dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaki rodzaj dachu na zadrzewionej działce

    Cześć,
    Jaki rodzaj dachu będzie bezpieczniejszy przy zadrzewionej działce?
    Dach dwuspadowy ma tę zaletę, że większość liści/igliwia zsunie się z dachu. Z wad to konieczność czyszczenia rynien z drabiny.
    Przy dachu płaskim balastowym będzie chyba ciężko usunąć liście/igliwie ze żwiru, którym będzie pokryty dach. Chyba, że dach płaski, ale nie balastowy, pokryty papą/epdm albo innym rozwiązaniem - czyszczenie proste, ale dużo częstsze niż dach dwuspadowego, bo jak coś spadnie na dach to już tam pozostanie.
    Czy ktoś miał podobny problem i na co się zdecydował?

  2. #2

    Domyślnie

    Wzdłuż rynien balkon serwisowy do łatwego dostępu do rynien. Dach dwuspadowy o dużym kącie, dachówka glazurowana, aby liście łatwo spływały.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź! Czym jest balkon serwisowy do łatwego dostępu do rynien? Próbowałem wygooglać, ale nic nie znalazłem.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Zdecydowanie dach stromy. Zdecydowanie nie kryty gontem bitumicznym czy blachodachówką z posypką mineralną. Serwisowanie dachu to dobre rozwiązanie. Okresowe czyszczenie rynien konieczne bez względu na rodzaj dachu! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ambi Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź! Czym jest balkon serwisowy do łatwego dostępu do rynien? Próbowałem wygooglać, ale nic nie znalazłem.
    W google nie ma balkonów serwisowych. Prosisz architekta na etapie projektu, żeby Ci dorysował mały balkonik z barierkami na który wyjdziesz ze strychu i z którego swobodnie dostaniesz do rynny.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony