dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie cena bramy przesuwnej

    witam , wykonawca wyliczył mi koszt bramy przesuwnej z napędem i montażem na 9000....Brama zwykła wypełniona panelem z siatki, szerokość 4,2 m. Czy to nie przesada, czy ceny aż tak bardzo poszły w górę? Pozdrawiam.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Wyliczał cenę na teraz, czy na "za jakiś czas"? Zawyżona według mnie nie jest, jednak jeśli nie decydujesz się w obecnych czasach na zakup czegoś od razu, tylko orientujesz się w cenach, to często sprzedawca/wykonawca zawyża cenę, ze względu na to, że za tydzień czy miesiąc materiały mogą być dużo droższe.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3

    Domyślnie

    Ralizacja ma być w lipcu. Po prostu nie chcę słono przepłacić, ale jeżeli są takie ceny to trudno...

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Yacek77

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Olesin
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cena zależy od wielu czynników ...
    - jak wysoka bram ?
    - czy jest doprowadzone zasilanie do automatyki czy trzeba je wykonać ?
    - jaki automat ?
    - czy wcześniej trzeba zdemontować starą bramę ?
    - czy cena zawiera montaż automatu ?
    - cena brutto czy netto ?
    itp. itd
    Nie robi sie wycen z cena na zapas - bo byś nic nie sprzedał, osobiście znam jedną firmę która w wycenie ogrodzenia podaje dopłatę stałą np. " dopłata cennikowa w tym tygodniu to 7,5 %" własnie z uwagi na szalejące ceny stali i jest to Betafence .
    Powoli ceny stali opadają
    Sprzedaję ogrodzenia 15 lat i moim zdaniem jeżeli jest to cena brutto to nie drogo .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    ceny bram to sobie można na aledrogo obejrzeć. Montaż mi wyceniono na 2 tys + koszt betonu. Ale bez automatyki. Ja mam inny problem - gdzie kupić!!!! Same bramy są do wzięcia na aledrogo. Chciałam jednak z montażem, a tam firmy z całej Polski no i montażu nie proponują. Szukam lokalnie, trafiłam raptem na 3: 1 nie odbiera telefonu, 2 istnieje ale nie na pewno, bo nie ma biura, nie ma wpisu w KRS, jest komórka i pan Czesio. I ja mam zapłacić zaliczkę a potem łapać pana Czesia na komórkę??? 3 ma tak negatywne opinie w internecie, że coś w tym musi być. I więcej nie widzę. Skąd wziąć bramę z montażem??

  6. #6

    Domyślnie

    9 tys to dobra cena, jeśli produkt jest ok. Ja dałem 5 tys za 4,5m x1,45 z panelem 3d 5mm. Bez montażu, bez napędu. Fundament wylałem, wraz ze słupkiem prowadzącym, teraz tylko zamontować dziada.

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Skąd wziąć bramę z montażem??
    Szukałem na OLX , ale od jarka z koziej dupy nie brałem. Wziąłem od firmy, którą znalazłem też w guglach z opinią 4,7 od bodaj setki ludzi. Dostałem fakture itd. Nic więcej chyba nie da się zrobić.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    ceny bram to sobie można na aledrogo obejrzeć. Montaż mi wyceniono na 2 tys + koszt betonu. Ale bez automatyki. Ja mam inny problem - gdzie kupić!!!! Same bramy są do wzięcia na aledrogo. Chciałam jednak z montażem, a tam firmy z całej Polski no i montażu nie proponują. Szukam lokalnie, trafiłam raptem na 3: 1 nie odbiera telefonu, 2 istnieje ale nie na pewno, bo nie ma biura, nie ma wpisu w KRS, jest komórka i pan Czesio. I ja mam zapłacić zaliczkę a potem łapać pana Czesia na komórkę??? 3 ma tak negatywne opinie w internecie, że coś w tym musi być. I więcej nie widzę. Skąd wziąć bramę z montażem??
    też przerabiałem ten problem. Szukałem lokalnie, szukałem w Polsce... montować nie chcieli bo trzeba hds... silnych gostków... komu się chce.
    Moja była 4,5m ale bardzo ciężka ze względu na grube profile i małe prześwity.

    Swoją kupiłem od konsport ... a byli na samym końcu mojej listy bo wyszedłem z założenia, że będą mieli najdrożej... co okazało się naszczęscie nieprawdą.
    Mają masę przedstawicieli.
    Ogólnie to popytaj w tych właśnie dużych firmach oni mają montaże. Dzwoń do różnych typu konsport, wiśniowski... co tam jeszcze ładne bramy klei.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    ceny bram to sobie można na aledrogo obejrzeć. Montaż mi wyceniono na 2 tys + koszt betonu. Ale bez automatyki. Ja mam inny problem - gdzie kupić!!!! Same bramy są do wzięcia na aledrogo. Chciałam jednak z montażem, a tam firmy z całej Polski no i montażu nie proponują. Szukam lokalnie, trafiłam raptem na 3: 1 nie odbiera telefonu, 2 istnieje ale nie na pewno, bo nie ma biura, nie ma wpisu w KRS, jest komórka i pan Czesio. I ja mam zapłacić zaliczkę a potem łapać pana Czesia na komórkę??? 3 ma tak negatywne opinie w internecie, że coś w tym musi być. I więcej nie widzę. Skąd wziąć bramę z montażem??
    Obdzwoń majstrów, którzy u Ciebie zrobili bardzo porządnie swoją robotę. Zazwyczaj mają listę ludzi do polecenia, za których nie muszą świecić oczami. Jak się dobrze rozstaliście, to Cię nie zostawią w potrzebie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Obdzwoń majstrów, którzy u Ciebie zrobili bardzo porządnie swoją robotę. Zazwyczaj mają listę ludzi do polecenia, za których nie muszą świecić oczami. Jak się dobrze rozstaliście, to Cię nie zostawią w potrzebie.
    Nie chcesz ryzykować to kup w firmie ogolnokrajowej typu Wisniowski. Szybko nie bedzie bo mają długą kolejkę. Ale zrobią dobrą bramę i dobrze zamontują. Cena okolo 20% wyższa niż u pana Czesia.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Nie wiem jak bramy przesuwne, ale w kwestii bram garażowych Wiśniowski nie jest elastyczny - robią tylko na typowe wymiary. Wziąłem bramę od gdyńskiego Beditoma, bo zrobili co do centymetra.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    heavyart

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    Od wojny ceny stali poszybowały o 200%, proponowałabym wybrać się do renomowanej firmy, która ma realizacje na wysokim poziomie. Warto kupić święty spokój na długie lata

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał heavyart Zobacz post
    Od wojny ceny stali poszybowały o 200%, proponowałabym wybrać się do renomowanej firmy, która ma realizacje na wysokim poziomie. Warto kupić święty spokój na długie lata
    Takie i podobne tematy lepiej zamawiać lokalnie tak aby w razie czego ktoś nam pomógł naprawić to co wyprodukował.Ostatnio wpadł mi polot do wody i jakoś źle zaczął działać, telefon do szefa i wieczorem pracownik wracał do domu i pilot wymieniony...koszt 100 zł. Sąsiad chciał domówić pilota dla córki i bramę ma z firmy na W.....koszt 350 zł usługa serwisowa z dojazdem, 150zł pilot i musiał dzwonić i się przypominać bo przyjechać nie chcieli.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    No to mogę napisać, ile za bramę 4,5 m. przesuwna bez automatyki. Zrobił lokalny wytwórca z polecenia, grube profile, ładne sztachety, w ocynku. Z montażem, betonem 12 000. Nie tanio, ale taniej po prostu NIE BYŁO! To znaczy nie było nikogo, kto by wyglądał, że mógłby to zrobić w miarę solidnie. Ale jestem zadowolona, ładna, leciutko chodzi.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    witam , wykonawca wyliczył mi koszt bramy przesuwnej z napędem i montażem na 9000....Brama zwykła wypełniona panelem z siatki, szerokość 4,2 m. Czy to nie przesada, czy ceny aż tak bardzo poszły w górę? Pozdrawiam.
    Cena trochę przesadzona tym bardziej ze to stelaż z siatką no ale wszystko zależy od rejonu Polski oraz wielkości miasta czy też wsi. Jeśli chcesz mieć miarodajną wycenę szukaj konkurencji.
    Sam napęd z montażem to 2 - 3 tyś
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony