dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Docieplenie od wewnątrz - zdzierać czy kłaść kolejną warstwę?

    Cześć,

    mieszkanie w bloku. Na ścianie od wewnątrz położone 3cm styropianu, na nim folia, na tym płyta g-k przykręcona do poprzecznego stelaża (do ściany). Z tego co wiem, ta konstrukcja ma już ok 20 lat. Powstała bo na ścianach wyłaził grzyb. Obecnie widać przebijające od spodu profile stelaża. Czy pod spodem nie jest wszystko zapleśniałe - nie wiem. I tu pojawia się pytanie:
    czy warto w ogóle to rozbierać ryzykując że zarodniki pleśni rozsieją się po pokojach, czy po prostu zrobić kolejną ściankę ale dając profile do podłogi i sufitu a na tym główne, no i dać chociaż 5cm wełny?
    Ostatnio edytowane przez Pierrego ; 29-04-2022 o 12:50 Powód: błąd

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj,
    Czy od tamtego czasu nie ocieplono bloku z zewnątrz?
    Co z wentylacją tego mieszkania?

    Jeśli ocieplono to generalny remont i wywalenie tego ocieplenia wew. które w tym przypadku niewiele daje a wręcz szkodzi.
    Kluczowa jest wentylacja.
    Ja bym w żadnym wypadku nie nakładał kolejnej warstwy ocieplenia na tą która tam jest ..

  3. #3

    Domyślnie

    Koniecznie zerwać to co jest, usunąć zawilgocenia, grzyba i pleśń, skuć uszkodzony tynk, oczyścić porządnie i wtedy otynkować na nowo, jeśli będzie taka potrzeba,

    Jeśli budynek ocieplony od zewnątrz, to tak zostawić, jeśli nie, to nakręcić nowe stelaże do ścian, podłogi i sufitu uszczelniając połączenie profili ze murem, w środek wełna, folia paroizolacyjna i na to GK. Oczywiście jeśli będzie grzyb, to należy się wstrzymać z tymi pracami, pozwolić ścianie wyschnąć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony