert próbny w miejscu planowanego montażu wentylatora. Pamiętaj, że ten wentylator będzie generował drgnia, które przenoszą się na mocowanie w stropie. Popytaj o kotwy chemiczne.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    nie no kotwy chemiczne to bez przesady... nawet w instrukcji tego nie ma

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Wentylator wiruje (wiem że to nie wirnik helikoptera), całość spada na maluchy siedzące wokół stołu, bawiące się na podłodze lub coś podobnego. Wykonaj pracę umysłową o skutkach. Instrukcję nabij na gwóźdź w haźlu . Wyobraźnia i rozsądek!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Ale jakie maluchy? wentylator będzie w biurze i tutaj nikt się nie bawi.jedynie ja siedzę.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Aaa, to insza inszość. Wystarczy mocowanie na trzy papiaki lub klej biurowy biały.

  7. #7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony