dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Odstająca folia kubełkowa na cokole

    Mam pytanie, czym przykleić do ściany odstającą folię kubełkową. Folia wystaje ok 15 cm nad poziom terenu. Początkowo przylegała ona ładnie do budynku ale w trakcie trwającej rok budowy w większości miejsc zaczęła odchodzić i dodatkowo między folią a ścianą gromadziła się nawiewana ziemia, odłamki gruzu itp. Wyczyszczę to ręcznie na ile się da ale nie wiem jak przykleić folię. Docelowo na cokole, także na wysokości wystającej folii planuję przykleić płytki z kamienia lub klinkieru.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220428_200402(2).jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	459228   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220428_200352(2).jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	459229  

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cegłamaster

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Baranowo
    Kod pocztowy
    62-081
    Posty
    47

    Domyślnie

    Przede wszystkim trzeba zachować przewiewność. Można ją przykleić do ściany, ale jak wtedy nakleić na nią płytkę?

    U mnie rozwiązałem to w ten sposób, że wkopałem dookoła domu krawężniki (30-40 cm od cokołu), usunąłem warstwę ziemi na ok 15 cm, folię przyciąłem na 2-3 cm powyżej wybranego gruntu i w miejsce usuniętej ziemi nasypałem granitowego, dosyć grubego grysu. Ładnie wygląda i co najważniejsze - oddycha.

    Płytkę wtedy też bez problemu można położyć trochę poniżej poziomu reszty podwórka i przysypać grysem.
    Ostatnio edytowane przez Cegłamaster ; 06-05-2022 o 14:20

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Folię kubełkową przycina się na równo z docelowym poziomem gruntu.
    Tak jak napisał Cegłamaster wyżej, bardzo dobrym rozwiązaniem jest opaska z kruszywa przy domu na wysokości górnej krawędzi folii. Jeśli hydroizolacja fundamentu została wykonana poprawnie i z właściwych materiałów (nie dysperbit) to żadna przewiewność folii nie jest potrzebna - wilgoć pod powierzchnią gruntu i tak jest zawsze.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  4. #4
    p_n_usunięte
    Guest
    p_n_usunięte

    Domyślnie

    Zamontuj taką listwę do foli kubełkowej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	listwa.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	6,5 KB
ID:	459233

    pozdrawiam
    plasticfun

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za rady. Najpewniej przytnę folię i przykręcę wkrętami do styropianu listwę, tak żeby listwa była na wysokości gruntu.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze mam pytanie, czy dobrze będzie zrobione w ten sposób, że górna krawędź listwy będzie na równi z poziomem gruntu? Czy powinna być trochę wyżej?

  7. #7
    p_n_usunięte
    Guest
    p_n_usunięte

    Domyślnie

    Daj na równi z poziomem gruntu lub niżej np.przysypując ją kamykami opaski wokół domu.
    Nie będzie narażona na słońce i tym samym nie ulegnie szybkiej destrukcji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony