Witam, mam pytanie o łazienki w blokach z wielkiej płyty. Przymierzam się do zakupu mieszkania i oglądając kilka takich lokali zauważyłem, że podłoga w łazience i toalecie jest wyższa od reszty, z wysokim progiem. Nie przykładałem do tego większej wagi dopóki w jednym mieszkaniu nie zobaczyłem łazienki i toalety z podłogą na równym poziomie do reszty mieszkania. Zacząłem interesować się czemu tak jest i doszedłem do tego, że w systemie szczecińskim/W-70/WK-70 (+ pewnie inne) stosowano tzw. kabiny sanitarne (prefabrykat przestrzenny), czyli łazienka i toaleta stanowią swoją własną zamkniętą całość, z własnymi ścianami, dnem i stropem. Mieszkanie które miało wyrównanym poziomem podłogi musiało mieć skute dno. W związku z tym szukam odpowiedzi na kilka pytań:
- Czy łazienka/toaleta (te kabiny sanitarne) stoją na tych samych płytach stropowych co reszta mieszkania, tak jakby dodając "podwójną podłogę"? Czy też takie kabiny stoją bezpośrednio jedna na drugiej, bez płyty stropowej między nimi?
- Czy dopuszcza się skucie tej "podwójnej" podłogi? Jeżeli tak, to czy po skuciu zastosować jakąś formę zabezpieczenia?