dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Izolacja fundamentu jednorodnego

    Witam wszystkich serdecznie.

    Jestem w trakcie odkopywania fundamentów w starym 40 letnim domu.
    Cel odkopania to wykonanie uziomu otokowego oraz zaizolowanie fundamentów, przed wilgocią oraz jeśli to możliwe wykonaniem izolacji termicznej.

    Ponieważ w okresie zimowym przy temperaturach ujemnych betonowy chodnik miał zawsze mokrą powierzchnię na odcinku 20 cm od domu - nie zamarzniętą, To wykorzystuję okazję jaką jest wykonanie uziomu otokowego do zaizolowania tychże fundamentów.

    Teraz moje zasadnicze pytanie do ekspertów.

    Ponieważ jest to fundament jednorodny, tzn składa się wyłącznie z ławy o wysokości co najmniej jednego metra.
    Na ławie jest chyba papa - już struchlała. A na papie jest postawiony mur budynku.
    Tak więc jak widać jest to fundament jednoczęściowy - nie znam fachowej terminologii.

    Pytania jakie mi się nasuwają są następujące:

    1. Czy na takim fundamencie można wykonać izolację przeciwwilgociową za pomocą mas typu Dysperbit?
    2. Czy na takim fundamencie można wykonać izolację termiczną ze styropianu lub pianki - w zależności jak bardzo nie równa będzie ława?
    3. Czy pozostaje mi tylko dołożenie folii kubełkowej a izolacja nie ma sensu ze względu na podciąganie wody z gruntu?

    Teren jest piaszczysty - w domu nie podciąga wilgoć z fundamentu.
    Problemem jest dla mnie utrata sporej ilości ciepła.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi

    Hubert Koncki

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ymen090

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    hongkong
    Kod pocztowy
    97-420
    Posty
    1

    Domyślnie

    these days, her daughter isn't always yet 5 years vintage, and her diary has a chain of "firsts".
    voip phone system service provider

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony