dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vck1000

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Wińsko
    Kod pocztowy
    56-160
    Posty
    7

    Domyślnie WLZ wejście do budynku

    Witam, mam problem z wlz ponieważ nie mam zrobionego przepustu do domu. Sytuacja wygląda następująco:
    Chce przewód wpuścić otworem wywierconym na wysokości pierwszej warstwy ścian nośnych tj. przy samym chudziaku bezpośrednio pod rozdzielnicą. Z zewnątrz ta pierwsza warstwa będzie obsypana ziemia. Dodatkowo bezpośrednio pod otworem na przewód jest wylot rury kanalizacyjnej 40cm niżej. Czy mogę tak zrobić?
    Na czerwono otwór na wlz, niebieski to kanaliza, brązowa kreska wysokość na jaką zasypany będzie budynek.
    https://files.fm/u/jdxxf7wva

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Nie robiłbym wejścia instalacji kanalizacyjnej i elektrycznej bezpośrednio nad sobą. Załóżmy że musisz dostać się do rury kanalizacyjnej, będziesz omijać kabel który jest wyżej?

  3. #3

    Domyślnie

    Czy pomysł zasypania ścian powyżej ich izolacji poziomej jest do końca przemyślany?

  4. #4

    Domyślnie

    przewód w ziemi powinien być na głębokości ok. 70 cm. A kabel ma swój promień zginania.Z tego co pamiętam ~15 krotność średnicy kabla, więc wyjście w ten sposób przewodem jest mocno problematyczne bo przez spory, ok. 40 cm, kawałek będzie tuż pod powierzchnią ziemi. To zwiększa szansę na uszkodzenie.

    Między kanalizacją a kablem powinna być jakaś przekładka albo ok. 1m odstępu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony